לא ברור

• פותח הנושא edn
  • פורסם בתאריך

edn

New member
לא ברור

מה שאני כותבת פה אני לא מתכוונת להרגיז אף אחד, אלא אני כותבת מנקודת מבט שליואך ורק שלי. נכנסתי המון פעמים לפורום הזה, ואף פעם לא כתבתי, היום זו הפעם הראשונה ואחרי התלבטות רבה החלטתי לכתוב. שני אחיי החליטו לסיים את חייהם באותה דרך אך בהפרש של שלוש שנים בינהם. לפעמים שאלתי את עצמי האם ההתמודדות הזו שווה? הרגשות של האשמה והבושה מה עושים איתם? והשאלות שלא נגמרות ה``למה`` הנצחי? איך להתמודד עם החברה שלא יודעת לפעמים להתייחס? לפעמים כשמישהו היה שומע ישר נשאלה השאלה הטיפשית כ``כ מן קביעה כזו - ``אני מקווה שלא תעשי משהו גם כן``, ``אל תעשי שטויות`` ושאלתי את עצמי מה הם כאלה מפגרים שהם חושבים שזה מדבק? או למה שווה להתאמץ אם כולם בטוחים שגם אני אעשה זאת? ואני יודעת שזו התמודדות כל יום כל הזמן הלב נחמץ אבל... היום ממרחק מזמן שעבר אני החלטתי החלטה אני אוהבת את החיים אני רוצה לחיות במובן המלא של המילה לחיות זה אומר להנות מהחיים למצות אותם לעשות משהו משמעותי בחיים, שהחיים לא יעברו על ידי כמו השנים שעברו מאז, לחיות ולא במובן של להעביר את היום לשרוד, לצוף על המיים. ואז החלטתי עוד החלטה לנסות להפסיק לשאול למה? כי על זה אף פעם לא תהיה תשובה , נכון השאלה הזו לא מפסיקה להשאל והיא קורעת מבפנים היא אוכלת ולכן צריך לנסות להפסיק אותה כי אחרת היא מכלה את נפשנו. אני לא אומרת שזה קל להפסיק לנסות להבין, וזה קשה וקשה מאוד, אבל אפשרי. האנשים היקרים לנו החליטו לעשות זאת ואני מאמינה שמי שנמצא כאן רוצה לחיות ולחיות טוב, המוות שלהם זו התמודדות יום יום להחזיק ולעבור וזה אפשרי. גם תמיד אמרתי לעצמי הם דפקו לי את החיים כל דבר שלא הצליח הם אשמים,אבל לא, הם החליטו לא להיות פה ומנקודה זו , זה כבר קרה אין לי שליטה עליהם אבל יש לי שליטה עלי ומה שיקרה זה תלוי בי ואם אני אצליח זה תלוי אך ורק בי וגם אם אני אפשל זו בעיה שלי נכון הם השאירו אותי להתמודד עם מותם, ומכאן אני צריכה להחליט איך וכמו שכתבתי החלטתי. ואני יודעת שזה קשה יש נפילות והרבה ולא צריך להבהל מהם יש ימים כאלה,ושהם קורים אומרים בסדר יש לי יום גרוע מה אני עושה בשביל שהוא לא יהיה. אני מקוה שלאחר שקראתם את שכתבתי לא תכעסו עלי כי לא זו היתה הכונה. ופתיחת הפורום הזה לדעתי מצויין, כי זקוקים לו גם אני בימים רעים צריכה לשוחח עם מישהו שמבין ויודע מה עובר עליך וזה באמת אחלה דבר. ואם הודעה זו מעצבנת מישהו אז אני מבקשת ממנהל הפורום למחוק אותה

איתן ג

New member
התרגשתי מאוד לקרוא את דבריך.

ההתמודדות לאחר התאבדות במשפחה מחייבת לקחת החלטות לא פשוטות. מחזק אותך בדרכך. לאחר ההתאבדות של בתי גליה הגעתי לאותם ההחלטות . לבחור בחיים למעני ולמען ילדי שנשארו. את האנרגיות שלי אינני מפנה למלחמה חסרת תחליט ברגשי אשם אלא להמשך הדרך שהיא כפי שאת יודעת לא קלה. ניהול הפורום ופעילות בעמותה למען משפחות שיקריהן התאבדו הן חלק מהאנרגיות שהתפנו לאחר ההחלטה שלי. לידיעתך ישנה קבוצת תמיכה של אחים ואחיות במסגרת העמותה שמאוד עוזרת . פרטים נוספים אפשר בטל` ובאיימל שמופיעים . שוב תודה על כתיבתך . לא נותר אלא לשלוח לך חיבוק חם להמשך דרכך. איתן

למעלה