כנראה שהבעיה היא בי

בן16עומר

New member
כנראה שהבעיה היא בי

הבעיה היא לא בי!! ככה לפחות חשבתי לפני חודש, אפילו חודשיים..
היום, היום אני מבין שה בעיה היא בי, שאני מזיק לעולם יותר מאשר מועיל לו, שאני גורם לכל מי שמסביבי ניתוק וריחוק. וזו הרגשה נוראית, להעלים הכול ממראית עין ולהשאר עם ההרגשה הזו בתוך עצמך, ההרגשה הזו טופחת בכל שניה ומאיימת לפוצץ אותי מבפנים.
אזה חלטתי בפעם הראשונה בחיי ואולי האחרונה לכתוב את ההודעה הזו.
אני לא יודע מי יקרא אותה אם בכלל אבל זה לא משנה, אני כותב את ההודעה הזו כדי לספר מה שעבר עלי ולהוריד ממני נטל מסוים ךפני שלא אוכל לשאת בו.

היום אני בכיתה י', אבל אבחר להתחיל את הסיפור בכיתה ט', עד אז הכול היה מעולה, היו לי שתי חבורות גדולות, אחת ותיקה אחת חדשה, לא היה יום מחוץ לבית, לא היה רגע שהשתעממתי, לא הייתה שנייה שלא היה לי עם מי לדבר.
אבל נגיע אליהם אחר כך.

אני נחשב "חכם", אני לא אוהב את המילה בגל הממסד ובלה בלה בלה, אין מספיק מקום להכניס גם את זה, אבל זה מה שאני נחשב, ויש אנשים שלא מקבלים את זה.
אותם אנשים, חבורה של ילדים מכיתה יב'. החליטו שהם רוצים להתנקם בכאלו שמצליחים בלימודים, מי השעיר לעזאזאל אתם שואלים? אני!!! איזה כיף לי.

במשך שנה על בסיס שבועי, גם בבית ספר וגם בחוץ קיבלתי מהם מכות, לפעמיים זה היה אחד לפעמיים שניים ולפעמים גם חמישה,שתקתי. לא רציתי להסתבך. במבט לאחור אני לא יודע אם זה היה משנה משהו, החלטתי לסבול את זה וזהו.

במקביל, רבתי עם החבורה הותיקה, ריב טיפשי ונוראי, איבדתי את עשרת החברים הכי טובים שהיו לי אי פעם, וזה לא שלא ניסינו להשלים, ניסינו. אבל זה פשוט לא עבד יותר.כמעט שנתיים שאנחנו לא מדברים.
מצאתי נחמה בחבורה החדשה, לא שמתי לב לניצני ההתפרקות שלה, לריבים הקטנים בין כולם, לביטולי היציאות, לא הייתה לי שום התראה מוקדמת בתחילת כיתה י' כאשר החבורה התחלקה בפיצוץ אחד גדול לשתי קבוצות, שאני באמצע, לא מבין מה קרה!!, יש כאלו שומרים שלהיות באמצע זה הכי טוב, אתה יכול לבלות עם שתי הקבוצות ללא בעיה, אבל לא.. כל קבוצה חשבה שאני מרכל עליה עם הקבוצה השנייה, מעולם לא רבתי עם אף אחד מהם אבל יצא שאני נשארתי לבד.
לא לגמרי לבד, עוד יש רחמים בעולם, וקיבלתי את עדן, ילדה מהחבורה שהחליטה להישאר איתי בקשר.

לחדים שביניכם תראו שקפצתי מכיתה ט' לכיתה י' מה שאומר שחבורת הבריונים סיימה את בית הספר!! אושר גדול? גם אני חשבתי, הם פשוט חיכו לי מחוץ למקיף בץדירות מסויימ כדי להרביץ לי, ובנוסף אליהם הצטרפו בתוך כותלי בית הספר ילדי כיתה יב' חדשים.. כאמור, אושר גדול.
שתקתי, עכשיו יותר מתמיד. לא היה למי לספר, לא רציתי להעיק על הקשר השברירי והשטחי עם עדן.
חזרתי לעולם האהוב עלי, לספרים.
הייתי גיבור על, חצוי יווני, מכשף, מטייל בעילם, גיבור של דרמה רומנטית, חוקר עולמות חדשים, הייתי רובין הוד, הייתי פיטר פן.
ספרים שבהם לוקחים את החנון, את המנודה והופכים אותו לגיבור של העלילה!

אבל כל זה לא נמשך לנצח, הוא היה נמשך שעות ספורות במקרה הטוב ואז הייתי צריך לחזור לעולם האמיתי, לכאב המתמשך, בלי שום הבטחה לסוף טוב.
השבר האחרון קרה לפני שבוע, אולי קצת יותר.
אני ועדן עובדים ביחד, כבר במשך חודש.. ולפתע קיבלתי מבטים חדים שלא מותירים שאלה, ניגשתי לשאול אם קרה משהו? נעניתי בהתעלמות מכאיבה.
שלחתי הודעה, קיבלתי סינון.
רדפתי אחריה, קיבלתי התחמקות.
שלחתי את אחד העובדים, קיבלתי צעקה וקללות שפגעו בי יותר ממכות.

לטענתה, הראו לה שיחות, הראו לה שריכלתי אחריה מאחורי הגב, הראו לה שאני סכסכן ושאני "כמו כולם" היא לא מוכנה לומר לי מי הראה ומה הראה.
הצעתי לה את הטלפון שלי על מנת שתוכל לבדוק בהודעות ולגלות שלא דיברתי עם אף בן אדם בחודשים האחרונים. אך היא סירבה.
שאלתי אותה איזה אינטרס יש לי להרע לבן אדם היחיד שעוד מוכן לדבר איתי??
נעניתי בצירוף המילים "אתה מטומטם!".

ובאותו הרגע הבנתי, זה היה ברור, ברור כמו השמש, ברור כמו תורת הייחסות לאינשטיין, ברור כמו הסימפוניה החמישית לבטהובן.
זה היה כל כך מתאים לרצף החיים שלי, יותר מתאים מצ'לו ליו יו מה.
הבעיה היא בי! עד לפני שנתיים היו לי כ15-20 חברים טובים! וברצף אירועים כולם התנתקו ממני.

זה לא יכול לקרות לבד, הבעיה היא בי. בזה אני בטוח, חזרתי להכאיב לעצמי, בעבר זה היה משכיח את הצרות אבל היום זה מעצים אותם, מחדד את הכאבים.
עולם הספרים כבר לא אותו עולם, אני לא מסוגל לקרוא על ילד מנודה שהופך לגיבור בלי לחשובת מה הסיכוי שזה יקרה?
אני לא מסוגל להאזין למוזיקה בלי לבכות.
אני רוצה לחיות, אבל אני לא מסוגל לחיות.
בחלטתי לכתוב בכלליות ולא בפרטים את מה שעובר עלי, אולי זה ינחם אותי.

משתמע מדבריי שאני רוצה לשים קץ לחיי, אבל זה לא בטוח, לא עכשיו, אולי ביום מן הימים,החלטתי לנסות להמשיך, אך אם המצב לא ישתפר, אני לא מבטיח כלום.
כמו תוכנה, ברגע שהבעיה בה לא ניתנת לתיקון, מוחקים אותה.
אולי הזמן שלי להימחק קרב.

עומר,16, באר שבע.
הבעיה היא בי

שבוע טוב עומר

הי עומר,
תודה רבה על השיתוף הכנה והנוגע ללב.
הצלחת להכניס אותנו אל חייך בשנים האחרונות כולל כל העליות והירידות.
סיימת עם מסקנה מאוד חדה שאני רוצה להזמין אותך לחשוב עליה מחדש.
אבל נגיע לזה אחר כך.

עברת כל כך הרבה.. זה מרגיש כאילו כל הזמן מעגלים נפתחים ונסגרים סביבך וכלפיך.
אני יכולה להבין את הצורך שלך ( והאמת, של כולנו) ביציבות,בהגיון\ובנאמנות.
כמו שקורה לא אחת בחיים,וגם אצלך, אנחנו לא תמיד מקבלים את מה שאנחנו מבקשים/צריכים.
בטח לא בשנים כל כך סוערות שאתה נמצא ממש בעיצומן.
כל כך הרבה שינויים.. גדילה,התפתחות,גיבוש וליטוש של הרצון ושל הזהות העצמית.
אני מניחה שהרבה יכולים לקרוא את ההודעה שלך ולהזדהות עם התחושה של בלבול אל מול מצב שמקפיד להשתנות..
כל זה טבעי ולגיטימי עד לשלב שבו הרצון של אחד פוגע באחר.
קראתי בכאב את התאור שלך על מכות שקיבלת שוב ושוב מחבורה מי"ב ועל ההאשמות שמוטחות בך באופן לא הוגן .
אני לא יודעת מה יותר כואב..
האם יצא לך לשתף מישהו קרוב במה שאתה עובר? האם מישהו בסביבת בית הספר מודע לכך?
אשמח לחשוב איתך על דרכים בהן תוכל להיות מוגן ובטוח בסביבת הלימודים ובכלל.
מה שכתבת על עדן ( ואני מקווה שהשמות שאתה משתמש בהם הם בדויים כדי לשמור על הפרטיות שלך ) אכן מוסיף עוד לכאב.
כתבת על דברים שהביאו לך נחמה בעבר ולא עוזרים היום ( קריאה,מוזיקה..) . מה עוד עוזר לך בתקופה הזאת? מה יכול לעשות לך להחזיר כוחות?
לפעמים דרכים שהיו רלוונטיות בעבר כבר רלוונטיות פחות. אולי תמצא דרכים נוספות,חדשות שיוכלו להאיר לך גם בימים יותר חשוכים.

הגעת למסקנה מאוד חריפה בסופה של ההודעה שלך.
עומר יקר, החיים מורכבים הרבה יותר מתוכנה.
החיים ,ובעיקר תקופת התיכון, הרבה יותר עמוקים מקשר לוגי של סיבה ותוצאה.
מה שיכול להראות לך היום הגיוני ( הבעיה=אני) יכול לקבל הסבר אחר בעוד שנה או שנתיים.
כמו שאתה עובר תהפוכות ושינויים, כך גם אחרים בסביבתך.
יכול להיות שיש קשר בין מה שקורה לך לבין דברים שעשית או לא. אבל אולי יש סיבות נוספות שקשורות למליון דברים שקשורים לאחרים ופחות בך.

כתבת שההודעה נכתבה בכלליות ולא עם כל הפרטים. אם תרצה לשתף קצת יותר ,אתה מוזמן להכנס לצ'ט של YELEM.
אשמח להמשיך איתך בשיחה פה בפורום.
רק מבקשת שבנתיים תשמור על עצמך ותשים בצד מחשבות על פגיעה עצמית.

הספר של חייך מכיל עוד כל כך הרבה דפים. פגיעה עצמית תמחוק איתה פרקים שלמים שיכולים להכתב על כל כך הרבה שעוד צפוי וממתין לך.

ממתינה להמשך השיחה,
שלך,
שחר

בן16עומר

New member
תודה על ההבנה

שחר שלום,
ראשית אני חייב לומר ודה על התגובה הכנה והמעמיקה, מחזירה לי את האמון באנשים באופן מסוים

אענה על השאלות ששאלת במהלך התגובה
לא, אף אחד לא יודע על הבריונות הזו, בהתחלה עוד כשהייתי מוקף חברים לא רציתי לערב אותם כדי שלא יסתבכו, כאשר איבדתי אותם רציתי לשתף מבוגר מסויים אך חילחלה בי המחשבה שאולי שוב הבעיה היא בי כך שאני חושב שזה מגיע לי.. אני כבר לא חושב כך, ואני מקווה שבשנה הבאה לא אצטרך לסבול מכך.

שאלת מה עוד עוזר לי בתקופה הזו, ובכנות שם דבר לא מוסיקה ולא ספרים גם לא ריצה (שלא נדבר על חברים), אני לא מכאיב לעצמי יור מהסיבה הפשוטה שזה כבר לא עוזר לי כמו פעם, כך שגם מהבחינה הזו אני בבעיה

שוב תודה על ההבנה,
עומר

הי עומר,

הי עומר היקר,
כתבת שלא שיתפת אף אחד בסביבתך על ההצקות והמכות. אם כך,אני אפילו עוד יותר מעריכה את העובדה ששיתפת אותנו בפורום באופן כל כך פתוח וכנה.
אולי זאת דרך לתרגל אפשרות של שיתוף גם מעבר לעולם הוירטואלי.
אני מציעה לך לחשוב על אדם קרוב או אישיות מקצועית שתקבל אותך על מי שאתה. שלא תשפוט או תבקר. שתוכל להכיל כל מה שתספר,גם אם טעית.

במקביל,חשוב לי להדגיש ענין נוסף:
כתבתי לך מקודם ששווה לחשוב מחדש על הקביעה שלך שהאשמה תלויה בך.
יכולות להיות המון אפשרויות אחרות הגיוניות אפילו יותר.
אבל בעצם,אם גם נלך על.פי התפיסה שלך- גם אם האשמה בך,מה זה בעצם אומר?
שטעית? כולנו טועים.
ששגית? רוב ההתפתחות שלנו מתרחשת 'בזכות' טעיויות ושגיאות. ככה אנחנו לומדים.
אין צורך להעניש את עצמנו על טעות. מכירים בטעות,לומדים מה ניתן היה אולי לעשות אחרת ומתקדמים..

זה נורמלי לגמרי. כך דרך העולם. תסתכל סביבך ותוכל לראות איך כולם שוגים,טועים,נופלים.. וזה בסדר. הלימוד המשמעותי הוא לקבל את עצמנו על כך ולהתקדם הלאה איך וכמה שנצליח.

אני שמחה לשמוע שאתה לא פוגע בעצמך יותר. הלוואי שתעשה את זה מהסיבות הנכונות.
לא מגיע לך עונש.
נסה לצאת מתפיסה שבה אתה עומד למשפט.
אתה בסדר גמור.
אני באמת מאמינה בכך.

מחכה לשמוע ממך,
שחר

בן16עומר

New member
יצירת קשר

לצערי, אינני מוגל לחשוב על מישהו שאוכל לשתף אותו מחוץ לעולם הוירטואלי, זו הסיבה העיקרית להימצאותי באתר
לאט ובזהירות אני מאמץ לחיקי את המחשבה שבין היותי אשם ובין לא במעשי, אין צורך שאפגע או אעניש את עצמי באיזשהי צורה
תודה על התמיכה,
עומר
נ.ב ביומיים האחרונים יצרו איתי קשר שתי ידידות שלומדות איתי מספר מקצועות, להפתעתי, כל אחת מהן רצתה רק לשאול מה קורה ולא ביקשה עזרה מסויימת
אולי אני בדרך הנכונה

regevbar100

New member
בתגובה

בוקר טוב עומר.
בנוסף לתגובה יוצאת הדופן של שחר, גם אני ארצה להוסיף מספר מילים...

ראשית כל שים נא לב שאתה מציין בכותרת ש"כנראה" הבעיה בך. אני מאמין שאתה כותב זאת הואיל ומידי פעם פוקדת אותך התהייה שמא לא כל האשמה מונחת על כתפיך, וכי כפי שזה מכבר נכתב יש פרמטרים נוספים המהווים משקל על המאזניים שהשפיעו על מצב העניינים.
רבים עוברים כמותך תקופות לא פשוטות בימי התיכון שלעתים קרובות נובעות מחוסר מזל או צירוף מקרים לא מוצלח בעליל, גורל ותיקון מסוים ללמידה וכדומה.
לתלות את כל האשמה בך באופן שאינו מפרה אותך, זאת אומרת שמקשה עליך להתקדם הלאה מהמקום שאתה נמצא בו ומכניס אותך למצב פסיבי של אכזבה והמתנה הוא אינו יעיל, בין אם הוא נכון תיאורטית ובין אם לא. (ואני מאמין שלא)
בסופו של דבר אני מניח שתסכים איתי כי גם במקרה שלך, לא משנה עד כמה האשמה עד כה הייתה בך, אין טעם בסיגופים ותעניות, ובמקום זאת עדיף למצוא דרך לשנות את מצב העניינים עד כמה שניתן לך בעזרת ניסיונות חוזרים ונשנים ורצון טוב וכנה לתקן את המעוות והמקולקל.

לגיטימי לברוח לעולם הדימיון עומר, כולנו עושים זאת לפעמים ואני מאמין בהחלט שיש לכך חשיבות להתפתחות שלנו בכל שלב, למוטיבציה והאמונה העצמית שלנו, כל עוד זה לא בהגזמה.
בכלל זה עצם כך שאתה קורא זה הישג גדול בדורנו.
למרות זאת, הנסיבות שהביאו אותך לכך כמובן מזעזעות ומצערות, ואתה מבין שעליך לקחת על עצמך אחריות, על החיים שלך ועל ההווה שלך כאן ועכשיו ולשים לזה סוף. אדם שאוהב את עצמו עומר לא מגיב בשתיקה כאשר מנסים להרע לו, אלא שהוא מגיב בתבונה ואסרטיביות ועושה ככל הניתן על מנת לשפר את חייו, אחרת לשם מה הם ניתנו לו אם לא לשאוף לאושר המירבי שלו ושל אחרים בתקופת הזמן שהוא נתון בה?
אני מציע לך עומר יקר לנסות כן לתת אמון בגורמים שסביבך, וגם אם זה ילעס וימשך כמו גומי לשתף את ההורים וגורמים בבית הספר בנוגע להתעללות שאתה חווה לאחר שעות הלימודים בדרך הביתה. זכור שיתכן שאינך היחיד, וגם אם כן, כפי שלא הייתה מוכן שאחר ימצא את עצמו בסיטואציה הזו, גם לך לא מגיע. אנחנו לא רוצים שתביט אחורה לאחר שנים ותאמר לעצמך "איך לא פתחתי את הפה, איך לא ניסיתי לדבר" - תנסה למנוע את זה כמיטב יכולתך, זכור שהמטרה היא לחיות באמת ולא בכאילו. כל יום שעובר לא חוזר.

בנוגע למצב החברתי שהתדרדר, אני שומע על כך רבות לצערי הרב, ואין ספק שחבר או חברה יחידים ונאמנים הם עולם ומלואו במקרים מעין אלו. אני מניח שאתה מאוכזב מההתנהלות והשפיטה של החברה שלך, שאין ספק כי הייתה פזיזה ולא אחראית מצידה, כך שאני בהחלט שותף לכאב, חוסר ההיגיון והאכזבה שטמונים בכל המאורע המצער הזה.
עם זאת, כפי שכתבתי, עליך להאמין שבמידת האפשר אתה כן אדון לגורלך, ואתה תצליח בכך בעיקר אם תלמד לאזור תעוזה ולבטא את מה שאתה חושב ומה שלפי דעתך נעשה, לדרוש את המגיע לך בכבוד בסך הכל - זו לא בקשה גדולה, אלא ראויה לכל אדם.

מכתיבתך ניכר שאתה אדם נבון, בעל כושר ביטוי מעולה. עשה בכלים שאתה רוכש שימוש בעולם החיצון, ולא רק בעולם הדמיון, הספרות והאינטרנט. ממש את היכולות שלך בכך שתבקש שוב ושוב להוכיח לעדן שלא היו דברים מעולם וכי אף פעם לא ריכלתה או ביזיתה אותה על דרך כלשהי. מגיע לה ולך שתנקוט בעמדה מובהרת ובהירה על מנת למנוע עוולה גדולה ומיותרת משניכם, אחרת גם זה יהיה פספוס עצוב לשניכם. אני מאמין שהיא מצפה לזה ממך.
בנוגע לחבורה או האדם שסכסך ביניכם, אין טעם לפנות אליו או לבוא איתו במגע, אלא לנתק כל קשר.

אני מציע לך לנסות אט אט לבנות קשרים ספציפיים עם חבר'ה שאתה סומך עליהם (פחות או יותר) מחדש. זו תקופה קשה עומר, אבל בעזרת השם אתה תעבור אותה יפה, בכבוד ותפיק לקחים חשובים.
בברכת הצלחה רבה בכל נתיב ומשעול, פתרון כל הסוגיות ושמחת הלב,

רגב.

בן16עומר

New member
לרגב

רגב שלום,
תודה על התשובה המעמיקה אך בחרתי להתייחס לחלק האחרון

לדעתך עליי להילחם על שלי ולומר ולהוכיח לעדן את חפותי, ניסיתי זאת מספר פעמיים מולה אך היא הבהירה לי שהיא לא רוצה לדבר איתי, אני נוטה להאמין שגם אם תהיה הוכחה ממשית וחד משמעית היא תסלוד ממנה, אולי היא מבינה שהקרובים אלי בסוף נפגעים.

ניסיתי למצוא הוכחה לחפותי לבד אך אני במבוי סתום, איני יכול להוכיח שמשהו לא קרה, אני לא יכול להוכיח לה שלא ביזיתי אותה
אולי היא תבין לבד ביום מסוים, אבל עד אז אין לי מה לעשות

עומר

regevbar100

New member
בתגובה

ראשית כל עומר, לכבוד הוא לי להתכתב עם בחור חביב כמותך.
עליך לזכור בראש ובראשונה שכל עוד אתה לא תאהב את עצמך אתה תשדר זאת לסביבה ואנשים פשוט ירגישו בכך.
לצערי כרגע לאור אופן כתיבתך אתה מזלזל בעצמך, אתה מלקה ומעניש ומייסר את עצמך כאילו הייתה רשע - "מגיע לי" אתה שב ומציין בתגובתך לשחר, וזהו הלך מחשבה שחשוב שתזכור שיתקע אותך לאורך כל הדרך וישאיר אותך חסר אונים ועומד במקום.
לא הוגן להאשים את עצמך עומר, אנחנו כאן על מנת לטעות, ליפול במשוכות ולעלות, ללמוד מהטעויות על מנת שנוכל להדריך אחרים באותם מבוכים שאנחנו הולכים בהם. זה לגיטימי לטעות וזה אפילו חשוב, אחרת אנחנו מפספסים המון מהחיים, רואים ושומעים וחסרים בהמון, ביחוד כשאנחנו צעירים כל כך.
למעשה, זה אבסורד שאחרים לא בוחנים את עצמם בכלל והם בעלי ביטחון עצמי מתוך עיוורון מוחלט לאורך חייהם, לבחירותיהם ולעיסוקיהם הטפלים והשרירותיים, בעוד אתה מתוך בחינה עצמית מוגזמת, לא פרופורציונלית ואכזרית על פי מידת הדין שופט את עצמך לכף חובה.

אתה בחור מלא בתבונה - אולי תנסה לשדר את זה לסביבה לשם שינוי? אתה מבחין בכך בכלל? או שמא אין בך כלום לעניותך? אני מניח שמצבים לא נעימים גרמו לך להאמין שמגיע לך להיות כאוב ומוכה ומושלך ומסכן, אבל בסופו של דבר אתה זה שבוחר באיזו נקודה אתה מוצב ומה אתה הלכה למעשה שווה.
אני אישית מאמין שאדם שיש בו אהבה לבריות יש להשוות אותו אך ורק לאדם בעל אהבה לבריות, ולא להוסיף שום מאפיין נוסף למשוואה הפשוטה הזו באופן בסיסי.

בנוגע לנערה שדוחה אותך שוב ושוב,
אתה יודע מה אתה כותב, ואני מסכים שבמידה ואין בידך ההוכחות היא עשויה להמשיך להאשים אותך בכך ואחרת, וזה חבל ומאכזב.
למרות זאת, כל הסיטואציות הללו במצטבר שוב פעם מביאות אותך לידי דפוסי מחשבה מאוד לא פוריים ועקרים שגורמים לך לחשוב שזה המצב שאתה ראוי להיות בו - מתרחקים ממך כי אתה מנודה או מזיז הצידה ומעליך כל מי שמנסה להתקרב, בחוסר המזל או האישיות הלא מוצלחת שלך - בדרך הזו לא תשיג דבר ולא תשכנע אף אחד ואחת...

גם אם לא יעלה בידך להחזיר את אותה נערה לצידך, דע בינך לבין עצמך מה באמת מעצים ערך של בני אדם, זה כל כך חשוב עומר. במידה וחבר'ה כמוך יאבדו מהאמונה העצמית שלהם במי שהם, העולם יפסיד המון, כי יש באנשים כמותך הרבה מה לתת, אני כותב זאת כי אני יודע, ואתה משפיל זאת ומדחיק כתוצאה מטראומות עבר וזה אסון. אתה יודע להבדיל בין טוב לבין רע - בחר בטוב! צא מחוזק!
אני יודע, "מילים כמו חול ואין מה לאכול" - מבחינתך יש מה לאכול, ואלו אותן תובנות פנימיות שאתה דואג ותדאג להחדיר טוב טוב ללב על מנת לפסוע בנתיב ראוי ויצרני יותר עבורך. חבל על כל יום שאינך עושה כן, שאינך מנסה להפיק את הטוב ביותר מהוויתך. אין עוד עומר אחד בעולם, עם פוטנציאל וראיית עולם ואינדיבידואליות כשלך.
תלמד להיות עקשן, לפעמים עקשנות היא תכונה חשובה, במידה.

אני כאן...

למעלה