לראות את החיים מהזוית הנכונה...

efrat216

New member
לראות את החיים מהזוית הנכונה...

בס"ד אף שהמידע שלפניך נראה על פניו פרסומי אין כאן כל מטרת רווח אישי אלא אך ורק להודיע בקול גדול שיש דרך לעבור את החיים האלו ללא סבל מיותר. מישהו ראה את האושר ? מישהו מצא את השלווה ? אני, אני, אני איפה? בויפאסנה רק לעשות מאמץ קטן, לעצור את הגלגל שבו אתה חי למשך 10 ימים ולגלות עולם אחר, עולם שנמצא כ"כ קרוב, ממש מתחת לאף. העולם הזה הוא מציאות של הרגע, ההווה. כל הזמן אתה חי במחשבות או בזיכרונות על העבר או במחשבות וכיסופים לעתיד אבל לא שמת לב לעכשיו, לרגע הזה ממש שהוא הכי חשוב והכי רלוונטי. כשתלך לויפאסנה תמצא את הדרך להכיר את עצמך מחדש, תכיר את החיים שלך מזווית אחרת. אל תתעלם, אל תעצום עיניים ותמשיך לרוץ כעיוור במירוץ העכברים אלא תתחיל לחיות, תתחיל להגשים את עצמך. אם אתה אומר שאתה אוהב את עצמך – לך לויפאסנה אם אתה מחפש כיוון חדש בחיים שלך – לך לויפאסנה אם אתה אומר שהחיים הם סבל – לך לויפאסנה גם אם אתה האדם הכי מאושר עלי האדמות – לך לויפאסנה להוסיף עוד ידע, עוד ראייה לחיים, זה תמיד טוב. ארגון ויפאסנה הינו ארגון המתקיים על בסיס תרומות בלבד, מה שאומר שהכל חינם: המגורים, האוכל, המקלחת החמה, השירות האדיב – הכל בהתנדבות ובלב רחב ביותר. עשה מאמץ בשביל עצמך, לא בשביל אף אחד אחר, ותראה איך השמחה הופכת להיות החבר הכי טוב שלך, איך האושר גר כ"כ קרוב אליך ואיך השלווה מבקרת כל יום בביתך. בתוכך. תתן 10 ימים לעצמך כדי שתוכל לתת מעצמך לסובבים אותך. זו מתנה – תפתח אותה! למידע נוסף והרשמה לקורס הבא: www.il.dhamma.org/Courses.asp חוויה אישית: שמי אפרת, בת 26 ממרכז הארץ. זכיתי לעבור קורס בן 10 ימים של ויפאסנה. אין לי מילים לבטא את התחושות שהרגשתי תוך כדי ואחרי 10 ימים. זה דבר אחר מכל מה שהכרתי. בויפאסנה את/ה בעצם מקבל/ת כלים איך להתמודד עם החיים שלפניך, איך להפוך אותם לטובים ומלאים יותר. מתוך ניסיון בשטח - זה עובד! (בין היתר הפסקתי לעשן) דבר אחד לי אליך – תנס/י, תכיר/י ותחוו/י את החוויה לפחות פעם אחת בחיים.

Tal_Ya_Tal

New member
אני מ-א-ד אוהבת ומוקירה את טכניקת../images/Emo23.gifהויפאסנה

אך יחד עם זאת, אין 'נכון' ולא 'נכון'' כי באחדות, כל הדרכים תקפות להגיע לתודעת אחדות. היות שהכל אחד. אני שמחה אפשרת שהייתה לך חוויה מעשירה. בהחלט, הויפאסנה עושה תהליך מ-ד-ה-י-ם. אך הוא לא בהכרח מתאים לכל אחד. (תרגלתי ויפאסנה במשך כארבע שנים לפני שעברתי לדרך הנוכחית שלי, עליה אני מצויה כבר 11 שנים) הויפאסנה ישמה אותנו בפרספקטיבה של הצופה ביחד עם נוכחות. שנה מבורכת L&L TALYA

efrat216

New member
אחדות זה שם המשחק

תודה רבה על על תגובתך האמיתית. אין ספק לכל אחד יש את השביל שלו שבו הוא צריך ללכת כדי להגיע למימוש מלוא הפונטציאל האישי שלו. הויפאסנה אכן נותנת כלים להתמודד עם המציאות היום יומית. אך מה שעוד יותר היא נותנת זהו הידע והאמת על המציאות הקיימת האחת והיחידה. מציאות שאני זה לא אני ושלי אינו שלי ושהכל בא וחולף וכך גם יקרה בעתיד. הרבה אנשים שנמצאים במרוץ החיים אינם יודעים זאת כי הם סובבים סביב החומר כל הזמן ולא נותר מקום לאמת הרוחנית והמסתורית וזה חבל. לכן אני בדעה שכל אחד צריך לעבור את התהליך של הויפאסנה כי זה יכול לתת לו קרש קפיצה לכל דבר אחר שמתאים לו ושירצה לעשות. גם אם הוא לא יתמיד לעשות מדיטציה פעמיים ביום העיקר שלמד ולקח משהו חדש שיצמיח אותו. מאוד מסקרן אותי לדעת באיזו דרך את הולכת כבר 11 שנים? שתהיה לך שנה של בריאות ואהבה, שנה של אחדות ושלום... מאחלת לך שתגשמי את יעודך
שנה טובה ומבורכת לך ולבני משפחתך, אפרת.

Tal_Ya_Tal

New member
א-כ-ן../images/Emo45.gifאפרת../images/Emo140.gifאני מסכימה

שאנשים המצויים 'במרוץ החיים' כפי שציינת, יכולים בריטריט אחד של ויפאסנה, להבין ש"אני" זה לא מי שהם חושבים שזה. ושה'מציאות' הנחווית על ידם אינה בהכרח המציאות האולטימטבית ושהיא תלויה בחשבותיהם ובמחשבות כל האנושות. יחד עם זאת, המורה שלי לויפאסנה, דינה קושניר, ישראלית שיושבת למעלה מ30 שנה בארה"ב, אומרת שהיות שאנו, הישראלים גדלנו עם מעט יותר מתח מעמיתנו ההודים, יתכן שהחויה הראשונה של הויפאסנה, תעורר צורך לעבור טיפול פסיכולוגי. זה מה שקרה לה. דינה עזבה את הארץ אחרי מלחמת יום כיפור אחרי שמחצית מחבריה נהרגו במלחמה ההיא. מורתה, רות דניסון- תלמידתו של או בה קין(המורה של גוואנקה). חייתה כשבע שנים במערה בהודו לבדה ותרגלה ויפאסנה בסגנון הבורמזי שלה.(אומרים כל דבר שושים: I'M BROOMING,I'M BROOMING) על הויפאסנה עם דינה קראי במאמר חויה מדברית. ב11 השנים האחרונות אני מתרגלת טכניקת מדיטציה של האור והצליל הפנימי .זוהי הדרך המהירה להארה. הדרך הזאת מועברת כבר מאות בשנים מסין העתיקה, הודו, נפאל וכד' כל המורים הנאורים תרגלו אותה לכן יש לה שמות רבים. היא אינה נמסרת אלא דרך מורה מואר. ולאחר שהחניך הוכיח את רצינותו ונכונותו לתרגל. אין השיטה נמסרת תמורת
אלא בחינם. L&L TALYA

סוזי10

New member
עוברת אורח - ואתם במועדפים ../images/Emo3.gif

אפשר עוד פרטים על הדרך המהירה להארה. קראתי את המאמר ונשאבתי קצת.

Tal_Ya_Tal

New member
היי סוזי../images/Emo24.gifברוכה הבאה../images/Emo140.gif

ובכן, סוזי, כפי שנאמר במאמר, הרטט המופיע בצורת צליל ואור כבר קיים התוכינו. אך אנו למדנו להתעלם מן הרטט הזה, שנקרא הדבר או המילהב
יוחנן, בברית החדשה, בפרק א' בפסוק הראשון מופיע הציטוט:בראשית היה הדבר (WORD) והדבר היה את האלוהים ואלוהים היה הדבר. (הכוונה במונח 'דבר'שתורגם באנגלית ל-WORD היא ל'מילה'). כלומר, הרעיון אינו שונה מן הרעיון הקבלי, שכל העולם נברא באמצעות רטט, צליל, מילה. כאמור, הרטט הזה כבר מצוי בתוכינו. עלינו רק ללמוד לשבת בשקט ולהקשיב לרטט, להתאחד אתו. כי רק ככה אנו יכולים להכיר את המהות האלוהית שלנו. כדי שנהיה מסוגלים לשבת בשקט ולעקב אחר הרטט הפנימי, עלינו להכין את עצמינו. ההכנה כרוכה בהעברה של חניכה,שנעשית באמצעות מורה נאור/ה או שליח/ה מטעמו/ה. בזמן העברת התמסורת, החנוכים לומדים איך לבצע את ההתחברות פנימה והתבוננות באור או בצליל הפנימי (שתי דרכים שונות של התבוננות). על מנת שיהיה אפשר לקבל את התמסורת הזו, יש צורך בהכנה מוקדמת (כמו מכינה לאוניברסיטה). יש להעלות את התדר לרמה מסוימת, שכן אחרת, התמסורת לא תתקבל. בדיוק כפי שתלמיד כתה ח' אינו יכול לעבור ללמוד באוניברסיטה ללא הכנה מוקדמת כלשהי
אפילו אם הוא מחונן או סוג של עילוי. לשם כך, ישנה תקופת הכנה לפני חניכה. בתקופה זו אפשר לתרגל מדיטציה שהיא יותר קלה ופשוטה לתרגול (השיטה הנוחה) כך היא נקראת. גם דרך זו יכולה להעניק תועלת מסוימת, אך לא את אותה תועלת של תרגול המדיטציה השלמה, המלאה, המקיפה יותר. על מנת לדעת יותר על המדיטציה הזאת, תוכלי לקרוא ON LINE את החוברת על המפתח להארה מיידית בעברית. אני מתנצלת מראש על שגיאות הדפוס שיש בחוברת שהונפקה לפני כאחת עשרה שנה, כאשר המורה הרוחנית המקושרת למדיטציה הזאת ביקרה בארץ. לא היה פנאי לעשות הגהה. בעקרון, המורה הרוחני/ משמש/ת כמורה דרך בלבד להוראת הדרך. מרגע שלמדנו את הדרך, המחוייבות היא למורה הפנימי בלבד. יש לציין שהתמסורת וכל השאר ניתנים חינם אין
להעמקת המידע תוכלי ליצור עמי קשר במסרים, או ב
tal.talya@@gmail.com L&L TALYA

למעלה