לידה שניה

אור308

New member
לידה שניה

שלום ורד,
לפני קצת יותר משנה ילדתי את בתי הבכורה, לידה קשה והטראומטית במיוחד שהסתיימה בוואקום בחדר ניתוח, קיבלתי כמה מנות דם והייתי מאושפזת שבוע בשל לידה קשה במיוחד.
חלק גדול מהטראומה נבעה מחוסר יחס מצד הצוות(אין צורך להכנס לפרטים כי זה לא רלוונטי) אני מבינה ומודעת שזה יכול לקרות בכל בית חולים.
כעת אני בשבוע 35 והלידה השניה מתקרבת, ואני רוצה להמנע ככל שאפשר מלידה דומה.
עד לפניי שבועיים הייתי בטוחה שאלד בקיסרי מתוכנן אבל נכון לעכשיו ירדתי מהרעיון לעבור ניתוח.
לשאלתי, איך אפשר למנוע הזנחה מצד הצוות, אני ממש לא מתכוונת למיילדת שתהיה איתי לאורך כל הלידה, אלא שמרגע שמתרחשת לידה פעילה (פתיחה 10)המיילדת אכן תתחיל בביצוע הלידה, איך אני יכולה לדעת שהלידה זורמת באופן תקין ושאין הזנחה מצד הצוות? האם יש משהו שיכול להיות נתון לשליטתי/ לבקשתי?
בלידה הראשונה לא הבנתי כלום ורק בדיעבד התבררה לי ההזנחה שעברתי.
דבר נוסף, אם מהרגע הראשון המיילדת לא תמצא חן בעיני, הפעם אני לא מתכוונת לותר ובאותו רגע לבקש (ואף לדרוש החלפת מיילדת) כיצד רואה זאת הצוות? האם יכולים להתנכל לי בעקבות הבקשה? האם חייבים להחליף מיילדת?
סליחה על כמות השאלות,
אבל ממש אשמח לייעוץ והכוונה.

לידה שניה

היי אור יקרה צר לי לשמוע על חווית הלידה שלך
קראתי את ההודעה שלך וחשבתי לא מעט איך אני מעבירה לך את הכלים הנכונים כדי שתוכלי לעבור חווית לידה טובה ומעצימה וכן זה אפשרי .
ההתבוננות שלך שאת צריכה לעבור חוויה אחרת היא כבר 90 אחוז מההבנה .כי את מחליטה לקחת אחריות על הלידה ,אך יש צורך בהכנה שלך
בעיקר מנטלית כדי להבין מה נכון לך איפה הכוחות שלך מול הצוות כדי לבקש מה נכון לך ,לא לחשוב שאת לא בסדר .
אפילו לומר לצוות שעברת חווית לידה טראומטית ואת רוצה חוויה מתקנת
חלק מעבודתי היא עיבוד חווית הלידהכדי שנשים יגיעו לחדר לידה ויוכלו לבקש מה טוב להם מה נכון עבורם ולא ישחזרו את חווית הלידה הקודמת כי זה מה שהן מכירות .כתיבת תוכנית לידה היא
אשמח לתת לך מענה יותר אישי
בהצלחה

למעלה