כנס

e y a l b

New member
כנס

לפי השאלות בפורום נדלקת על עקרבים. לפי הניסיון שלי הכי טוב וכיף לגדל עב-יד חום או צהוב הם אוכלים בקלות ואפילו אפשר לשחק איתם.

Dark Viper

New member
אם זיכרוני לא מטעה אותי

ניתן לזהות אותם לפני הצבת הגדולה שלהם,לעומת המינים האחרים של העקרבים והגוף צריך להיות טיפה יותר נפוח

החוק הוא כזה

כמה שהצבתות יותר גדולות ועבות הארס חלש יותר, אבל בלי לבדוק זאת קודם בספרות לפי תמונות אני לא מציע לך לגשת לשום מין בידיים חשופות ללא מלקחיים ארוכים. תשמע סיפור לפני בערך 10 שנים הלכתי עם חבר לטייל ובאיזור שלנו יש לא מעט עקרבים עביידים ושחרני יהודה שניהם לא מסוכנים לפחות ככה ידעתי... בקיצור איזה יום הרמתי אבן וישב מתחתיה שחרן יהודה גדול אני בהשראת סיפורים על כל מני אנשים שתופסים עקרבים בעוקץ בידיים חשופות החלטתי לנסות גם. כמובן שזה לא הלך מי יודע כמה... וסיכומו של עניין זה שהכנסתי לעצמי את העוקץ לתוך האגודל וחסכתי לעקרב את העבודה. האצבע קצת התנפחה והנפיחות ירדה לגמרי אחרי 24 שעות. עברו בערך 10 שנים ובטיול שעשיתי לאחרונה עם חברים גם מצאנו עקרבים ואספנו כמה בשביל פנחס אמיתי חוץ מעבייד אחד כל היתר נראו לי כמו שחרני יהודה ובמהלך הטיול היה קטע שחשבתי לנסות שוב לתפוס בעוקץ מי יודע אולי הפעם זה ילך לי?. ויתרתי על הרעיון והתברר שבחוכמה כי יום אחרי שפנחס אמיתי קיבל את העקרבים הוא התקשר לחבר שלי להגיד לו שרובם לא היו שחרני יהודה אלה קטלנים עבי זנב שהם מאוד מסוכנים. מה שאני מנסה להגיד זה שתמנעו משטויות מיותרות כל כך תמיד תקחו איתכם מגדיר טוב ובכל מקרה אל תנסו לתפוס ביד. המינים שאפשר להחזיק על היד זה עביידים ונבו יריחו שהם העקרבים הגדולים בארץ ודומים לעביידים הכושים. מידע על עקרבים תוכל למצוא בספרים: זהירות עקרבים,המגדיר לחרקים ופרוקי רגליים והחי והצומח של ארץ ישראל. יש עוד ספרות אבל אני לא זוכר אותה כרגע.

נבו יריחו

אני מכיר אחד שגידל נקבה של נבו יריחו והייתה לו השרצה. הנבו לא ארסי הוא קל לזיהוי כי יש לו בליטה קטנה מעל העוקץ... הוא בצבע חום.

Dark Viper

New member
הנבו יריחו

דומה לעבייד כושי ,בצבעו ובשני הפסים הלבנים בצד רק שהוא יותר דק והצבטות שלו קטנות ,וגם הוא לא מסוכן לאדם

09

New member
..

תודה רבה על התשובות!! :) בל רק בקשה קטנה... אפשר בב'שה להכניס תמונות, או לתת לי הפנייה לאתר? תודה רבה!!! :)

כל העקרבים מאוד כואבים

אני לא ממש יודע למה אתם מתכוונים עקרב לא מסוכן אבל אני יכול להעיד שהחל מעקצן צהוב דרך קטלן עב זנב מפלצתי ועד עביד שחום כל העקיצות נורא נורא נורא (ועוד כמה נוראים) כואבות ולרוב לאדם בוגר חוץ מהלימוד לא להתעסק עם היצורים האלה בידים אם הוא לא מכיר אותם טוב לא קורה כלום

למעלה