למה הכתוביות בתכנית דואגות 'לתקן' שגיאות

tuba23

New member
למה הכתוביות בתכנית דואגות 'לתקן' שגיאות

תחביר ודיבור של הבנות (ומאור) אבל עדיין שמים כתוביות כמו שליטל עכשיו אמרה "אני יזכור אותך". איך אומרים, אנשים בבית מזכוכית וכו'...

goldy

New member
הציטוט במרכאות הוא נכון

ה"א" היא במקום "אני". אפשר לומר "אני יזכור אותך", "אני אזכור אותך", ו"אזכור אותך". זאת שגיאה רק במקרה של "יזכור אותך".

גם אני6

New member
אתה בטוח?

ממתי זה נהיה תקין? [אולי קביל- לא תקין! אבשלום קור בפירוש מתיחס לזה ולא פעם אחת, אבל אולי הדברים התעדכנו בזמן האחרון?]

גם אני6

New member
חיפשתי ולא מצאתי,

אולי תמצא אתה. על "חיכתי, ניקתי" וכיו"ב אני יודעת. אבל "י"- נדמה לי שזה קביל, אך לא תקני. זו שגיאה הנובעת משיבוש לשון("אני.. ני.. י"... ו- "י"- מצטרף ומתמזג בהברה/מילה הבאה אחריו), אך לא הוכרזה כתקינה.

גם אני6

New member
הו- שלום!../images/Emo68.gif

אני נותנת לאנשים קרדיט:) הממ, זה חדש לך?:) אין דבר כזה "יותר מדיי" בטוב לב ואמונה בטוב ובבני אדם. לא קיים. יש להתרחק ממה שיכול להזיק
.

אני הראשונה להתקומם כשמבטלים

דברים של מישהו, אלא שכאן הצגת דעה כעובדה, גולדי"לה
. אנשים קוראים, ביניהם כאלה שלא יודעים, ייראו את הודעתך וישתכנעו שזה נכון. בסוף כל המדינה תדבר לנו כמו ערסים בגללך
. לידיעתך גם "אתה ידעתה, נסעתה וראיתה" שאתה מריץ בפורום של זיקן, אינם תקינים
. כאן, בפורום הזה
.

goldy

New member
מתי קיבלת את ההסמכה להוראת הלשון העיברית?

גם אני6

New member
..

אין כל רע ב"לדבר כמו ערסים", בעיניי. יש משהו שצורם לי בלהנהיג תקנות לא באמת קיימות בשפה. יש הבדל בין קבילות ושפה תקינה. שוב- מה שנכתב למעלה קביל. לא תקין עד כמה שידוע לי.

innocence

New member
היום כבר כלום לא יפתיע אותי..

אחרי שאישרו להגיד "יושן" במקום "ישן"...

אפשר סימוכין להחלטה החדשה?

ואני מעתיק מהאתר "השפה העברית": "הצורה הנכונה היא: יְשֵנָה. הצורה: "יוֹשֶנֶת" - אינה תקינה. הפועל "ישן" שייך לקבוצת פעלים הנקראים "פעלי מצב", הבאים בבינוני של בניין קל במשקל פָּעֵל ולא במשקל הרגיל פּוֹעֵל. למשל הפעלים: גדֵל, חפֵץ, קטֵן, רעֵב, שבֵע ושמֵח. פעלים אלה לא מציינים פעולה ממש אלא מצב, והם שרידים לצורת פועל שהיתה נפוצה למדי בעברית העתיקה. יש במקורותינו גם: אָהֵב, ירֵא, עשֵן, שמֵן ועוד, המשמשים כפעלים ולא כשמות תואר. גם הפועל יָשֵן הוא פועל מצב, ולכן צורת הבינוני שלו היא יָשֵׁן (ולא "יושן")."

למעלה