מאיפה מתחילים?

מצב
הנושא נעול.
מאיפה מתחילים?

מאיפה מתחילים?
אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי, אחי ואשתו החליטו להתגרש היחסים בינהם גרועים ביותר, בשלב הראשוני סוכמו בינהם דברים לענייני הגירושין הוא ויתר על הבית ולקח את הרכב לזוג שני ילדים סוכם על מזונות בסך 2,000 ש"ח הצדדים חתמו על הסכם בינהם בכתב יד ללא כל יעוץ משפטי לגבי הנ"ל.לאחר ויכוח קשה החליטו הצדדים לפתוח במלחמה ולא לוותר על כלום האשה החביאה את מפתחות הרכב והבעל עזב את הבית בלי כלום. לבני הזוג חובות אחרים, חשבונות בנק, הלוואות, משכנתא. איך מתחילים? לאן פונים על מנת להתחיל את תהליך הגירושין? האשה פתחה חשבון נפרד בו היא מפקידה את משכורתה, כשהחשבון המשותף מתנהל כרגיל ממנו היא מושכת כסף? האם אני יכול לסגור את החשבון או להקפיאו או לנטרל אותה ממנו עד לסגירתו? אודה לתשובה דחופה!! אובדי עצות..

dovyur

New member
פתרון

מאיפה מתחילים?
אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי, אחי ואשתו החליטו להתגרש היחסים בינהם גרועים ביותר, בשלב הראשוני סוכמו בינהם דברים לענייני הגירושין הוא ויתר על הבית ולקח את הרכב לזוג שני ילדים סוכם על מזונות בסך 2,000 ש"ח הצדדים חתמו על הסכם בינהם בכתב יד ללא כל יעוץ משפטי לגבי הנ"ל.לאחר ויכוח קשה החליטו הצדדים לפתוח במלחמה ולא לוותר על כלום האשה החביאה את מפתחות הרכב והבעל עזב את הבית בלי כלום. לבני הזוג חובות אחרים, חשבונות בנק, הלוואות, משכנתא. איך מתחילים? לאן פונים על מנת להתחיל את תהליך הגירושין? האשה פתחה חשבון נפרד בו היא מפקידה את משכורתה, כשהחשבון המשותף מתנהל כרגיל ממנו היא מושכת כסף? האם אני יכול לסגור את החשבון או להקפיאו או לנטרל אותה ממנו עד לסגירתו? אודה לתשובה דחופה!! אובדי עצות..
פתרון
קודם כל מנסים לסגור את הדברים ברוח טובה, מלחמות לא עוזרות לאף אחד. תמיד אפשר לרוץ לעו"ד, אבל אם תקח בחשבון כי עו"ד ממוצע יגבה 3,000$ (לפחות) עבור ניהול התיק + עלות דיונים נוספים + מע"מ (כאמור כל צד ילשם את הסך הנ"ל בעצמו כי כל צד ילך לעו"ד אחר, הרי שיוצא כי מלחמות אינן מועילות לאף אחד. אני הייתי מציע כי צד אובייקטיבי יציע על עו"ד אחד שיגשר בין הפערים ויערוך הסכם לטובת שני הצדדים. גם זה יעלה כסף, אבל הרבה פחות. לקחת בחשבון כי ככל שהמלחמה מתמשכת, אז העלויות עולות (לרבות תשלומי מזונות לאשה אם היא זכאית ומזונות לילדים) קחו בחשבון גם כי את הבנק לא מעניין הסיפור של הזוג ואם תשלומי המשכנתא לא ישולמו אז גם את הבית הם יקחו. בקיצור - להתפשר ומהר וכבר היום להתחיל

תשובה

מאיפה מתחילים?
תשובה
1. מתחילים מפניה ליעוץ משפטי ספציפי ופרטני - הנסיון לחסוך כאן כסף עשוי לעלות ביוקר אחר כך. גם אם אחר כך פונים לגישור רצוי מאוד לדעת מה הזכויות והחובות ולהכיר את המצב המשפטי הספציפי. 2. לענין חשבון הבנק - על אחיך לפנות לבנק ולדרוש כי לא תעשה כל פעולה בחשבון המשותף ללא חתימת שני בעלי החשבון. גם אחיך יכול לפתוח חשבון נפרד ולהפקיד אליו את משכורתו. בהצלחה

תשובה

מאיפה מתחילים?
תשובה
אחיך יכול להגיש תביעת גירושין, אם יש לו עילה. הוא יכול לכרוך בתביעה את נושא הרכוש המשותף ומזונות האשה. עקרונית אם אין יותר שיתוף נכסים והחבילה התפרקה אין הצדקה לקיים חשבון בנק משותף אך יש לבדוק מה יקרה עם הוראות קבע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה