מבחן לבעלי הידע בניתוח טכני

ofer10

New member
גרף מספר 7

גרף מספר 7 הגרף הזה הוא לאורך קצת יותר מ-15 חודשים. מה יקרה בחודשים הבאים ?

ofer10

New member
גרף מספר 8

גרף מספר 8 שוב הגרף מתייחס לקצת יותר מ-15 חודשים. ברצוני להוסיף שכל הגרפים מתייחסים פחות או יותר לאותה תקופת זמן. אני יודע שהיעדר מחזור פוגם בניתוח אבל אני מניח שגם תבניות אמורות להגיד משהוא.

ofer10

New member
גרף מספר 9

גרף מספר 9 גם כאן הגרף הוא לתקופה של 15 חודשים ויותר. מהי המגמה בעתיד מנקודה זו ?

WGFFlame

New member
ירידה

היחיד שבו יש לי תחושה שאני בטוח ביריד, לכן בטח תהיה עליה.

ofer10

New member
לסיום

מסיבות טכניות גרף 10 לא עלה לי ולכן תיאלצו להסתפק ב-9. מכאן ש-5 גרפים בכיוון אחד ו-4 בכיוון הנגדי. אני מקווה שכמה שיותר ישתתפו במבחן הנ"ל, גם במחיר של טעויות ופגישה באגו האישי ובשם שלהם בפורום כדי שנוכל ללמוד האם ניתן ללמוד מתרשימים לבדם על כיוון מניה.

astral travel

New member
סורי עופר אבל עדיף לי למלא טוטו

מאשר לנסות לדעת לאן הגרפים האלו הולכים
אם זה מינימום לפחות עם קנדלסטיקס או קנדלבארס ווליום - לי אישית לפחות אין מה לעשות עם זה - זה כמו ג'יבריש...קו שהולך למעלה ולמטה...

stac

New member
אגב....

אין לי שום ידע בניתוח טכני. אז כנראה שטעיתי במרבית התשובות.

RonenM62

New member
עופר ידידי:

מהגרפים הדי מטושטשים שהצגת, קשה לבצע ניתוח אמיתי. חסר: א. גרף עמודות (או נרות) חד וברור המציג נתוני פתיחה וסגירה (צ'ופצ'יקים...) ב. מחזורים (!!!) ג. מתנדים (RSI, MACD, BOL, DMI) ד. ממוצעים נעים (5 | 13 | 26 ) ה. נתונים תקופה (יומי, תוך יומי או שבועי...) ו. התייחסות לענף בו "חיה" המניה... ה. הץיחסות למדד בו נסחרת המניה... כל אלה מרכיבים חיוניים בביצוע ניתוח טכני אמיתי. כל המרכיבים שציינתי - הכרחיים לצורך ביצוע הניתוח ואינם בבחינת "נתון אחד חסר - אז מה?"... הניתוח הטכני מושתת על ניתוח המחירים, המחזורים, הקשרים ביניהם והתנהגותם על ציר הזמן. ה"תרשימים" שהצגת "חפים" מכל תוכן משמעותי ואף "טכנאי" רציני לא יתקרב אליהם גם ממרחק של שלושה מטר. ניתוח של מרכיב אחד מה"עוגה" הזו, אינו מאפשר ללמוד כלום על "העוגה" כולה. (אכלת פעם מרגרינה גולמית? או קמח בלתי מעובד? זה לא כל כך טעים, אך לא אומר כלום על העוגה עצמה...) צר לי שאתה בוחר לגבש דעה על יכולתם של "טכנאים" על פי ה"מבחן" כביכול שהעלת כאן. זה דומה לכך שאתן לך לנתח חברה או מניה על פי מקדם ההון שלה בלבד. שלך בידידות, רונן

RonenM62

New member
גרף העמודות:

לאלו שאינם בקיעים בסימני גרף העמודות, הנה "פירוש" הסימנים: (ראה התרשים משמאל...) גרף העמודות מכיל "קווים" המיצגים כל אחד מהם יחידת זמן (יום בגרף יומי, שבוע בגרף שבועי, דקה בגרף תוך-יומי 1 דק' וכך הלאה...) על גבי כל קו ניתן להבחין ב"צ'ופציקים". האחד פונה שמאלה ומייצג את שער הפתיחה. השני פונה ימינה ומייצג את שער הסגירה. החלק העליון בכל "קו" מייצג את השער הגבוה באותו יום. החלק התחתון בכל "קו" מייצג את השער הנמוך באותו יום. מתחת לגרף העמודות יופיע גרף המחזורים המיוצג בקווים אדומים וירוקים. כל קו מייצג גם הוא יחידת זמן אחת. קו אדום מייצג את המחזור ביום בו השער נסגר בירידות. קו ירוק מייצג את המחזור ביום בו השער נסגר בעליות. ישנם סוגי גרפים רבים נוספים, אולם גרף העמודות מהווה את הבסיס האיתן לביצוע הניתוח הגרפי. ביי לכולם, רונן

ברקוד

New member
בוקר טוב...ממוצעים..

בלי ממוצעים הגרף שווה ל... איך אני יודע מה המגמה הראשית ? לפי הממוצעים ולכן תבנית זו או אחרת חייבת לבוא בתוך התמונה הכללית. אתה שוגה בטעות בסיסית של כל מי שאינו עוסק בהשקעה / מסחר ע"פ נתוח טכני. הנתוח אינו אמור לחזות כוונים בעוד X זמן ע"פ הגרף אלא בא לתת לנו אמדן של סיכוי מול סיכון ע"י בניית תרחיש מסויים וביצוע תכנית מסוימת אם יתרחש. ולכן גם אם הסוחר המיומן המסויים "טעה" בכל הגרפים שהצגת , עדיין לא קרה דבר שכן אם התרחיש המסויים לגבי גרף זה או אחר לא התממש, יחפש במקום אחר תרחיש אפשרי שכן יתממש ( בדר"כ הרוב מתממשים בהצלחה זו או אחרת ) להביא גרפים כמו שהבאת ולהגיד "תראו לי מי צודק" זו בדיחה חסרת תוחלת ואין בה ובין עשית כסף ע"פ השיטה ולו דבר. להפך, זה רק מראה את חוסר הבנה של רבים מן אנשי ההשקעות במהות של השיטה. אני אתן לך דוגמא מאד פשוטה. לפני כמה ימים ניתחתי את תארו נתוח פשוט מאד ברמה התוך יומית וצרפתי גרף. הגרף אמנם היה בדיעבד אבל מאיפה הבאתי אותו ? היתה לי תכנית מסוימת לפי תרחיש שתוכנן מראש שאמר : עשה במידה ויתרחש מאורע X . התרחיש התממש ( היה יכול גם לא להתממש ואז עוברים הלאה ) ולכן התכנית נכנסה לתוקף ולגרף היתה משמעות , תסכים איתי שהיה ניתן להפיק מהעליה של היומיים האחרונים במניה משהו ? זה העניין ולא תחזיות לעוד X זמן אלא , תכנית פעולה בהתרחשות מאורע מסויים, ההבדל הוא תהומי, כמו שמיים וארץ. ככה עובדים במציאות , נתוחים זה דבר יפה אבל חסר משמעות אם אין לו מסקנות אופראטיביות ותכנית פעולה שאין בגרפים שלך. מקווה שהבנת את הרעיון ושוב, הבקורת אמורה להיות בונה,למרות שקשה ממש להבין זאת אם לא רואים דוגמא במציאות או לפני התרחשותה.

תאלס

New member
מסכים עם ברקוד !

המבחן שלך עופר מוטה לצד הלא נכון ומתגמל רק Win/Loss% גבוה. ברור לך ולכולם שאין בין Win/Loss% להצלחה במסחר ולחשבון מסחר מוצלח ולא כלום. יתר על-כן מנסיון בסיסטמים, זהו האחד הנתונים הפחות חשובים. הנתון החשוב הוא AVG Profit Win/Loss ! הרי אם אני מתוך 10 עסקאות מפסיד על 7 ומרוויח על 3, אבל יחס AVG Win/Loss שלי הוא 3:1 הרי שחשבון כזה יראה תשואה חיובית של 28.5% על ההשקעה ! אחת הסיבות לכך שחשבונות מסחר רבים יכולים להראות כמות עסקאות שליליות גבוהה יותר מכמות עסקאות רווחיות, היא הנסיון לשלוט על ההפסד, ונסיון למקסם את הרווח. הניתוח הטכני נועד לשרטט מפה טופוגרפית של סיכויים מול סיכונים. לדעתי שאלה טובה יותר היתה אילו נתת את האפשרות להציב סטופלוס על כל אחד מהגרפים, ולקחת כיוון על כל אחד מהגרפים, רק לאחר הצבת טריגר לעסקה. בהצלחה, תאלס

תאלס

New member
דוגמה מעשית להמחשה

על-מנת להמחיש את חוסר הרלוונטיות של Win/Loss % במסחר בכלל ובסיסטמים בפרט, אני מעלה את דף התוצאות של סיסטם Compass שסוחר על החוזים העתידיים של S&P. כפי שתוכלו להיווכח הסיסטם היה רווחי בשלוש השנים האחרונות, והגיע לתשואה מצטברת של 233%+. % העסקאות הרווחי היה שווה פחות או יותר ל-% העסקאות הכושל, אולם הרווח הממוצע שווה ל-1607$ בעוד שעסקה מופסדת שווה בממוצע ל- 1146$- בהצלחה, תאלס

maofplayer

New member
תאלס

סיסטם Compass קשור אלייך ? (אתה שייך לחברה שפיתחה/משווקת אותו) ? בזמנו כבר סיפרת לי שיש מקום בו ניתן לראות השוואה בין כל הסיסטמים המוצגים לציבור - אשמח לקבל את ההפניה תודה.

למעלה