מבחן פירסון. עזרו לי בדיווח נכון.

a250786

New member
מבחן פירסון. עזרו לי בדיווח נכון.

שלום אני מבצעת מחקר על בנות להורים גרושים ויחסים שלהם עם ההורים ואני מתקשה להבין את התוצאה ואיך בכלל מדווחים נכון בפרק התוצאות ההשערה: ככל שהקשר עם ההורים טוב יותר, כך הרווחה הנפשית בבגרות גבוהה יותר, חושבו מתאמי פירסון בין המדדים הבאים: הקשר עם האם, הקשר עם האב, אפקט שלילי ואפקט חיובי(של רווחה נפשית) התוצאות בקובץ הנלווה. בבקשה עזרו לי, איך מדווחים נכון את התוצאות. אני מאוד מתקשה . תודה מראש!!!!

../images/Emo140.gifהיי

ראשית שלום לך לצערי ,את מצפה לרפואת מסדרון
אולם זה לא הדרך וזה לא עובד - על כן, אני מציעה לך 2 אופציות: 1. לקבוע פגישה נחמדה ונעימה עם המנחה שלך שישב איתך ויסבר לך את התהליך המורכב - השערה, פרשנות של תוצאות, הצגה של תוצאות (מוצג בטבלה + כתיבה של הממצאים ) ושלב סופי הסקה של תוצאות ובל נדבר על דיון בתוצאות שזה שלב סופר מתקדם - כול זה כפי שברור לך, לא ניתן לבצע על גבי דפי הפורום
2. ישנם 2 ספרים SPSS בדרך הקלה, הספר השני של מכון שריד שכחתי את שמו בשני הספרים יש הסבר על תהליך ניתוח של הממצאים והצגתם בכול מקרה בהצלחה

a250786

New member
תודה פואסון

אך אני לא צריכה הסבר מפורט. בדיון אני יודעת מה לכתוב. אני פשוט לא כלכך יודעת איך נכון לדווח על התוצאות בממצאים. אך בכל מקרה תודה על המלצה!

colibri

New member
לא הבנתי

איך את יודעת מה לכתוב בדיון, אם את מתקשה להבין את התוצאה...

a250786

New member
אני מבינה. אך לא בטוחה שהדיווח נכון.לכן שאלתי

הדיווח הוא: על מנת לבדוק את ההשערה, לפיה ככל שהקשר עם ההורים טוב יותר, כך הרווחה הנפשית בבגרות גבוהה יותר, חושבו מתאמי פירסון בין המדדים הבאים: הקשר עם האם, הקשר עם האב, אפקט שלילי ואפקט חיובי. נמצא קשר חלש. ההבדל המובהק היחיד באפקט השלילי הוא בין קשר עם האם (r=.44, p<.01) בהתאם להשערה, נמצא מתאם שלילי מובהק בין קשר עם האם לבין אפקט שלילי נמוך יותר (r=0.25, p<.01). כלומר, ככל שקשר עם האם טוב יותר, כך אפקט שלילי נמוך יותר , כמו כן, לא נמצא מתאם בין איכות קשר עם האב לאפקט שלילי וחיובי. בנוסף לא נמצא מתאם בין איכות קשר עם האם לאפקט חיובי. לא טוב להגיש במה שאני לא בטוחה 100%

אם את לא בטוחה במאה אחוז

יש לך מנחה , הוא אמור/ה לעזור לך. לא אנשים זרים מפורום שלא מכירים טוב את המחקר שלך. אף מנחה לא מצפה לקבל עבודה מוגמרת לידיו - יש מטרה להנחיה ותהליך וחלק ממנו לגשת למנחה ולבקש עזרה.... כמו כן, הייתי בונה טבלה ומתחת לטבלה או מעל הייתי רושמת את שורת הממצאים זו דרך נוחה להציג. עוד המלצה ישנה חוברת של יואב לביא הוא מסביר כיצד לכתוב תיזה מאוד מומלץ.

למעלה