מבצעים פעילות גופנית?

in bal1

Well-known member
כך זה אמור לעבוד. ב"כך" אני לא מתכוון להנחיות המאמן, אלא לכך שהגוף מסגל את הנשימות שלו למצב בו הוא נמצא (גם אם הוא לא מורגל בכך). אבל לא תמיד זה עובד. או אז זקוקים להנחיות מאמן/מדריך ואלו יכולים להינתן גם ללא פעילות גופנית בפועל.

מנסיון אישי אמנם מהעבר הרחוק, בצעירותי מאוד אהבתי לרכב על סוסים. אבל כל פעם בשלב הדהירה (ה'ריצה' המהירה ביותר של הסוס) הייתי מגיע להיפרוונטילציה משום מה. פשוט לא נשמתי נכון ולא היה שם אף אחד שידע להדריך אותי כיצד לעשות זאת נכון (יש מצב שלא ממש שאלתי מישהו מקצועי ;-)). אגב לאחרונה יצא לי לשאול מדריך רכיבה מקצועי (אפילו מדריך לרכיבה טיפולית), אך הוא השיב שאין בעניין הזה שום כללים או הנחיות מיוחדות.
ההיפרוונטלציה שהיית בה לא נובע מפעילות מאומצת כי רכבת על סוס למרות שגם ברכיבה יש איזה מאמץ.ההיפרונטלציה אולי נבע מהמתח שהיית שרוי בו כאשר דהרת על הסוס.המחשבה שאולי תיפול.רק מחשבה כזו יוצרת מתח וכך אנו יכולים להגיע להיפרוונטילציה.

in bal1

Well-known member
בפעילות גופנית נאלצים לנשום בצורה שמתאימה לפעילות. בתרגילים שונים יש שלבים שמתאים לשאוף בהם ושלבים בהם נושפים. בריצה או הליכה נמרצת קצב הנשימה מתאים עצמו למהירות.
אם מתאמנים עם מאמן הנחיות לנשימה הן חלק מהאימון, אבל גם באופן טבעי הגוף מסתגל לנשום נכון יותר לפי צרכיו.
כותבת כמי שהתחילה להתאמן רק לקראת גיל 70, וכיום נושמת הרבה יותר טוב בעליות שבטיולים.
לא דיברתי על שאיפה או נשיפה בעת ביצוע תרגיל מסוים.אני דיברתי על פעילות יומיומית שמצריכה טיפה מאמץ כמו לדגומא ללכת בעלייה.אם אדם לא מבצע פעילות גופנית יהיה לו מאד קשה ללכת בעלייה והוא יתנשף בכבדות המילה המקצועית שמה: היפר וונטלציה כפי שכתב הרינגטון.

משתפרת1

Well-known member
לא דיברתי על שאיפה או נשיפה בעת ביצוע תרגיל מסוים.אני דיברתי על פעילות יומיומית שמצריכה טיפה מאמץ כמו לדגומא ללכת בעלייה.אם אדם לא מבצע פעילות גופנית יהיה לו מאד קשה ללכת בעלייה והוא יתנשף בכבדות המילה המקצועית שמה: היפר וונטלציה כפי שכתב הרינגטון.
ההתעמלות מרגילה את הגוף לנשום כמו שצריך. אחרי כן בפעילות יומיומית קל יותר ללב ולריאות לתפקד.

dory30

Well-known member
יוגה ופילאטיס. במהלך השבוע אני מבצע משעות לפנות ערב (עבודה) ובשישי או בשבת בבוקר.

raya

Well-known member
לאחר כשבועיים במצב של "נטולת מחשב" אני חוזרת לקרוא .
פעילות גופנית חשובה מאוד לדעתי. אני הולכת הרבה ברגל , למעשה לא זקוקה בכלל לרכב המשפחתי, ונעזרת גם בתחבורה ציבורית אם המרחק לא מתאים להליכה רגלית.
מעבר לכך - מתעמלת 3 פעמים בשבוע, פעם אחת מהן היא התעמלות עם רצועות TRX.
חוץ מזה יוצאת להליכה עם חברה מההתעמלות (או לפעמים לבד). הליכה של כשעה , מרחק כ-5 ק"מ.
התעמלות או הליכה לא עוזרים לי לישון, התיאוריה הזו לא מוכרת לי.

נסיך.333

Well-known member
רק בבוקר, וכמעט כל בוקר לפחות שעה במכון
לא עייף בעבודה אלא מלא מרץ.
בזמנו עשיתי בערב, לא הצלחתי לישון אחרי זה.

למעלה