מאגר התרופות במשרד הבריאות

chakiv

New member
|הדגש| ייתכן מחסור של כולירצין בקופות |סדגש|

הי לכולם, נודע לי מהקופות שייתכן מחסור של כולירצין בבית המרקחת. אם יהיה מחסור אז הוא זמני בלבד (כלומר: שבוע-שבועיים ולא יותר). בכל מקרה, מכתב יצא לכל המרפאות, לרופאים ולכל הצוות המטפל כדי להיערך בהתאם. יש מה לעשות כך שלא לדאוג (להחליף לתרופה אחרת, לעשות hold לתקופה מסויימת, לספק מביהח). ייתכן שהאמפולות שכן תקבלו של כוליסטין יהיו עם כיתוב אחר (כולימיצין) - לא לדאוג - אותו דבר בדיוק. לגבי הכנה
של כוליסטין - אני חייבת לכם תשובה: כוליסטין ניתן להכין במספר דרכים: 1. 2-4 מ"ל של תמיסת סליין 0.9%. 2. 2-4 מ"ל של תמיסת סליין 0.45% - חלק מבתי החוילם מכינים תמיסות סליין בריכוז זה ומספקים למטופלים. 3. 2-4 מ"ל של תמיסת מים מזוקקים/מים סטרילים להזרקה. אופציה זו הכי פחות רצויה משום שהיא עלולה להחריף שיעולים וקוצר נשימה (מביאה לפירוק כוליסטין לשני מרכיבים: פולימיקסין A, ו B שגורמים לרגישות בסימפונות). בכל מקרה, אם אתם מכינים את הכוליסטין בצורה מסויימת, ואתם מרגישים בסדר: בלי שיעולים, בלי קוצר נשימה, בלי לחץ באיזור החזה בעקבות האינהלציה - אז הכל בסדר ותמשיכו להיכן את הכולירצין כמו שהכנתם עד היום. הנחיה חשובה נוספת: לא לנער באגרסיביות את האמפולה (כדי שלא יהיה את הקצף הרב באמפולה - מעיד על פירוק החומר הפעיל), אלא לערבב בעדינות עד לקבלת תמיסה אחידה. והכי חשוב!!
להשתמש באמפולה המוכנה מיד ולהשתדל לא לשמור את השאריות לאינהלציה נוספת. אין להשתמש באמפולה מוכנה לאחר 24 שעות מהכנתה בכל מקרה.
בברכת קור טוב (עד כמה שאפשר בחום הבלתי נסבל הזה...) ורדית

sporTV

New member
אבא שלי קורא לי בלרינה

בגלל שאני נזהר שלא יהיה קצף ומתנהג בעדינות עם החומר!

sporTV

New member
שמתי לב שבזמן האינהלציה

של הקולירצין נהיה קצף בכוסית. זה אמור להיות לא טוב? זה כך כל הזמן.

chakiv

New member
קצף בכוסית של כולירצין בזמן האינהלציה

שבוע טוב לכם!!!! מקווה שנהנתם בסופ"ש וששתיתם המוןןןןןןןןןןןןןןןןןןן מים!! היה פשוט חוווווווווווווווווווםםםםםםםםםםםםם אימים!!!!!!
בעניין כולירצין שעושה קצף בכוסית בזמן האינהלציה - הקצף הזה ספיציפית אינו קיים רק בכולירצין אלא קיים גם באינהלציות אחרות. ייתכן שיהיה איתו קצת יותר אבל לא משמעותית. אין מה לעשות עם זה, ובד"כ זה מעיד על אידוי הנוזלים שנמצאים בתוך הכוסית. זהו תהליך טבעי, כך שאין מה להתרגש מזה. ורדית

sporTV

New member
אני מתרגש רק מהיופי שלי!

סתם סתם. נדבקתי באהבה עצמית מאיזה חבר בקומונה של הסי.אף. תודה על ההרגעה. עזר מאוד. והים עזר מאוד לחום........והמים לשתייה. שבוע מעולה!

טכנית לא ברור לי מה ההבדל

גם בניעור מכניסים אוויר לחומר לא? והאוויר של האינהצליה זה איוורור רציני ביותר וכן נהיה קצף יותר מתרופות אחרות

chakiv

New member
בניעור לא מכניסים אוויר לחומר

. הניעור הוא הערבוב של החומר בתמידה שאיתה מוהלים. אני לא בקיאה כל כך במכניקה של מכשירי האינהלציה, אבל יש כאלה שעובדים באמת על אוויר חם/קר, ויש כאלה שעובדים על גלים קוליים (החדשים יותר). מכשירי אינהלציה לא צריכים לשנות את החומר הפעיל החודר לריאות, אלא צריכים להביא למקסימום של חומר פעיל בריאות בלי שום שינוי. ייתכן שיהיה שינוי בקצף בכוסית בין מכשיר אינהלציה אחד לשני כיוון ששיטת הכנת המיקרוספרות (החלקיקים) שנכנסות לריאות היא שונה. אם את אומרת שיש יותר קצף בכולירצין מאשר בתרופות אחרות אז אני מאמינה לך (אני פשוט לא מכירה כי אף פעם לא הכנתי בעצמי) .בכל אופן, למעט הכנה נכונה, לא ניתן לעשות הרבה בנוגע לקצף שקיים בכוסית בזמן שאיפת כולירצין. ורדית

itamarc8

New member
אני צריך

קופסא אחת לנסיעה לשוויץ מהיכן אשיג?אשמח לקבל תשובה מהירה אני טס עד 3 וחצי שבועות.תודה.

chakiv

New member
לשים לב לא לקרר יותר מדי

רוב התרופות לא אוהבות הקפאה, אז שימו לב שכשאתם מכניסים קרחונים לא להצמידם לאמפולות כדי שלא יקפאו. קיפאון עלול להרוס את החומר הפעיל, לכן נסו להפריד עם בד כלשהו או קופסת פלסטיק. ורדית

chakiv

New member
את צודקת ../images/Emo45.gif

במאגר התרופות שצירפת את הלינק (תודה, לא ידעתי איך לעשות את זה), לא כל תרופה הקיימת בארץ מופיעה. במאגר מופיעות רק תרופות רשומות בארץ. ייתכן שאקטיפרין מוגדר כתוסף תזונה ועל כן לא רשום במאגר התרופות. בכל אופן, ישנן תרופות אשר מביאים לארץ בדרך עוקפת רישום משרד הבריאות וזה דרך תקנה 29 ג'. גם תרופות שמגיעות לארץ בצורה זו לא יופיעו במאגר התרופות הרשום. ועד כאן דברי החוכמה שלי
ורדית

למעלה