לימודים

yeled

New member
בנוגע לניסויים

דיווח מהשטח מהפקולטה לחקלאות ברחובות
אז ככה, אחרי שבדקנו את הנושא הגענו למעט הישגים ואפשר להרהיב עוז ולהפיץ את בשורת שחרור בעלי החיים (טוב נו, זה היה בשביל אור, לא צריך להגזים באמת)
נערכו מספר פגישות עם מרצה בחוג למדעי בעלי החיים, בעקבות הפגישות ניתנה אלטרנטיבה למעוניין ונמנע כליל ניסוי מיותר בהוראה. בנוסף, נמשכת הפעילות למען העלאת המודעות בקרב הסטודנטים ובקרוב יערכו פגישות נוספות. אעדכן במידת הצורך. אז מניסיוני האישי, תמיד יש אפשרות ותמיד אפשר לשנות, ותמיד אפשר לומר שאני מתנגד לכך וכך מטעם מוסרי כזה או אחר ולהסביר, גם אם בכלליות דעתו של המרצה כלפי ה"סרבנים" הינה "הם כמו סרבנים בקורס טייס". תמיד יש מה לעשות. בהצלחה לכל המנסים
ונ.ב. אני בדעה של ענת, זה לא שיקול בבחירת חוג באוניברסיטה, האם מתקיימים או לא ניסויים בבע"ח באוניברסיטה/פקולטה/חוג, שמעתי שיש איזה בי"ס למדעי החיים במקום שכוח אל במוזמביק שם לא מתקיימים כלל ניסויים בהוראה ובמחקר
עד כמה שזה עצוב ונכון. בכל זאת, אל ייאוש

חרטה-ברטה - אין בעיה...../images/Emo26.gif

חברה שלי עשתה תואר ראשון בביולוגיה ועכשיו עושה תואר שני בגנטיקה. שום ניסויים ושום בטיח. היו בתואר הראשון איזה קורס או 2 בזואולוגיה שבהם ניתחו כלמיני - ומי שלא רוצה, לא חייב לעשות. רשתות נויירונים (או רשתות עצביות) לעומת זאת זה מושג במתמטיקה/מדעי-המחשב. עד כמה שאני יודע (וזה לא הרבה) אין קשר לביולוגיה (מלבד השם ועקרונות החישוב שדומים לאופן שבו המוח עובד).

איפה היא למדה?

הבנתי מחברה שתואר ראשון בביולוגיה אין שום בעיה לעבור בלי ניסויים באונ' ת"א (זו האוניברסיטה שאני מעוניינת ללכת אליה). מצד שני, יש כמה בפורום סטודנטים שטוענים אחרת. איך אני יכולה לדעת מה נכון? לגבי מדעי הרשתות עצביות וכו' - זה אכן מתמקד בהתליכים עצביים מההבט המתמטי, ולכן אין כל כך קשר ישיר למוחות אמיתיים אלא בעיקר עבודה תיאורטית. האם אתה יודע אם אפשר ללמוד את זה באונ' ת"א? אני יודעת שיש חוג חזק לזה בעברית, אבל מה לעשות שירושלים רחוק לי ומנוכר לי, ואני מנסה לברר מה יש לת"א להציע בעניין.

תשובות../images/Emo26.gif

תואר ראשון - בן-גוריון, תואר שני - חיפה. איך אפשר לדעת? להתקשר (או יותר טוב - לכתוב מכתב) ולשאול. אני לא מאמין שמישהו יעיז בכתב להתנות תואר אקדמי בניתוח גופות (ובנוסף - תמיד טוב שיש לך אישור כזה בכתב). לגבי רשתות-עצביות - אני מניח שבכל תואר מדעי-המחשב יש איזה קורס או שניים בנושא. לגבי מאסטר - צריך פשוט להכנס לאתר של הפקולטות השונות של מדעי-המחשב ולראות איזה חבר סגל עוסק במחקר בתחום... בדקתי לך בטכניון (הסתכלתי פשוט מי העביר את הקורס "רשתות עצביות" בסמסטר הקודם) וזה פרופ' יורם ברעם. אני מניח שאת יכולה באותו אופן לברר גם בת"א...

behappy

New member
אוקיי...אני דיברתי על רפואה.

לגבי ביולוגיה אני לא יודעת א-ב-ל לא נראה לי שלהסתובב בפקולטה לביולוגיה בגבעת רם תהיה חוויה מלבבת למי שמתנגד לניסויים בבע"ח. לגבי נוירו אין לי מושג. וכמובן יש את האופציה של לא לעשות אם לא רוצים.

כשאני למדתי ביולוגיה בת"א ב- 99'

אז הייתה לנו מעבדה, עם חובת נוכחות, אבל כמובן שלא הייתה חובה ממש לבצע את הניתוחים במו ידי אדם מסויים, אפשר היה גם רק להסתכל על מישהו אחר עושה את זה. לא ביררתי אף פעם מה קורה אם מישהו מתנגד עקרונית לניתוחים אלו, ככה שיכול להיות שבמקרים מסויימים הם לא "מכריחים" להיות נוכחים בשיעור מסויים. טל

jooxz

New member
אחותי לומדת מדעי המוח בלי ניסויים

בבעלות חיים (מלבד באנשים שמתנדבות לסריקת מוח) את מוזמנת ליצור איתי קשר באימייל (לא במסרים - אני לא מסתכלת) ואקשר אותך עם אחותי שתשמח לענות על שאלות. היא עובדת בעיקר עם MRI ו FMRI בבני-אדם. האימייל שלי [email protected]

למעלה