מברכת על הפורום החדש ושואלת:

מברכת על הפורום החדש ושואלת:

אני אם לתינוק שנולד מתרומת זרע מכיוון שלבעלי, עד כמה שידוע לנו אין זרע פעיל. בעלי חלה בילדותו בחזרת וכנראה שכתוצאה מכך נפגעה היכולת שלו להביא ילדים לעולם. הבדיקות החוזרות ונישנות של בדיקת זרע הראו תוצאות אפסיות וגם בניתוח ה- TESA לא נצפו זרעים חיוניים, גם לא למיקרומניפולציה. שאלתי היא, האם אבדה תקוותנו לילד שיהיה גם שלו ביולוגית? האם יש טיפול שלא נחשפנו אליו אשר יכול להפיח בנו תקווה חדשה? בעלי ואני מאוד אוהבים את בננו הקטן והוא שלנו לכל דבר ועניין, אולם אני עדיין לא וויתרתי ומקווה שיש סיבה לחלום...

TESA

לאינטראקטיבית שלום לא כל כך ברורה כונתך במילים- לא נצפו בניתוח זרעונים חיונים. יש חשיבות קודם כל לסוג הפרוצדורה שבוצעה, באם בוצע TESA (קרי, שאיבה), יתכן ויהיה מקום לבצע TESE (קרי, ביופסיה ניתוחית). בעיקר חשוב, באם נראו תאי זרע בשלבי התפתחות כלשהם, או שלא נראו כלל תאי זרע צעירים. כמו כן חשוב מה הברור שבוצע בטרם הניתוח. את מוזמנת לפנות לברור יותר מעמיק אצלנו במכון בביה"ח. ד"ר אמנון בוצ´ן

TESE

בוצעה ביופסיה ניתוחית אשר נערכה בהרדמה כללית ובאחד האשכים. עד כמה שהבננו, נצפו זרעים עם 0 תנועה והרופא המנתח אמר כי הריקמה הייתה קשה. הברור שבוצע טרם הניתוח היה בדיקות זרע בטווח זמן שונים, פרופיל הורמונלי שנלקח באמצעות בדיקות דם ואולטרא סאונד של האשכים כשהאבחנה היא אשכים קטנים. תודה לך וערב נפלא, אינטראקטיבית.

TESE

לאינטראקטיבית שלום יש אם כך בהחלט מקום, וזאת במידה ואתם מעונינים, לבצע פרוצדורה חוזרת בביופסיה של מספר דגימות דו צדדי. כמובן בהתנייה שלא מדובר באשכים קטנים במידה קיצונית. יתכן וכדאי גם לפני כן להשלים ברור גנטי (בדיקת כרומוזומים ובדיקת חסרים קטנים על כרומוזום Y). ד"ר אמנון בוצ´ן

למעלה