לאחר ששידרגתי את האופניים שלי מסוללה 36V ל-48V אני

אורחת310

New member
לאחר ששידרגתי את האופניים שלי מסוללה 36V ל-48V אני

צריכה הכנסה נוספת, ולכן החלטתי לעבוד כשליחה על האופניים.
מתאים לי לעבוד כמה שעות כל יום מ-16:00.
הבעייה, שכושר הניווט שלי גרוע.
וכדי לשמוע ולראות טוב את הווייז אני צריכה להחזיק אותו ביד למעלה קרוב אליי,
וזה לא נוח ואף מסוכן.
האם יש לי איזשהו סיכוי לעבוד בעבודה כזאת ? כי אני ממש צריכה הכנסה נוספת.

enigo

New member
נשמע שאת בקטע של לחפש צרות - אז כן, למה לא...

appleblof

New member
תקני מתקן לפלאפון

יש לי כזה כבר חצי שנה ואני ממש מרוצה ממנו (שרד כבר 2 נפילות חזקות והאייפון לא נפל ממנו).
הוא לא כבד ומסיבי כמו מתקנים אחרים שראיתי שבדרך כלל מתפרקים אחרי חודש חודשיים בגלל המשקל העצמי שלהם ואיכות החומרים הירודה שלהם. בנוסף, יש לו גומיה שחורה כמו שאפשר לראות שמאבטחת את הפלאפון בזמן הנסיעה ככה שבאמת הוא לא ישתחרר בשום מצב.
יש לציין שאפילו ניסיתי אותו על אופני ההרים שלי והוא עמד במשימה בהצלחה.

אורחת310

New member
זה רעיון. תודה. עכשיו רק למצוא את האנשים שישמחו שאוביל

עבורם.
וואו, יש לי בראש רעיון ללוגו, חחח ("הובלות קלילות").

appleblof

New member
אולי שליחת פיצה? שמעתי שיש אחלה טיפים ויוצאת אחלה משכורת :)

אגב, איזה אופניים יש לך ששדרגת ל48V?

אורחת310

New member
האופניים שלי נעשו בהזמנה בחנות פישר סייף סנטר ברח'

אבן גבירול בת"א. הם גם עלו בהתאם, כי הם אופניים 3 גלגלים שבנו להם מושב נוסף,
והסוללה היתה 15A (עלו 8200 ש"ח).
על השידרוג של הסוללה מ36V ל48V שכלל גם החלפת מנוע, רצו לקחת 2900 ש"ח,
אבל אולי בגלל שהחזרתי להם את הסוללה הראשונה, הורידו לי ל-2700 ש"ח.
מיותר לציין איזה הבדל גדול במהירות, בכוח שלהם בעליות וגם בזמן שבין טעינה לטעינה יש בזכות השידרוג של הסוללה.
אממה, בשביל לעבוד כשליחה אני צריכה לקחת בחשבון שיש גבול לזמן שהסוללה יכולה להחזיק עד הטעינה הבאה.
כשנסעתי מנווה דקלים בראשל"צ (מערב ראשל"צ) עד כיכר דזינגוף בת"א (עם עצירה ברחוב שוקן בת"א), נסיעה של שעה וחצי, הסוללה החזיקה מעמד יפה, אך בדרך חזרה היא התחילה לעשות סימנים שצריך להטעין אותה. זאת אומרת אחרי שעתיים בערך של נסיעה כבר אי אפשר יהיה לנסוע לפני שמטעינים אותה קודם.

appleblof

New member
אה זה יותר הגיוני

פשוט סוללה חדשה עולה סביב ה1500 אז הייתי מצפה לזיכוי של לפחות חצי על משומשת אבל אם היא הייתה לקראת סוף הקריירה שלה אז סבבה

enigo

New member
בקיצור, החלפת מנוע וסוללה ועכשיו את נוסעת על תלת-אופנוע

חשמלי...
נשאר לך רק לקוות שאף אחד לא יתחיל לאכוף את התקנות בארץ, כי לפחות לפי הדין היבש - את עבריינית פלילית (נסיעה בכלי רכב מנועי ללא ביטוח חובה תקף זו עבירה פלילית).

mudale222

New member
נו באמת... נסיעה ללא ביטוח היא עבירת תעבורה לכל דבר והעונש

בדר"כ הוא קנס בלבד כי זה נחשב עבירה כלכלית עצמית (ז"א שאם יהיה תאונה אתה בעצמך תפגע ואף אחד אחר לא כי יש את קרנית וכו').
הדרך היחידה לקרוא לה עבירה פלילת זה אם אתה מחשיב את כל עבירות התעבורה כפליליות. העונש האמיתי והיותר רציני שהיא תקבל אם יתפסו אותה זה יהיה ההחרמה המידית של התלת אופן הזה שלפי מה שהיא סיפרה עלה לה המון כסף.
קלוש גם שיאשימו אותה בנהיגה ללא ביטוח כשאין שום חברה שמבטחת את התלת אופן שלה, וזה בלי לדבר על הגדרת רכב מנועי מול רכב חשמלי וכו' וכו'.. בקיצור, בצד הריאלי זה החרמה של הכלי. (ואם היא פצעה מישהו אז היא באמת בצרות).

enigo

New member
בדוק את הגדרות החוק לגבי נסיעה ברכב מנועי בלי ביטוח, וחזור

לספר מה גילית...

mudale222

New member
מכער את הגדרת החוק יפה מאוד..

במקרה (או שלא במקרה) גם נשפטתי על זה (ברכב, שכמו שאמרתי גרוע לאין שיעור מאופניים שבכלל לא ברור אם הם רכב מנועי וכו') והעונש היה קנס בלבד.
אם תראה לי מקרה אחד בכל הארץ של מישהו שנשפט על זה (באופניים) וקיבל עונש זה יהיה אחלה התחלה. אם תראה לי שהעונש היה יותר מקנס אני מוריד את הכובע

enigo

New member
אני מהמר שהביטוח שלך לא היה בתוקף לתקופה קצרה, נכון?

כדי לא לפתוח לאנשים תיק פלילי בגלל חוסר תשומת לב קלה, הגדירו מעין "מדרגה" בחוק - נסיעה ברכב שתוקף ביטוח החובה שלו פג לפני עד חצי שנה - ויותר מזה.
מה שקורה היום עם אופניים הוא הפקרות מוחלטת, מאוסף של סיבות. בתור התחלה, כל אופניים חשמליים שלא עונים להגדרות בתקנות האופניים החשמליים הם, לפי ברירת מחדל - אופנוע. ועדיין לא שופטים - אפילו לא עוצרים לבדיקה - אף אחד מאלו שרוכבים בבירור על אופניים חשמליים לא תיקניים. למה? כמו שאמרתי - אוסף של סיבות.
אז כרגע החתול החליט שאין לו חשק לרדוף אחרי העכברים - אבל היה ויהיה לו חשק, העכברים יהיו בצרות.

enigo

New member
פדלים לא סותרים אופנוע - ראי ערך פיאג'ו C או דיאלים ליברטי

שני כלים שהוגדרו כטוסטוסים (אופניים עם מנוע עזר, בהגדרה הרשמית, אגב), שדרשו רשיון וביטוח.
מה שיש לך הוא בדיוק זה - ולפי החוק הוא דורש רשיון (של קטנוע 125, אם אני זוכר נכון את ההקלה שנתנו לקטנועים חשמליים בארץ) וביטוח חובה.
אומנם כמו שאמרו כאן, רב הסיכויים שאף שוטר לא יעצור אותך אי פעם בגלל זה, אבל אם תהיי מעורבת בתאונה, בעיקר אם פצעת מישהו אחר - תתכונני לפשיטת רגל כלכלית ותסבוכת רצינית עם החוק.

למעלה