מבקש קצת אינפרומציה על האופציות הקיימות במקלט

4z5ca

New member
חובבות הרדיו היא אותה חובבות רדיו שהיתה פעם

הבעיה האמיתית (לצערי) - שהחובבים הם לא אותם חובבים שהיו פעם.... סתם למי ששכח (או אלו שעדיין מתעקשים לחיות בחלום) - ל "חובבות הרדיו" יש הגדרה ברורה מאוד בעולם והיא: שרות תקשורת רדיו למטרות לימוד עצמי, תקשורת ומחקר טכני בין ושל חובבי הרדיו הפרטיים ולמען חובבי הרדיו ללא מטרות מסחריות. מצ"ב לינק ל ITU... תדהר. 4Z5CA ס.יו"ר

zukik

New member
אתה יכול להיות דובר האגודה

אני לא רוצה להתחיל את הויכוח שהיה פה לפני כמה חודשים אבל אתם (ועד האגודה) מרמים רק את עצמיכם .... ישנם הרבה חובבים טובים (כולל עבדך הנאמן ( למורת רוחם והסכמתם של חברי ועד ואגודה רבים)) אבל כל עוד מדיניות הועד לא תשתנה ואני לא אשמע דברים כמו "אני לא אתן לך תקציב להקמת רשת WIRELESS אם אתה לא מתחייב לתחזק אותה " מפי חבר ועד וכל עוד הועד לא יתן תקציבים לאותם "משוגעים" לטובת פיתוח והכנסת טכנולוגיות חדשות ... וכל עוד החובבים עצמם לא יאכלו אחד את השיני לא תהיה פה חובבות רדיו ... ויש לי הרבה עוד מה להגיד אבל לא תואהבו לישמוע וגם כך ידוע לי שאני נחשב הילד הרע למרות שמזמן עברתי את גיל הילדות אז אני מעדיף לא לעשות "בעיות" אז איש באמונתו יחיה רק אל תתפלאו למה מעטים מאוד רוצים להיות חובבי רדיו .... רק אל תתפלאו ואם נוח לכם לחיות בשקר שחובבות הרדיו במצב מצויין לבריאות .....

4z5ca

New member
דובר האגודה מקבל שכר ?

לא. גם לא חברי הועד והמתנדבים העוסקים בפעילות טכנית. מדוע אני מזכיר זאת (שוב) ? כי אם לא מקבלים שכר גם אין מחוייבות לפעילות חוץ מהבטחה בע"פ או אידאלוגיה או שגעון או השד יודע מה שמניע את העניינים פה. אז אם אין מחוייבות רעיונית מינימלית והסכמה שתקציב ציבורי לא ילך למגדלים באויר או לפרוייקטים פרטיים בחסות אגודת חובבי הרדיו , לא תהיה רשת WIRELESS ולא יהיה אתר ולא יהיו עוד הרבה דברים שיכולים להיות פה אבל אף אחד לא מוכן להתחייב לטפל בהם מא' עד ת'. זה בסדר גמור ואנחנו לא כועסים על אף אחד ומותר לך להיות הילד הרע כמה שבא לך פינצ'וק ידידי אתה חובב רדיו מורשה ומותר לך ולאחרים לקשקש פה כאוות נפשכם. להיות חבר אגודה זה משהו קצת שונה מלהיות חובב רדיו והאחריות שלנו כחברי ועד היא שונה לחלוטין מהעיסוק בתחביב ודי אקסים עם חורים נידחים. בדבר אחד אני מסכים ותמיד יש לי וויכוח עם שאר עמיתי לועד- שעדיין בשנת 2009 לא מבינים את הפסקה הקודמת - האגודה ( עמותה יש לומר ) לא השכילה להשתנות בהתאם לרוח התקופה והחוקים החדשים החלים על עמותות בישראל מצד אחד ולהתאים את עצמה לאופי חבריה ודרישותיהם מצד שני...בהיבט ניהול הועד והעמותה כמובן ולא מבחינת שגעונות וקפריזות מוזרות של חברי העמותה וחובבים מטורפים כאלו ואחרים. חוץ מזה, כדאי לדעת שפעם עורכי הדין לא הבינו בטכנולוגיה ובתי המשפט לא התעסקו בתכנים בתקשורת והיום כבר יש חוקים ברורים,ופסקי דין ותקדימים בעניין הוצאת דיבה ברבים ועוד סיפריי אלף לילה ולילה וכדאי לשמור על האצבעות של יתקתקו את המילים הלא נכונות. לייט נייט שואו בסיגנון "חבר הועד....נוסע בוולוו שקנתה לו האגודה....ומוישה טיזכ נסע לפריצלהוייזן על חשבון הועד...." עלול להגמר למחרת בבוקר בתלונה במשטרה ולא בקומזיץ בכנרת כמו שנהגנו לעשות שהינו חובבים צעירים.... חובבות הרדיו במצב מצויין - חובבי הרדיו ככה ככה... כמו להאשים את מכבי חיפה בגלל הדשא...נו באמת. תדהר. 4Z5CA

עוז מ

New member
זו לא חובבות הרדיו אלא סדר עדיפויות לקוי

של חברי ועד האגודה. אני יכול גם לנקוב תאריך מדוייק מתי סדר העדיפיות החל להיות לקוי: זה קרה בתום כהונתו של אבי פרידלנדר כיו"ר - מאז המצב הלך והתדרדר. כאשר שמים בראש סדר העדיפיות בזבוזי כספים לכל מיני נסיעות מטופשות ומטומטות ל"שפריצנהבן" שלא מקדמות כלום תחת המנטרה המפגרת שנמשכת שנים על גבי שנים "חשוב שתהיה לנו נציגות שם" וזה על חשבון השקעות בסיסיות לדוגמא - אתר נורמלי לאגודה שעד היום לא קיים - שימו לב השנה היא 2009 ואין אתר לאגודה - אז אין פלא שרוב החובבים נדדו למקומות אחרים.

4z5ca

New member
התחתנתי עם בית קפה

ויש עוד עיסוקים חשובים פחות מה יותר אז אין לי עכשיו זמן לקשקושים מיותרים ופוצי ומוצי ותעשה ותקנה לי...
אלא אם יש אבא עשיר ואז יש על מה לדבר.... יש סיכוי שנשמע שוב רררררונן ררווונן על ממסר חיפה ?????

zukik

New member
כן שמעתי

וגם לך מגיע מזל טוב ואני מאילו להולכים על טכנולוגיה חדשנית בחובבות אז גם אם תרצה לשמוע רונן רונן לא נראה לי שתבין משהוא כי זה יהיה מהמכשירים הדיגיטאלים כמו D-STAR של ICOM או NEXTEDGE של קנווד או MOTOTRBO של מוטורולה .... ובטח לא על ממסרי החובבים ששם לכל אחד יש מה לומר שלא לדבר שהרגישות לא מרקיעת שחקים שם (גם עם המקלטים המפוזרים)

elians

New member
אני לא משתמש בו לשידור אלא לקליטה

ככה שהאופציות של השידור לא מעניינות אותי כל כך,,, עם זאת מה ארצה לדעת. מה המשמעות של BAND WIDTH מה הפעולה שזה עושה ?

4Z7DHD

New member
Band Widht

פשוט לא יאומן.............גם באתר היצרן אין PDF............... לפחות את התוכנה הורדתי, ועיינתי קצת בסיפור. השאלה שלך קלה לחלוטין. אתה יכול לבחור שם בין WIDE לבין NARROW. החובבים עובדים ב - NARROW FM, כמו רוב התחנות המסחריות. WIDE FM מיועד לשידורים באיכות שמע גבוהה יותר - מוזיקה ושאר עניינים המחייבים איכות כזו. ההבדל מתבטא במספר התחנות היכולות לשדר בתחום תדרים מסויים. מובן שמספר התחנות היכולות לשדר באותו תחום קטן ככל שאיכות השידור שהן מבקשות עולה. כמו שאמרתיי - שים ב - NARROW והכל יהיה בסדר.

למעלה