כרטיס באל על לתושב חוזר

טוי טוי

New member
כרטיס באל על לתושב חוזר

היי,
בקיץ נחזור לארץ: אני - תושבת חוזרת, בעלי - אינו ישראלי, הבת (בת 4) - אזרחית ישראלית שנולדה באיטליה והתינוק - נולד באיטליה ונעשה לו אזרחות ישראלית כשנהיה בארץ.
הבנתי שלתושב חוזר ישנה הטבה אם הוא חוזר לארץ עם אל על - 3 מזוודות במקום אחת.
מה שרציתי לשאול:
1. האם רק לי מגיעה ההטבה הזו?
2. אני והבת צריכות כרטיס בכיוון אחד. הבעל והבן צריכים גם חזור למרות שלא ישתמשו בו כי הם אינם ישראלים. ממה שאני רואה באתר של אל על, כרטיס בכיוון אחד עולה כמעט כמו הלוך חזור. אם זה כך,הרי שממש לא משתלם לנו כלכלית. האם אל על נותנת מחיר מיוחד לתושבים חוזרים?
תודה!

לילית462

New member
דברי עם משרד הקליטה

ההטבה היא מטעמם.
והיא כוללת הנחה על הכרטיס. אבל לפעמים מחיר הכרטיס באל-על עם ההנחה הוא עדיין גבוה מהמחיר הרגיל בחברות מתחרות. ההקלה כוללת גם מזוודה אחת נוספת.

כשנרשמים באתר של משרד הקליטה מקבלים מהם אישור שאיתו פונים לאל-על. סביר להניח שגם בעלך צריך להרשם היות והוא בעצם עושה עליה. כך שתקבלו גם עבורו את ההטבה.

הכי טוב לדבר איתם בטלפון, הם מאוד נחמדים ועוזרים.

לילית462

New member
עוד משהו. הכרטיסים באל-על לא מכל היעדים

ובתאריכים מאוד מסויימים. הם אומרים לך מתי את יכולה לקנות כרטיס ולא שאת בוחרת את התאריכים שנוחים לך. אם אני לא טועה קשה למצוא כרטיסים בקיץ...
וגם לדבר עם התחנה של אל-על אצלכם ולבדוק. אפשר גם דרך האתר של אל-על

מה שלילית אמרה..

וגם כשאנחנו חזרנו גילינו שלמרות ההטבה של משרד הקליטה, עדין הכרטיסים היו יקרים יותר מחברות טיסה אחרות והעדפנו לוותר על אל על.
מצד שני, כשתעשי את החישוב הכלכלי, תחשבי גם כמה יעלה לך מטען חריג (במידה ותעלו לטיסה עם יותר ממזוודה לבן אדם), אולי אז הכרטיס של אל על כן יהיה שווה כלכלית.
(כשאנחנו הגענו לפני שנה וחצי היה מותר שתי מזוודות לבן אדם אם אני לא טועה).

פגי1

New member
אל-על

אם הבעל אינו יהודי?בודאי שלא יהיה עולה חדש?
לתינוק ניתן לעשות אזרחות ישראלית כבר באיטליה,בשגרירות ניתן להוציא תעודת זהות וגם דרכון
הקומבינה של אל-על ידועה,רק כרטיס לכיוון אחד,שהוא תמיד יקר יותר ,כל מזוודה נוספת מאירופה עולה ,100?
תעשו את החשבון ותחליטו,אבל ללא קשר לתושב חוזר,מי שטס עם תינוק ,רשאי לשלוח מזוודה נוספת במשקל 10 ק"ג ללא תשלום
עגלת -תינוק,סל קל,ומושב בטיחות,
טלפון אל-על-מילנו-39-02-72000212
או-39-0272000-656
טלפון רומא-39-06-42020310
או-39-06-42130260
בהצלחה

טוי טוי

New member
אז ככה...

קודם כל, תודה לכולכן!
בעלי אינו יהודי ומכיון שאיני עולה חדשה אלא תושבת חוזרת, הוא אינו עולה חדש אלא מהגר. כלומר, הוא לא זכאי לכלום. להיפך.....
בקשר לתינוק שלנו - אני יודעת שניתן לאזרח אותו בשגרירות אבל רומא מאד רחוקה לי. יתכן שאפגש עם הקונסולית במילנו אם היא תגיע בחודשים הקרובים. אני ברשימת המתנה שלהם. אם לא, התינוק יגיע כאיטלקי ולכן יצטרך כרטיס חזור.
נרשמתי באתר של משרד הקלטיה ומחכה שיחזרו אלי.
מישהו יודע האם הבת שלנו (בת 4) גם זכאית להטבה של אלעל?

פגי1

New member
שלחתי לך טלפון אל-על במילנו

בכל מקרה ישנה הנחה לילדים מתחת לגיל 12 אברר לך,אם תינוק צריך מושב ,עד גיל מסויים,
3 מזוודות לכל בן משפחה,לא מצויין,החרגה לגיל או לילד?אולי תהיה בעיה עם היחידה המשפחתית שלכם שהיא לא רגילה?
נקווה שלא,מה קרה לקונסוליה במילנו?בזמנו תפקדה מצויין,לפעמים צריך לנדנד,אם מתקרב התאריך
מחשבה,בהחלט לא עצה-אולי כדאי שתתפצלו אם זה אפשרי?ישנן טיסות גם לאל-על,של low cost

טוי טוי

New member
תודה פגי

יש לי את הטלפון אבל תודה!
תינוק עד גיל שנתיים לא מקבל מושב.
אין יותר קונסוליה במילנו. מדי פעם מגיעה הקונסולית או העוזרת שלה. לכן אנחנו ברשימת המתנה.
חשבנו להתפצל אבל הבעיה היא שחוקרים את בעלי ה-מ-ו-ן אם הוא מגיע לארץ לבד והוא כבר לא מוכן לעבור את זה יותר. לא מעניין אותו שזה לא משהו אישי נגדו הוא פיתח כזה אנטי ומבחינתו או לבוא לארץ איתי או לא לבוא בכלל...
היחידה המשפחתית שלנו עוד יותר מורכבת - אנחנו באים גם עם שני הכלבים!!!

פגי1

New member
נכון,הקונסוליה במילנו נסגרה

ענו לי באל-על,מעל גיל שנתיים ישנה זכאות למטען נילווה ללא תשלום נוסף,מה זה אומר ?הפקידה לא ידעה?לשאול במקום,תינוק עד
גיל שנתיים 10% ממחיר הטיסה למבוגר +מיסים,בטיסות סדירות,את זה אתם בטח יודעים,מעל גיל 4 כמו ילד בן 12,כלומר,צריך לודא גם במשרד
הקליטה וגם באל-על במקום

למעלה