למיכל

תומררר

New member
למיכל

רציתי לדעת מה הקשר אם יש בין גרפולוגיה ליהדות ומה ההלכה אומרת על זה נ.ב אני מכיר אותך 2 ניחושים לשם המשפחה. ןמזל טוב גדול אם כבר לא מאוחר ושתצליחי

איזה קטע, נעלמה לי הודעה ../images/Emo5.gif

בקשר להלכה וגרפולוגיה, אני מנסה לברר עבורך. כרגע כל מה שאני יודעת זה שיש גרפולוגים דתיים וגם חרדיים. בקשר אליך......
יש לי שני ניחושים. בהנחה שאתה אכן גבר ושאכן יש לך קשר לשם תומר, אז יש לי שני ניחושים לשם המשפחה, האחד מתחיל בב´ והשני במ´, יש משהו ?

gurfi

New member
גרפולוגיה - וההלכה

נכון מאוד יש גם גרפולוגם דתיים וחרדיים (ואני מכיר חלק מהם) לכן עד כמה שידוע לי הגרפולוגיה לא מנוגדת לדת

גרפולוגיה ויהדות

הגרפולוגיה היא מדע צעיר שהחל להתגבש רק במאה ה-19 והפך לנושא למחקר מדעי רק במחצית הראשונה של המאה ה-20, כך שלא ידוע לי על התייחסות במקורות היהודיים לנושא.יש כמובן בספרות הקבלית התייחסות למשמעות המיסטית של האותיות, אבל זה עניין אחר לחלוטין. ובאשר להלכה, מה שנראה לי כאן רלוונטי זה הלכות לשון הרע - האם למשל מותר לספר למעסיק על חסרונותיו של המועמד שהפנה לבדיקה גרפולוגית. ובכן, ההלכה קובעת שמותר לדווח על חסרונותיו של אדם לאדם אחר, כשהמטרה למנוע ממנו נזק (כמו במקרה של עובד שאינו מתאים לתפקיד או אינו ישר). למעשה, אבחון לצורך קבלה לעבודה נעשה בהסכמת הנבדק, והדבר מקל עוד יותר על העניין.

jean

New member
למה כל דבר צריך להיות קשר ליהדות?

כל דבר צריך להיות קשור לדת האומללה הזאת?

למעלה