לוכדי כלבים - השחיתות

Neta558

New member
לוכדי כלבים - השחיתות

סיפור מהישוב ה"קהילתי" רעות: אתמול בבוקר הכלבה של השכנים נלכדה, ממש ברחוב הסמוך. היא הייתה סגורה בגינה, אבל באופן לא ידוע השער נפתח והכלבה ברחה מבוהלת ונלכדה. באופן לא ידוע, גם השער של הבית הסמוך היה פתוח וכלבה נוספת ברחה מהחצר. באופן לא ידוע, גם השער של ביתי היה פתוח והכלב ברח מהגינה. שני הכלבים חזרו, כלבה אחת כפי שציינתי, נלכדה. בעלי הכלבה היה צריך לשלם 200 ש"ח כדי לשחררה, וזאת עוד לפני שנלקחה למכלאה. קצת תמוה בעיני ששלושה שערים נפתחו בשעת בוקר מוקדמת בלי כל קשר ביניהם, ובאופן מקרי בהחלט היה שם לוכד כלבים... להוכיח שהלוכדים הם שפותחים את השערים, לא בטוח שאפשר. המקרים האלה חוזרים על עצמם מדי פעם, האשמה בהחלט קיימת, והחשד מובן. על הקנס אפשר אולי לערער, ולדעתי בהחלט מומלץ. אם אנשים ימשיכו לשלם קנסות במקרים כאלה, הלוכדים ימשיכו ללכוד כלבים מהחצרות. אפשר מה על הכלבים המסכנים? במה הכלב שלי אשם שמגיע לו להלכד ולהלקח למכלאה, שלא תמיד נמצאת במצב תחזוקה תקין, ולהכלא בתוך כלוב קטן? איך נלחמים בתופעה מחרידה כזאת?

תמהוני

New member
הנא כמה אפשרויות

אני רואה שאין הבדל מהותי בין מודיעין לרעות מבחינת היחס. -לדאוג שזה יגיע לעיתונים (של מודיעין והסביבה) להחתים בעלי כלבים על עצומה, לפרסם ולשלוח לעירייה ולמועצה (לא לשכוח שהשנה שנת בחירות...) לארגן תושבים, בכלל בשביל לשנות את יחס הרשויות המקומיות לכמות הגדולה של כלבים באיזור. איפה מוצאים אנשים? אפשר להתחיל בתליית מודעות אצל וטרינרים.

תמהוני

New member
מצד שני

צריך גם לחנך את בעלי הכלבים ולהגיע לפשרה כלשהי. אם את רוצה לארגן משהו אני אשמח לעזור.

Neta558

New member
לחנך את בעלי הכלבים למה?

כלבים רבים משוחררים בגינה מגודרת, אין בכך כל פסול. הבעיה מתחילה רק כשלוכדי הכלבים פותחים להם את השער. לא הבנתי על איזה חינוך אתה מדבר... יש הרבה מה לשנות בדפוסי ההתנהגות של מגדלי כלבים בארץ, אבל מה בתחום הזה? נטע

זכויות בעלי כלבים?

לחנך את הכלבים לנבוח פחות או לא בכלל בתור התחלה... אני שונא את הרעיון של לכידת כלבים שפלה כזו באופן יסודי, ונלחם על זכויות בעלי חיים תמיד, אבל על זכויות בעלי כלבים המשאירים אותם בחוץ גם בלילות לנבוח על כל חתול או צל מזדמן אני לא מגן. לא כאשר יש טכניקות פשוטות לחנכם לא לנבוח סתם.

Neta558

New member
כלב נובח לא נושך ../images/Emo8.gif

האמת שלא חשבתי על הענין כל כך. יש פה כל כך הרבה כלבים, כמעט בכל חצר, שנדמה שכולם רגילים לקצת נביחות. הפעם האחרונה שמישהו התלונן על נביחות שבאמת היו מוגזמות והפריעו היתה לפני שנים, כשקיפוד נכנס למלונה של הכלב והוא השתגע...וזה אירוע דיי חד פעמי

תמהוני

New member
למשל:

לדעת מתי ואיפה אפשר לשחרר אותם בחוץ להקדיש יותר זמן ומחשבה לחינוך ואילוף הכלב, שלא יתרוצץ וישים קצוץ על הבעלים שלו. לדעת את ההבדל בין חיית תקיפה/שמירה לחיית מחמד/חברה... לא צריך להזמין מאלף שיעשה את זה בשבילך, מספיקה הרצאה של כמה שעות לבעלי כלבים בשביל לעשות שינוי (מנסיון אישי!). רעיון: לנהגים עם נקודות עושים השתלמות, למה לא לעשות דבר דומה לבעלי כלבים? (רק שבמקרה הזה ההשתלמות תהיה יעילה
) על כל בעל כלב שעושה מה שצריך יש שניים לא אחראים שמשחררים כלבים בנסיבות מסוכנות או לפחות מפחידות ומוציאים שם רע לכולם. עובדה שקורים מקרים והאשם הוא הבעלים אבל מי שסובל מזה אחר כך זה כל הכלבים באשר הם. הנקודה היא שכדי לתקן את המצב, שני הצדדים (שזה בעלי הכלבים ושאר העולם...) צריכים לעבור סדרת חינוך, ללכת אלה לקראת אלה ולהיפגש באמצע.

למעלה