להשתמש נכון במילים..

דרדרית

New member
להשתמש נכון במילים..../images/Emo79.gif

אמנם לא קראתי עדיין את הספר, אך ההסכמה הראשונה של שימוש נכון במילים הוליד בי את המחשבה שברצוני לשתפכם בה... מילה, רצף של אותיות, בעלת משמעות אנרגטית. מילה - משיצאה מפינו- נזרקה לחלל העולם, ואין שום כוח שבעולם שימחק אותה, יעלים אותה, יטשטש אותה. נשמע יומרני? מפליא? טפשי? למדתי פעם ב"מבוא לקבלה" על הכוח שמאחורי המילים. למילה יש אנרגיה משלה, כוח משלה, עוצמה.. מילה היא ביטוי למחשבה ויכולה להשפיע. מילה טובה עוזרת לנו ולאחר ולחילופין- מילה רעה- יכולה להזיק, לפגוע , להרוס. מילה שיוצאת מתוך כוונה רעה גורמת לנזק. קללה יכולה להזיק. ועוד טרם דיברתי על מילה שנאמרה בזדון להזיק, על רכילות, הוצאת דיבה, השמצות. שימוש נכון במילים כפי שאני מאמינה (ומשתדלת לחיות): להמנע לחלוטין מהשמעת מילים בוטות, השמצות או מחשבות נגד אנשים ולא משנה עד כמה אני כועסת עליהם. לא לתת לאנשים סביבי להשמיץ אנשים, לדבר בהם רעה. לא לתת למחשבות כעס להיות מבוטאות במילים, אלא לנסות להרגע. להמנע לחלוטין מקללות!!!! (בגלל הכוח של המילים) לחשוב חיובי ולהתייחס את האנשים באופן זה גם מילולית. עושה זאת מזה זמן רב. ו- אפשר!!! דרדרית

בעזון

New member
כח../images/Emo45.gif

קראתי פעם בספר על ג´יאצ´ין פונאקושי, שנחשב למייסד הקארטה, שהוא נמנע לחלוטין מלהשתמש במילים לא מכובדות (לדעתו: נייר- טואל...) וכשהוא היה צריך להשתמש הוא היה מבקש: תן לי את "זה". הנכד שלו היה צוחק עליו: מה בדיוק אתה רוצה, את זה?(ומצביע על המנורה) פונאקושי: לא, לא, את זה! הנכד: את השטיח? וכו´ השלב הראשון בלשמור על טוהר המילה הוא, לדעתי, (כמה מצחיק), פשוט לשתוק. בכל דור ודור קם פרעה חדש ורוצה לכלות את עם ישראל, אתמול, דווקא כשאנו בליל הסדר, מסובים בשמחה, החג הכי משפחתי, כולם יחד מתכנסים ולבושים לבן ושרים וקוראים הגדה וכו´, דווקא אז מתחולל מה שמתחולל, וכולם מתקשים לחייך... כולם יודעים מה צריך לעשות, כולם מציעים פתרונות. אני שתקתי. טוב אני לא
, דיברתי בנושאים אחרים... בכלל במקום לדבר אפשר להשתמש בפה לפעולות מועילות, כמו
(בתאבון) או
וגם

למעלה