למי יש מתכון לחשיפה?

• פותח הנושא rolan
  • פורסם בתאריך

rolan

New member
למי יש מתכון לחשיפה? ../images/Emo91.gif

הכניסה שלי לכאן אמש היתה לאחר שבן זוגי סיפר לי על הפורום הזה. שמחתי על הבמה שניתנה לי והחלטתי להיכנס ולכתוב את סיפורינו. ראשית אני אוהבת את הכתיבה, שנית חשבתי לנכון לשתף עוד אנשים בסיפורי ההתלבטויות והשמחות שאנחנו חווים, כי רק אנשים שחיים כמונו יכולים להבין, לעזור או להסתייע מהם.
הבוקר לאחר שקרא, אמר שלדעתו אני חושפנית מדי.....
אופסססס הסתכלתי על עצמי – הייתי לבושה!
סתאאאאם, לדעתו שחררתי יותר מדי פרטים אישיים עלינו ועל ילדינו, אמר לא כעס.
ואני.... קצת נבוכה, עכשיו יש לי ויכוח פנימי קטן עם עצמי, כי איך אוכל לכתוב כאן בלי להיחשף מעט? אני מספרת את סיפורי כמו שהוא, בלי לסנן.... נכון, ברשת מסתתרים קצת, לא משחררים את כל המידע האישי, אך האם נכון הוא להסתתר לגמרי ובכלל עד כמה משחררים?
אתם בוודאי תמצאו כמה מתכונים טובים לשחרר לנו.

הסירי דאגה מליבו. לא חשפת כלום.

את אכן לבושה. כל מה שאמרת כאן הם פרטים טכניים כמו כמה ילדים יש לך וכמה לו. כמה זמן הייתם לבד וכמה אתם יחד. קצת על מה קרה לכם ועל מה קורה עכשיו. לא חשפת פרט מזהה אחד. לא שם, לא מספר טלפון, לא ת"ז, לא כתובת וכדומה. את לא חשפת פה יותר ממה שכולנו חושפים כאן. את סיפור הדברים ותמונת המצב כמו שהיא. בלי פרטים מזהים, מסיבות מובנות. אפילו אם מישהו מכיר אתכם ויראה שכל הפרטים מתאימים לכם - עדיין לא יוכל להיות בטוח שמדובר בכם. הרי בטח יש עוד כמה במדינה עם סיפור דומה להפליא.

ע י ן

New member
רולן ...../images/Emo24.gif

רולן יקירה... תניעי אותו לכתוב יותר...לקחת חלק פעיל ותראי כמה שהוא יחשף. בהתחלה אולי נכנסים עם נטיה טיבעית לחשוף מה שפחות ...לאט לאט ככל שמעורבים יותר , מגיבים ,נותנים דוגמאות , משתפים...המעטה נושר . לא לגמרי ..זה ברור . אבל משילים כמה שכבות..מעיזים. דרך ההתחברות והכתיבה ...עושה את העבודה .
ודרך אגב ממש לא חשפת פרטים ...הסיפור הוא סיפור והדמויות בעצם נשארו חסויות... כמו שכתבת..."איך אוכל לכתוב כאן מבלי להיחשף מעט ?"- נכון מי שלא יכול להיחשף מעט מגביל עצמו בנתינה ...ומימלא גם בקבלה... ואתם עושים רושם של זוג אוהב שיש לו מה לתת ולקבל.

oehhe

New member
זהו? שופטים אותי כאן לכף חובה ../images/Emo8.gif

חבל"ז לך על הזמן עין, אותי לא צריך לדרבן לכתוב, אני כתבן רשת ותיק,באמת שנים רבות, מזמן שמעטים היו כאןאני מבלה כאן ברשת לפחות עשר שעות ביום, מכאן מוציא אני את לחמי הדל. אין אני מפחד להחשף בעצמי, אני מופיע בפורומים אחרים ויש לי חברי רשת הרבה לפני שהכרתי את רולן. אלא מאי, עסקינן בנושא שכרוכים בו אנשים אחריםואנו מצווים להיות זהירים. ועכשיו לעניין שלשמו נכנסתי לכאן לעת ערב זו. זוכרים כמה היתה רולן מאושרת בעת שבתי שלי התיעצה אתה כשכעסה עלי? בטח זוכרים. ובכן,גם לי יש רגעי נחת שכאלו. היום לפני סוף יום העבודה מצלצלת אלי בתה של רולן, מתבגרת בת עשרה, היא סיימה את החוג שלה וצריכה הסעה, היום אבא צריך להחזיר אותה אך היא מבקשת הסעה, את אמא לא מוצאת. שחתי לה כי אמא במיטה חולה ושאלתי מה קורה עם אבא, השיבה לי: אבא לא לוקח אותי היום. מיד עזבתי את עבודתי ואצתי רצתי להביאה הביתה, עניין של כמעט חצי שעה לכל כיוון. כשעגעתי אליה אמרה לי: אבא? אני לא מדברת אתו. ואני איזה כיף לי אמא חולה אבא מבריז ואני הנהג הטבעי, תקנאו בי כולכם. oehhe

rolan

New member
אוהי שכח לספר לכם...../images/Emo41.gif

וכאן אני ממשיכה את סיפורו של אהובי (שבחר שם מצחיק ובעברית אקרא לו אוהי), בערב כשחזרנו מהקניות השבועיות שלנו, בישרה לנו מתוקתי הקטנה שיש חום! אוי..... אוהי היקר סחט לה מיץ אשכוליות והורה לה לשתות, תוך קריצה שובבה אמר לי - אני עושה יותר בשביל הבנות שלך
כאן אתם מבינים עוד קצת ממערכת היחסים במשפחתנו המורכבת מאהבה וחום... ואני, שכחתי לספר בעצם שאוהי שלי הוא שועל רשת ותיק, שכמו שסיפר כבר בילה שעות רבות מול המסך בשיטוטי רשת בשעותיו הפנויות והרבה יותר לפרנסתו, בנוסף הוא כתבן מעולה שתמיד עוזר לי לנסח ולשפר גרסאות כתיבה שלי כשאני עייפה/עצלה/מתפנקת גם הם לפרנסתי... לא צריך להטיף לו גם על ענייני חשיפה, הוא מלך בזה! חשבתי שיהיה נכון להרגיע אותו מעט בעניין כי בעצם כמו שכתבת אור של קרן, יש עוד כמה במדינה עם סיפור דומה לשלנו. אני יודעת שהוא סומך עלי ואנחנו נדע את המינון הנכון לחשיפה מתאימה. תודה לכם חברים יקרים.

ע י ן

New member
חלילה וחס ..הס מכף חובה !

מצווים להיות זהירים אנו , מסכימה ... לא הופתעתי לשמוע כי מוצא אתה את לחמך בכתיבה...שאם לא כן היינו וודאי מציעים לך לעשות הסבה ....ולכתוב . נהג טבעי...
סחטן מיצים טבעיים...- פשוט נפלא . יודעת שאני לא מחדשת כלום...רק מפרגנת ומחזקת - לדעתי זאת הדרך . בכל מסגרת מקבל כל אדם מסביבתו את
המסמל את איפיונו בעניי הסביבה ...ההשתקפות . וגם במשפחה מורכבת ...לומדים להכיר < בתחילה בחשש וספקות..> ומקבלים כתרים ...האחד מצחיק ...האחר רציני ואחראי...וכך הלאה..איש איש והכתר לו זכה מבני משפחתו המורכבת. אתמול זכית בכתר : האיש שאפשר לסמוך עליו. זהו מסר חשוב עבור האנשים הנמוכים העסוקים באיבחונים ומבחנים לגבוהים בסביבתם... אני משוכנעת כי באמתחתך כתרים נוספים ...והם עוד ירבו ויאירו לכם את השביל בדרך... יישר כוח ... החלמה מהירה לרולן... סופשבוע של בריאות ונחת..

maof

New member
עין יקירה.......

אני לא חושב שחשיפה קשורה ....לנתינה או קבלה..... יש פשוט אנשים שאוהבים את הפרטיות שלהם לעצמם תגובה לנושא מסוים לא מחיבת לתת דוגמא אישית מעוף

ע י ן

New member
מעוף...

מסכימה אתך . חשיפה לא קשורה לנתינה וקבלה ...עצם התגובה והמעורבות הינה נתינה וקבלה מסויימים... כלומר מי שלא אכפת לו ואינו מאמין שיש לו מה לקבל פה ומה לתת...מראש לא יכנס ולא יגיב נכון ? ההקשר הובן אולי לא נכון . מי שמגיב ומעורב - יש לו מה לתת ולקבל...עצם התגובה היא נתינה ...ולא מידת החשיפה כמובן.

maof

New member
העין ואחרי שהובנו הדברים../images/Emo140.gif

צריך לדעת את ההבדל ....... שבין לקחת .....ולקבל.....
ואת חשבון הנפש כל אחד לעצמו יעשה
מעוף

*יערית

New member
רולן......על אינטימיות......../images/Emo141.gif

"הבעיה" שלך היא מוכרת כמעט לרוב הנשים...גברים אוהבים פחות לדבר על עיסתם..ולעומת זאת אנחנו הנשים מתהדרות יותר ומספרות יותר על הטוב ועל הרע.. לא שנכנסתי לנישת הכללות אך יש יוצאים מן הכלל... רק אתמול דיברנו בפורום אחר על מהי אינטימיות? בתחילת הקשר שלי עם בן זוגי שיתפתי בפורום פרק ב' מעט פרטים מזהים עליו כמו הגיל שלו...וזה ביחס לשאלתי כי יש ביננו הפרשי גיל של 13 שנים...ועדו כמה דברים שלדעתי בכלל לא חשפו אותו.. והוא מצא להעיר לי בדיוק בלי כעס אך העיר לי שהוא לא אוהב שאני חושפת אותו ..הוא אוהב את הפרטיות שלו ואם ירצה לשתף זו תהייה החלטה שלו....תשמעי כמה ימים של ויכוחים היו לנו על כך מכיון שאני בחורה מאוד פתוחה ובהחלט ששקלתי לפני שכתבתי.. ומבחינתי אלו היו רק דברים טכניים ולא אישיים..איכשהו הוא ראה זאת אחרת... הבנתי שיש כאן עיניין של אינטימיות מסויימת שהוא לא רצה לשתף באחרים אפילו לא בפרטים קטנטנים..שהייתי צריהכ לשאול אותו לפני כן.. לכבד את רצונו...מכיוון שגם הוא פעיל בפורום. עד כה לא מצאתי שוב כמוך שום פרט חושפני ...אולי חוץ מעיניין המריבות והדרך שהגעת לליבה של ילדתו..אולי הוא רצה לשמור זאת לעצמו ולכם בלבד..לא יודעת למה בדיוק התכוון אך מבינה את עיניין החשיפה שיש גברים שמרגישים לא נוח...ואם את מעט יותר פתוחה ממנו..זה זורם החוצה גם מבלי לרצות... העולם הורטואלי הוא אכן יכול להיות נסתר..אך רבים האנשים שאכן נפגשים גם מאחורי הקלעים..וישנם דברים שבהחלט אני ממליצה מניסיוני להשאיר לעצמך...{ואני כמעט ולא קוראת פעמיים הודעה לפני שאני שולחת..וגם לא בודקת שגיאות כתיב} עם הזמן בן זוגי השתחרר יותר והוא קיבל את הדברים שאני כותבת על גבי הפורומים בצורה נכונה מבעבר...הוא הרגיש חופשי יותר.. בטוח יותר...זה עיניין של זמן ורצון לשתף באינטימיות שלך.. אחרים זרים ובעלי דיעות מגוונות ושונות וחלוקות לפעמים. תמצאי לעצמך את האיזון...תמצאי את המסננים....אני רק דרך זה שנפגענו מפרטים שמסרתי למדנו...שהעולם הזה לא שונה מהעולם בחוץ...אנשים אוהבים לדבר..ולדבר...ולפעמים להזיק... וזה לא נעים,לכן כבוד והרבה כבוד לרצונותיו של בן הזוג ואינטימיות תסנן לבד את הדברים..{טוב אני טובה בעיצות} ושוב שמחה שיש מישהי שחושבת כמוני...
איך אפשר לסנן ? קראתי אותך...וזה כאילו מישהי גנבה את מחשבותיי...ומעשיי
ערב נפלא אישה....ולכולם

maof

New member
יש אנשים ..........

שחושבים שאם הם ישחררו החוצה את כל מה שיש להם יפתרו להם כל הבעיות והצרות......בגלל שהם מיתחלקים עם אחרים אבל למרבה הצער המציאות קצת שונה ....... כי לא תמיד אחרים יודעים על מה מדובר...... והם כותבים דברים שבסופו של דבר עלולים ליפגוע שאלה שניכתבת או רעיון שעולה תמיד ניכתב לפי דעתו של צד אחד ......ומיד יש צד שני לנושא (ולפעמים יותר) אבל אנחנו לא מסוגלים לדעת הכל..... ולכן הדעה היא רק על סמך צד אחד ....וצורת הראיה שלו אבל כל אחד מחליט עבור עצמו מה הוא מוכן לחשוף כלפי אחרים יש אנשים שחושבים שככל שידעו עלי יותר אחרים היתאהבו בי יותר ויש אחרים שמעדיפים לישמור על הפרטיות שלהם לעצמם מעוף

למעלה