לימוד אנגלית חוויתי לילדה בכיתה ז-רעיונות?

Just Hadar

New member
לימוד אנגלית חוויתי לילדה בכיתה ז-רעיונות?

שלום, אני בוגרת י"ב, לא ממש מורה...אבל בכל זאת מעבירה שיעורים פרטיים לילדים בעיקר עזרה בלימודים בחומר הקיים מבית ספר. קיבלתי אתגר מעניין-ללמד ילדה שסיימה כיתה ז', עולה מצרפת, אנגלית בחופש. בגלל שזו לא שנת הלימודים האמא לא רוצה שאעבוד איתה בספר הלימוד או משהו דידקטי, אלא לימוד יותר חוויתי ומהנה. אני לא מכירה את הילדה והתחביבים שלה, אבל בכל זאת רוצה להשאיר במפגש הראשון(מחר) שנועד לקבוע אם יש עתיד לעניין, רושם מוצלח אם היא היתה צעירה יותר הייתי קוראת איתה ספר באנגלית, משחקת משחק או מבשלת יחד איתה ממתכון באנגלית. לכיתה ז' זה יותר מורכב גם בגלל ההעדפות שהן יותר מוגדרות, וגם כי זה גיל שכבר לא מגניב בו לעשות דברים מסוימים... למישהו יש רעיונות איך לעבור מחר את השיעור הראשון בהצלחה, ומה כדאי להכין ומתאים לגיל הזה? כדי שאוכל גם ללמד וגם לגרום הנאה... תודה רבה

רעיונות...

קודם כל, נשמע שיש לך רעיונות מצויינים! בעיני הבסיס שיעור הראשון הוא: הכרות ותאום ציפיות ואבחון רמה בסיסי אם תשלבי גם שיחה וגם קריאה תוכלי לשלב בין שניהם הייתי מתחילה בשיחת הכרות חופשית (באנגלית כמובן) עם "נגיעות" הכוונה מצידך למניעת "התקעות שיחה": תחביבים, חברים, החדר שלי, חלומות... בשלב הבא כן הייתי בוחרת טקסט לקרוא ולעבוד עליו יחד. אם סיפור מרגיש לך "ילדותי" אולי שיר עכשווי. קודם לקרוא מילים, לנתח, ואח"כ לשמוע יחד. ואז, תאום ציפיות... אגב, לבשל יחד בהמשך נשמע לי ממש מדליק, וגם מדליק יהיה לחפש בנט מתכונים באנגלית לפי חומרים שיש בבית...

למעלה