ליקוי ירח מלא- היום בשעה 21:00

ב ן ח ו ר י ן

Member
מנהל
ליקוי ירח מלא- היום בשעה 21:00

אתם מוזמנים לצפות בליקוי ירח מלא, מכל מקום בארץ, היום השעה 21:00 בערב. ליקוי ירח נגרם כאשר השמש, כדור הארץ והירח נמצאים בקו אחד (כדור הארץ בין השמש לירח) והירח נמצא בתוך הצל של כדור הארץ (משמע שהוא לא מואר על-ידי השמש בגלל שהוא מוסתר על-ידי הירח). הדבר יכול לקרות רק בזמן של ירח מלא (באמצע חודש עברי), כי אז הירח נכנס לצל כדור הארץ מהכיוון הנגדי לשמש ואז הירח הופך לאדמדם (בגלל בכל זאת מגיע אליו קצת אור שנשבר באטמוספירה של כדור הארץ, עוקף את הצל של כדור הארץ ופוגע בירח). ליקוי הירח יכול להיות ליקוי ירח מלא שבו כל הירח נמצא בתוך הצל של כדור הארץ, ליקוי ירח חלקי שבו חלק מוצלל לגמרי וחלק באופן חלקי וליקוי ירח חצי צל שבו חלקו מוצלל וחלקו מואר, ליקוי ירח אורך כ-100 דקות, עד שהירח יוצא מקונוס הצל של כדור הארץ. הוא מתרחש כפעמיים בשנה (2.4 פעמים בממוצע בשנה) ולא כל חודש מאחר שמסלול הקפתו של הירח סביב כדור הארץ שונה ב-.25 מעלות מהמישור שבו מקיף כדור הארץ את השמש (מישור המילקה). עוד על ליקוי ירח

ב ן ח ו ר י ן

Member
מנהל
תיקון

בשורה שלישית בהודעה- כמובן שהירח לא מואר על-ידי השמש בגלל שהוא מוסתר על-ידי כדור הארץ (ולא על-ידי הירח כמו שכתוב).

motti261

New member
הייתי רוצה לראות ליקוי חמה מלא

כמה חבל שהליקוי המלא הבא בישראל יהיה רק בשנת 2180
אני אהיה אז בן 202 ואני לא יודע אם יהיה לי חשק או כח לצאת ולראות את הליקוי....

peach20

New member
מתי היה ליקוי חמה/ירח הקודם?

ליקויים מלאים-מתי היה הירח ומתי השמש?

motti261

New member
ליקוי ירח יש יחסית הרבה

כמעט כל כמה שנים. ליקוי מלא אחרון של השמש בישראל, אם הבדיקה שעשיתי היתה נכונה , היה בשנת 1901. והבא בתור בשנת 2180, כשכולנו לצערי כבר לא ניהיה כאן. אבל יש תקווה, ליקוי שמש מלא יראה בשמי מצריים ב 2 באוגוסט 2027. עוד 15 שנה. יש למה לחכות. :)

sivan120

New member
טוב, יצאתי ולא הצלחתי לראות את הירח בליקוי...

אפילו לקחתי מצלמה. היה די מעונן בחוץ...באסה!!!

למעלה