כרטיסי 'שיחרור בכבוד' - אפרטהייד חברתי

Ambious

New member
כרטיסי 'שיחרור בכבוד' - אפרטהייד חברתי

כל התוכנית השערורייתית הזאת של לתת תעודות שיחרור מיוחדות למי שסיים שירות צבאי מלא, ועוד לעשות הפרדה בין סוגים שונים של שירות, מתחילה מאד להזכיר לי ספר מדע בדיוני שקראתי, שבו היה הבדל מובהק בין 'אזרח' ל- 'תושב', כש- 'אזרח' היה מי ששרת בצבא ורק לו היתה זכות הצבעה, זכות ללמוד, זכות עבודה, וכו' וכו', בעוד תושבים - אנשים שלא שירתו בצבא, יכלו רק לעבוד עבודות שחורות ולא יכול ללמוד או להצביע או בעצם לעשות שום דבר שכל אזרח אמור להיות מסוגל לעשות. לפי ההגדרה של תעודות השיחרור בכבוד, מי שלא סיים שירות צבאי "מלא", לא יקבל את תעודת השחרור בכבוד. לפי ההצעה, מעבידים יוכלו לדרוש מהמועמד לעבודה להציג את התעודה בעת ראיון העבודה, ובכך בעצם יוכלו לדעת 'כמה' אותו אדם 'תרם' לצבא ולמדינה, ואם אותו אדם לא סיים שירות צבאי מלא - גם את זה יוכלו לדעת. כך בעצם יוצרי החוק מכריחים את המדינה כולה לעשות הבדלה כפויה בין מי ששירת שירות מלא, למי שמסיבות כאלה או אחרות לא סיים את שירותו הצבאי. יותר מזה - ההגדרה היא להראות 'מי תרם מה'. זה הכי מביש בכל הסיפור. אני לא סיימתי שירות צבאי מלא. שירתתי שנה ותשעה חודשים בסך הכל, אבל במהלך התקופה הזאת קיבלתי שתי תעודות 'חייל מצטיין' והייתי מועמד למצטיין נשיא המדינה. הגשתי אין ספור הצעות יעול, והעליתי את התפוקה של הגף שלי בעשרות אחוזים. נתתי את הנשמה, ושוחררתי בסופו של דבר בעל כורחי בגלל שהצבא לא רצה לממן לי טיפול רפואי שהייתי זקוק לו, והצבא לא רצה גם לקחת אחריות רפואית עלי. אבל על פי המדינה לפחות - לא עשיתי כלום, ואני חתיכת משתמט. זה נראה לכם הגיוני? לי לא.

זה רק מראה כמה צה"ל במצוקה

אלו הם צעדי ייאוש של צה"ל. אני רק מקווה שהוא לא יגזים יותר מדי וישכיל לוותר ולהבין שהעם התבגר

זה כלכך טיפשי ולא הוגן.

הרבה מאוד יוצאים בגלל מצבים נפשיים או רפואיים שנובעים מקשיי הסתגלות . בגלל התעודות הדפוקות האלה אנשים צריכים לסבול?! להיות נבוכים כל החיים שלא השתחררו `בכבוד`? אני באמת לא מבינה מה קורה במדינה הזאת!?! רק מעצם הגיוס והרצון לתרום זה כבוד בפני עצמו! המדינה לא צריכה להעלות את המוטיבציה ללוחמים על חשבון כל השאר.. זה ממש לא הוגן!!

מ י כ ל 0

New member
עצוב לי לקרוא את זה

אני מאוד אבל מאוד מקווה שזה לא ייקרה כי אז אנחנו באמת נהייה מדינה מפולגת - מי שעשה צבא/מי לא עשה צבא.

למעלה