למען מה אתם חיים ?

roniia

New member
למען מה אתם חיים ?

yatirb העלה שאלה חשובה בהודעה שלו: למען מה אנחנו חיים ? אתם מוזמנים לספר לך למען מה אתם חיים... למען איזה ערכים ? איזה ערכים מובילים אותכם בחיים ? מה אתם מאחלים לאחרים, יקרים לכם ? כשאני מנסה לחשוב איזה ערכים חשובים לי, אני רואה הרמוניה ועצמאות. זה כנראה לא נשמע טוב, אבל גם נוחות. האם נוחות זה ערך ? תשתפו אותנו גם אתם

רפפם

New member
לשם מה הכלב חי? כי ככה

ישנה מטרה גדולה יותר( מה שנקרא "אלהית") שאנחנו מן הסתם לא מסוגלים להבין בכלל, אבל אנחנו כן יכולים להבין שיש חוקי קארמה ז"א דברים שיובילו לתוצאות טובות ודברים שיובילו לתוצאות שליליות, ויודעים עוד כמה דברים כמו למשל מה שהתאוסופיה מתארת, וגם שאר תורות רוחניות שבסופו של דבר המטרה היא לצאת ממעגל הסבל ולחזור לאלהים, או לנצח להתקרב אליו בעולמות רוחניים הרבה יותר משמעותיים ומרגשים מזה. בסופו של דבר אתה חי כמו כל אורגניזם שאתה מנסה להימנע מסבל ולהשיג את הטוב, מי שהראיה שלו מאוד צרה וחומרנית אז יראה את זה באוכל סקס ושינה וכו' מי שמאמין שהחיים כאן זה רק חלק קטנטן ממסע ארוך ויש השלכות למעשים שלו לעתיד ומאמין שישנו אושר הרבה יותר גדול בהמשך (מה שנקרא נירוונה, הארה) יכול להיות שיקדיש עצמו ואת חייו להתחבר לזה, או לפחות ינסה לא לעשות דברים רעים ולהרבות בדברים טובים גם אם זה לא נוח לו כ"כ כדי שבהמשך המסע יהיה לו יותר טוב

yatirb

New member
בעיני נוחות איננה ערך

ככל שמשקיעים יותר אנרגיה בהשגת נוחות כך מתחדדת הריקנות שלה. יש בנו מנגנון שמסתגל מהר מאוד לכל שינוי לטובה או לרעה. כשהופכים את הנוחות לערך צריכים כל הזמן להעלות את הרף עוד ועוד כדי לשמר את אותה רמה של עונג בדרך מאבדים ויטאליות וכושר, נאלצים להקריב עוד ועוד זמן כי נוחות עולה כסף וצריך לעבוד יותר ויותר. נכנסים למרוץ אינסופי של להשיג עוד ועוד כי לשכן שלי יש גם IPHONE אחרי שרגילים לישון בצימרים מפנקים ובתי מלון, לעלות במעלית, לחמם אוכל מוכן וכו פתאום קשה לדמיין את העונג מלישון באהל בטבע ולעלות ברגל אל ההר. ולהכין אוכל בעצמך.(לא שכולם צריכים לאהוב טיול בטבע ולינה באוהל.. אלא חשוב להבין את אופייה החד כיווני של הנוחות, ברגע שהתרגלת לרמה מסוימת של נוחות קשה לחזור אחורה ובדרך איבדת כמה יכולות שלך) ככל שמתקדמים במעלה הנוחות כך מאבדים יותר ויותר כושר עמידה ומתכנסים למין קיום מכווץ שכזה שבעיני לא יכול לספק אושר מתמשך, אלא רק תחושת חידלון, פאסיביות וריקנות בעיני הערכים שחשובים הם קשר אנושי, חברות אותנטית, ועזרה למי שנמצא במצוקה.

רפפם

New member
נכון, אבל לא הנוחות דווקא גורמת לריקנות

דיכאון וחידלון, זה נגרם גם לאנשים שחיים בחוסר נוחות מתמיד, כמו אסירים ועניים, הסיבה היא שאין שום משמעות ושום אמונה בכלום, ואתה סתם חיה שמחפשת עונג, אז אם יש לך אז טוטב, אבל בד"כ החיים הם לא פיקניק הפוסט מודרניזם מאוד תורם לזה.

roniia

New member
ערכים נוספים

גם אני מחשיבה מאד את הקשר האנושי ואותנטיות (בקשר לעצמי ובקשרים עם אנשים) אבל היום גיליתי משהו חדש. קיבלתי רשימה של ערכים אפשריים ואני בוחנת ערכים הבאים כ"מנצחים" פוטנציאלים: חופש- מרחב יושר - כנות - אותנטיות אופטימיות יש עוד אחד אבל אשמור אותו לעצמי

למעלה