מאטה

dudyb

New member
מאטה

אני רוצה לקנות מאטה כולל הכל: הכוס עצמה, עשבי הז'רבה מאטה והקש (בומביז'ה) ולא יודע איפה. אני גר בחיפה כך שחנויות הנמצאות מחוץ לחיפה לא רלוונטיות אלא אם כן הן עושות משלוחים... אשמח אם תעזרו לי למצוא את החנות המדוברת....

skooby

New member
את המטה הבומבייה

תמצא בשורק דליית אל כרמל. את הג'רבה אפשר למצוא בכל סופר גדול.

dudyb

New member
גם אץ המאטה (הכוס) וגם את הבומבייה....

אפשר למצוא בשוק דלית אל כרמל?

האם ניתן למצוא גם בעוספייה ?

בחנות מסויימת או בחנויות שמוכרות כל מיני ..... מה המחיר של הכוס והקש ? לא חייב מחיר מדוייק. פשוט כדי שתהיה הערכה.

skooby

New member
ככה

בשנה שעברה כשהיתי בישראל ראיתי שמכרו את המטה (הכוס) והבומבייה (הקש) בדוכן בכניסה לשוק דליית אל כרמל. את הג'רבה (האבקה) אפשר להשיג בכל סופרמרקט גדול.

dudyb

New member
אוקיי את הג'רבה...

כבר קניתי אבל אם אפשר לומר לי איפה בעוספייה זה יהיה ממש ענק ואני אודה לך מאד.....

dudyb

New member
קניתי כבר תא המאטה ז'רבה...

נשאר לי רק את המאטה והבומביז'ה...

maozeitan

New member
אחחח איך אני חולה על המוצ'ילרים האלה

שחוזרים מארגנטינה ובטוחים שהם מקומיים, ואז הם מתחילים להתנהג כמו הארגנטינאים ומחקים אותם בסגנון הדיבור. אז מהארבע מילים וחצי שלמדת בארגנטינה כבר קלטת שמתי שיש אי גרייגה או מתי שיש דובלה אלה אומרים ז'? או ג'? ואיך היית כותב בומביז'ה? עם הדובלה אלה או עם האי גרייגה?

maozeitan

New member
אתה בהחלט צודק !

המילה הנכונה היא מוצ'ילרוס נכון? אבל אני למדתי את המילה הזאת מהאתר של המכון לידידות אמריקה ובמיוחד בשבילך העתקתי מהאתר את הקטע הבא: קורס ספרדית למוצ'ילרים מוצ'ילרים, בעברית תרמילאים קורס ספרדית למוצ'ילרים הינו קורס ללימוד ספרדית שפותח במיוחד עבורך, המטייל הישראלי הנוסע לאמריקה הלטינית (דרום ומרכז אמריקה והקריביים). המכון לידידות אמריקה מתמחה בהוראת ספרדית ובמיוחד הספרדית המדוברת בדרום ומרכז אמריקה, וקורס ספרדית למוצ'ילרים הינו הקורס הוותיק ביותר, הנפוץ ביותר והטוב ביותר בישראל בתחומו. מטרת הקורס להעניק לך יכולת לשוחח בספרדית מייד עם הגעתך ליבשת וכן כלים ללימוד מהיר של השפה הספרדית תוך כדי טיול. כידוע, השפה האנגלית איננה שגורה בפי תושבי אמריקה הלטינית, ולפיכך על מנת לתקשר עם המקומיים על המטייל לדעת ספרדית. אז אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר?

maozeitan

New member
לא זאת לא היתה שאלה במבחן וגם לא בוחן

סתם משעשעת אותי העובדה שהמוצ'ילרים/וס חוזרים מדרום אמריקה לומדים שם 4 מילים וחצי וישר מחקים את המבטא הארגנטינאי וגם רוצים להיות כמוהם. זה כל הסיפור.

Shir17

New member
אם כבר ...

אם הם היו רוצים לחקות את הדיבור הארגנטינאי הם היו כותבים בומבישה חחח

maozeitan

New member
שיר לדעתי זה תלוי במקום בו הם טיילו

כי לכל מקום יש מבטא שונה פעם זה בומבישה ובמקום אחר זה בומביז'ה ויכול להיות גם בומביג'ה אל תתפוס אותי במילה כי מעולם לא דרכה רגלי בארגנטינה.

arg@00

New member
וטוב שכך כי לא היית יוצא משם

. ואם כן אני לא רוצה לחשוב איך

maozeitan

New member
אני מתכנן טיול לשם

שבסופו אני אשלח לך תמונות ותוכל לראות בעצמך.

למעלה