לא יודעת איך להתמודד...

ChicoAnimado

New member
לא יודעת איך להתמודד...

ביום חמישי עברתי תאונת דרכים (נתקעו בי מאחור...), עם האוטו של ההורים, ידיד שלי נהג... ומאז אני מלאה בכעס כלפי הנהג שנהג מאחורינו. אני כל כך כועסת שאני יכולה לחנוק מישהו! אוטו חדש, אפילו לא עברה חצי שנה, וכבר תאונה... כולי מסתובבת עם רגשות אשם על כך שנסעתי עם ידיד שלי באותו מקום, באותו זמן.... "מה היה קורה אם הייתי אומרת/ עושה/ מבקשת משהו אחר?", או: "אם הייתי עושה כך וכך, התאונה לא הייתה קורית". שנייה אחת של דחייה או של הקדמה היתה יכולים למנוע הכל... שלא לדבר על הטראומה, על ההרגשה של מה זה נהג שנתקע מאחורה, על הבום, על הצרחות, על הבכי, על הידיד שמנסה להרגיש וכבר לא יודע כל כך איך... והכעס... כל כך הרבה כעס כלפי עצמי, כלפי הנהג, כלפי העולם, כלפי החוסר הגינות הדרך המעוותת שבה הוא מתנהל. כבר לא יודעת מה לעשות....

תגובתך

טבעית שתקרה לאחר תאונה. תחושת חוסר האונים, ההפתעה וחוסר הצפיות, ההרס והחרדה, הכעס, והבלבול..... אני מניחה שעם הזמן הדברים עשויים להתבהר ולהרגע. בכל מקרה, תאונה אינה דבר שניתן לצפותו, גם לפעמים לא ניתן למנעו, כמה דקות לפני כן - יתכן שמשהו אחר היה מפתיע אותכם. כנ"ל יום למחרת...... אולי אדון אחר הי פוגע בכם? לא ניתן לדעת ולתכנן דברים שכאלה לצערי... רגשות האשם מיותרים, הרי דבר ממעשיכם לא היה מכוון על מנת לפגוע במכונית החדשה או בכם. אותו נהג שנתקע בכם מאחור, אני מניחה כי גם הוא לא עשה זאת במזיד, ואולי אף הוא מסתובב עם רגשות אשם על כך שפגע באחרים. עצתי לך הינה לברך על כי יצאת בריאה ושלמה, לנסות להרגע ולהבין כי לא ידך היתה במעשה התאונה, היא לא התרחשה באשמתך וגם אינה באשמת אותו ידיד שנהג, ואם את ממשיכה לשאת רגשות קשים ומבולבלים, פני ליעוץ מקצועי/פסיכולוגי קצר על מנת להפטר מכל התחושות הקשות שלעיתים מלוות כאלה המעורבים בתאונות. אשמח לסייע לך בעניין ההפניה במידה ותרצי. רק בריאות, טל

למעלה