לידיעתכם!

תלוי באיזה בגיל

יש הבדל גדול מאוד בין אישה או נערה שמקבלים החלטה לחורר לעצמם את האזניים לבין לעשות עגילים לתינוקת קטנה. במקרה האחד מדובר באדם בוגר וריבון שמחליט לגבי עצמו ומקבל על עצמו מרצון את הסיכונים האפשריים. במקרה השני זו החלטה שההורים מקבלים במקום התינוקת ואז אולי יש מקום להשוואה לברית. דרך אגב, לשחר לא עשינו עגילים ובעיני זה לא יפה לתינוקת/פעוטה. כמו שאני לא אוהבת לראות ילדות בנות 6 עם ביגוד פרובוקטבי שלא מתאים לגילן או ילדות בנות 10 מאופרות. זה צורם לי - הניגוד בין העגילים הנשיים והתם של תינוקת. אני לא יודעת מה נעשה אם פעם יהיה לנו בן. אני מקווה רק לבנות... אבל אם כן, אין לי שום ספק שכמו שלא הייתי מאפשרת לקוסמטיקאית, מנוסה ככל שתהיה, לבצע בי פעולות חדרניות ומסוכנות ללא הרדמה, כך גם לא הייתי מעוניינת במוהל שאינו רופא.

שי ז.

New member
ברור שהתכוונתי לילדות קטנות ותינוקו

גם אני לא אסכים שיעשו למיכל עגילים עד שהיא תגיע לגיל מספיק שזה גם יהלום אותה וגם שתדע בדיוק מה היא עושה. אני גם לא מאושר מרעיון הברית אבל אם יהיה לי בן אז אאלץ לעשות לו ברית רק מסיבות חברתיות וברור שרק ע"י רופא ובבית חולים או מרפאה מסודרת. בדיוק כמו שאף אחד מאיתנו לא ילך לעבור טיפול כירורגי בבית קפה כך לא נראה לי להעביר ילד טיפול כזה באולם.

חשבתי שאתה שואל את קרן

אם היא חוררה את האזניים שלה, לא של הבת שלה (ומוכיח כיצד היא נכנעה לתכתיבים חברתיים/אופנתיים
) אבל בכל אופן, אני מבינה את מה שאתה אומר לגבי הברית אבל לא גבשתי דעה סופית עדיין. בתיאוריה זה נראה לי מיותר ולא השתכנעתי שהבעיה החברתית באמת קיימת גם במציאות. מעט הילדים שאני מכירה שהם ילידי הארץ ולא נימולו הם עדיין קטנים מאוד ואילו אצל המבוגרים בדרך כלל הסיפור מורכב יותר (כמו מחסום של שפה או תרבות , בעיקר עולים). אבל כשנגיע לגשר נחצה אותו.

ואפרופו עגילים לילדות...

הבת הקטנה של חברתי בת 3, ביקשה שיעשו לה עגילים. גיסתי הסבירה לה שזה כואב, אבל הקטנה מתעקשת. הייתם מחוררים אזניים לילדה במצב כזה?

kby

New member
לא

אבא שלי לא הרשה עד הבת מצווה. אני חושבת שעם דברים בלתי הפיכים מחכים עד לגיל שלאדם יש שיקול דעת רציני יותר. ואז מה אם היא מתעקשת? ואם היא הייתה מתעקשת לנסות לעשן סיגריה? בשביל זה יש הורה שיגיד שזה לא מתאים לגיל שלה וזהו.

לא....

שחר בת 3 ואני לא חושבת שהיא באמת מסוגלת להבין את המשמעויות - כמה זה כואב, את הטיפול שכרוך בזה ואת הסיכון באלגריות (ואני סובלת מזה המון וזה ממש לא נעים כשהאוזן מדממת). כמו שאני לא מאפשרת לה דברים אחרים שהיא מאוד רוצה אבל לדעתי הם לא מתאימים לגילה ו/או מסוכנים.

שי ז.

New member
גם אני לא הייתי מסכים

הייתי מנסה להתפשר איתה על זוג עגילים ללא חורים (שרוב הסיכויים שהם ייזנחו מהר מאוד עקב חוסר הנוחות והטרחה של לשים אותם) אבל בשום פנים ואופן לא לחורר. ילדה בכזה גיל לא מבינה במה זה כרוך.

meira

New member
מסכן הילדון הקטן, איזה סבל

ואני חושבת שצריך לפרסם את השם של המוהל הזה. לא רק כי הוא חבש חזק מדי, אלא בעיקר כי כל כך לא היה לו אכפת והוא לא טרח לבוא לראות מה קורה עם הילד

למעלה