לא יודע אם זה המקום בשביל זה, אבל רציתי לשאול

RachFan

New member
לא יודע אם זה המקום בשביל זה, אבל רציתי לשאול

שלום לכולם,

אתמול, יום העצמאות, השכנים שלי הפעילו מוסיקה מאוד מאוד מאוד חזקה עד לפנות בוקר ולא הצלחתי להירדם לא משנה מה עשיתי. זה היה נשמע כאילו הם מנגנים בתוך החדר שלי.

ענתה לי מישהי. אמרתי לה "השכנים פה מפעילים מוסיקה חזקה מאוד..." ולפני שהספקתי לסיים את המשפט היא ניתקה לי בפנים.

צלצלתי שוב.

ענה לי מישהו. אמרתי לו את המצב. הוא ענה לי: "אנחנו לא אוכפים את החוק בעניינים האלה ביום העצמאות, פורים ויום ירושלים." אז שאלתי: "אז נגיד שיש לי תינוק בבית שצריך לישון. תינוק חולה, לצורך העניין. והיום זה יום ירושלים. השעה שלוש בלילה. אין שום גבול לרמת הדציבלים שמותר לשכנים להפעיל? אני והתינוק שלי פשוט צריכים להשלים עם העובדה שאין שום סיכוי לישון הלילה?" הוא ענה לי: "בדיוק". וניתק.

האם זה באמת החוק?
האם זה נשמע לכם הגיוני?
אני ממש עצבני עד עכשיו מזה, לא מצליח להפסיק לחשוב על זה.

אין שום דבר שאפשר לעשות בעניין? פשוט באמת להשלים עם העובדה שכל אחד עושה מה שהוא רוצה בימים האלה?

תודה,
עמית.

efibau

New member
מפגעי רעש

שלום עמית.
ראשית לתהייתך "אם זה המקום המתאים לשאול".. ובכן, כן
זה הוא הפורום היחיד שלא צריך לשאול זאת. היות והפורום, כשמו, מיועד לפניות אזרחים. וגם אם לא תצא מכאן עם פתרון ביד, כן
, תצא עם כיוון וקצה חוט מה לעשות הלאה.

לגופו של ענין.
אני מזדהה עם התיסכול שלך מהסבל שאתה ובני משפחתך חוויתם מרעש המוסיקה הבלתי נסבל כי שתארת.
אני יודע על מה אתה מדבר, היות וגם אני חוויתי זאת מאחד השכנים שלי וזה באמת מתסכל כי בעצם אין לאן לברוח..

תראה, החוק היבש למניעת רעש בישראל מטפל בנושא. וניתן לפנות אליהם באמצעים שונים (ראה קישור למטה) . אבל כפי שהתרשמתי ממכתבך, המוסיקה היתה בערב יום העצמאות.
לצערי, מוקדנית המשטרה צודקת.
החוק היבש מציין זאת בפירוש להלן: (קישור שלישי- חוקים ותקנות הרעש והבאתי כאן את הקטע הרלוונטי שים לב לחריגים).
"רעש באמצעות
מכשירי קול
(תיקון התשס"ב)
3. (א) לא ישיר אדם, לא יצעק ולא יפעיל כלי נגינה, מקלט רדיו או טלוויזיה ולא
יקים רעש באמצעות פטיפון, רמקול, מגביר קול או מכשירי קול כיוצא באלה בין השעות :14
00 ל־16:00 ובין השעות 23:00 ל־07:00 למחרת, באזור מגורים באחד מהמקומות האלה:
(1) תחת כיפת השמים;
(2) במקום שאינו תחת כיפת השמים, אולם אינו סגור מכל צדדיו כלפי חוץ,
או שדלתותיו, חלונותיו או פתחיו האחרים אינם סגורים כולם;
(3) בבנין שיש בו יחידות מגורים (להלן - בנין מגורים).
(ב) הוראות תקנת משנה (א) לא יחולו על פעולה המבוצעת אגב חגיגה או שמחה
באחד המועדים האלה:
(1) ליל יום העצמאות;
(2) ליל פורים;
(3) ערב יום מנוחה ומוצאי יום מנוחה - עד חצות;
(4) ליל יום ירושלים.

לא כתבת, ואולי לא עשית זאת, זה פשוט להגיע לדירה המרעישה ולבקש מהם להנמיך לעוצמה סבירה. זה הדבר הראשון שהיית עושה. לפעמים זה עובד. וכמובן לפעמים לא. אבל במקרה זה, החוק תומך במרעישים- ושוב, לצערי ..

efibau

New member
ועוד מילה בנושא..

חוק, כמו כל חוק ניתן לשנות. והדרך הנכונה עבור האזרח לעשות זאת היא לפנות למשרד האחראי, במקרה זה המשרד לאיכות הסביבה ולבקש שינוי החוק הרעש. למשל, להגביל שעות מוקדמות יותר לחריגים המותרים לרעש בחגים. או ביטול החריגים לבתים משותפים.
אם תרצה פרטים לקשר עם הגורמים באיכות הסביבה, נא כתוב לי ואנסה למצוא עבורך.
יום טוב

RachFan

New member
תודה רבה...

אני אבדוק מה אני יכול לעשות...

תודה רבה על התגובות.

שינוי חקיקה מתבצע בכנסת, לא?

לא כדאי יותר לפנות למחוקק - לחברי הכנסת?
אולי לועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת?

efibau

New member
פניה למחוקק

כשרשמתי בתגובתי , לפנות למשרד לאיכות הסביבה" הכוונה היא לפנות לשר או לעוזרו וכמובן אם יש וועדה לאיכות הסביבה, אז כדאי לפנות גם אליה, כפי שרשמת.
תודה על הערתך.

למעלה