לילה מתסכל

לילה מתסכל

התעוררתי באמצע הלילה אחרי בערך 3 שעות שינה. זכרתי את החלום שחלמתי או לפחות את הרגע האחרון שלו. אבל איכשהו, ברגע שהדלקתי את מנורת הלילה כדי לכתוב את החלום - כל הזיכרון ברח בשנייה. (ממש מוזר, בדר"כ זה לא קורה לאחרונה).
לא רק זאת, אלא שאחר כך, התאמצתי בכל זאת להיזכר והמאמץ הזה גרם לי להיות עירנית כך שלא הצלחתי להירדם שוב. ניסיתי להרפות את הגוף, להירגע, אולי בזה קצת הצלחתי, אבל לא נרדמתי עוד. ככה פיספסתי חלומות בכלל וחלומות צלולים בפרט.
מה שכן, דווקא בלילה שלפני כן, היה יותר טוב, זכרתי יותר חלומות ומילאתי שלושה עמודי פוליו של חלומות (יותר נוח לי לכתוב בכתב יד מאשר בסמארטפון). לדעתי הסיבה לכך הייתה שבאותו לילה הלכתי לישון מוקדם מהרגיל. ואילו הלילה, שהיה פחות מוצלח, הלכתי לישון מאוחר יחסית.
אז הלילה אשתדל ללכת לישון מוקדם וגם, אם וכאשר אתעורר מחלום, לא אמהר להדליק את האור כדי לכתוב, אלא אעשה כמו שכבר עשיתי בעבר, קודם "לכתוב" את החלום בראש, כלומר לדמיין את עצמי כותבת אותו ורק אחר כך לקום ולכתוב באמת.

וולפהרט

New member

גם לי היו עכשיו כמה לילות של חלומות ארוכים, ובשניה שהתעוררתי שכחתי אותם. אני לא זוכרת אפילו אם היו רגילים או צלולים.

כן גם זה קורה

הלילה הזה כבר היה יותר טוב, זכרתי יותר חלומות אבל היה חלום אחד שאני לא יודעת אם הוא היה צלול. בוודאות עשיתי בו בדיקת מציאות של הסתכלות על הידיים, אבל ככל הזכור לי היא לא עבדה והידיים נראו רגילות. אבל בכל זאת יכול להיות שאיכשהו כן הייתי מודעת לזה שאני חולמת, אם כי המודעות הייתה נמוכה (אם בכלל קיימת). לכן חייבת להזכיר לעצמי, כשאני עושה בדיקת מציאות אז באמת לשאול את עצמי אם זה חלום ולא סתם לעשות אותה כמו רובוט. אחרת זה לא עובד..

למעלה