מגבלת זיכרון ?

הדר גרד

New member
מגבלת זיכרון ?

אני מבוגר בריא, אבל עם קשיים בזיכרון לטווח קצר . ועם קשיים בנפח הזיכרון . למה אני מתכוון ב"נפח זיכרון" ? אני מתכוון לכך שאם אומרים לי מספר פריטים ואחר כך מבקשים ממני להיזכר אז אני לא זוכר את רובם וזוכר רק אחד מהם. אין לי בעיות בקשב וריכוז ועשיתי הן מבחנים דידקטיים ופסיכולוגים מרצוני החופשי והן מבחנים דומים אצל נוירופסיכולוג בבית לווינשטיין מרצוני החופשי. לצערי, גם אחרי ששוב מקריאים לי את אותה רשימת פריטים ומבקשים ממני להיזכר בפריטים, אני עדיין אזכור רק אחד מהם . אני קורא לבעיה הזאת בעיה ב"נפח" הזיכרון . וזה מתבטא בהמון דברים ובעיקר בקריאה . אני אוהב לקרא ואני מתעניין ונהנה אבל לא זוכר כמעט כלום למעט רעיון אחד מכל הרעיונות . והבעיה הנוספת של זיכרון לטווח קצר מקשה את הקריאה מפני שקשה לי לזכור את תחילת המשפט למרות שאני קשוב מהתתחלה ועד הסוף . כל הזמן הולך לאיבוד וכלום לא נשאר איתי . השיטות של לחבר קשרים בין הנתונים כדי לזכור אותם לא עובד אצלי אולי בגלל שאין לי יצירתיות מספיקה להמציא סיפור . וכאשר מדובר על משפט שאני קורא שיש בו מילים וכל מילה היא פריט אחד אז לא יודע אם לחבר סיפור מהם כדי לזכור את הפריטים שבמשפט, לא יכול רק להפריע לריכוז במשמעותו. לכן זה לא נראה לי מעשי, וכמו כן הרעיון המרכזי של המשפט הוא בעצמו סיפור ואני אמור לזכור את הפריטים במשפט שבעצם מרכיבים סיפור . אבל מתסבר שלזכור סיפור היא משימה קשה מפני שאני לא זוכר את כל פריטי הסיפור . נפח הזיכרון לא טוב אצלי . אני מסוגל להיזכר רק בפריט אחד ממה שאני קורא או שומע . למעו הסר ספק, יודגש שהבעיות האלה בזיכרון הן גם כשאני שומע וגם כשאני רואה וקורא . איך קוראים למגבלה הזאת ב"נפח" הזיכרון הזה שאני מתכוון אליה, שקשה לי להיזכר ביותר מנתון אחד מתוך מספר נתונים ? האם יש מה לעשות ?

הדר גרד

New member
כן פניתי

כן נבדקתי ולא מצאו אצלי בעיה רציני אלא קשיים בזיכרון ואין לזה טיפול . פניתי למרפאה מרצוני החופשי .

snowe

New member
איפה קיימת מרפאה לבדיקה כזאת?

והאם צריכים הפנייה מרופא או שאפשר להגיע לבד?

הדר גרד

New member
snowe

תמיד אפשר פרטי . אבל בגלל שאין כסף, אפשר לפנות לרופא המשפחה ומשם לקבל הפניות. יש בבית חולים איכילוב מרפאה של ד"ר עמוס קורצ'ין . ויש בבית חולים בילינסון במרפאת עצבים את ד"ר (שכחתי את שמה אבל יש לה מבטא צרפתי). יש בבית לווינשטיין ברעננה, מרפאת זיכרון של המחלקה לפסיכולוגיה שיקומית של ד"ר רחמני לוי. ויש גם בתל השומר מרפאת זיכרון . ויש בטח גם בעוד איזורים בארץ, אבל בעיקרון מגיעים למרפאות כאלה לפעמים על ידי רופא המשפחה ולפעמים מטרטרים את האנשים קודם מהרופא משפחה שיקח הפניה וטופס 17 אל מרפאת חוץ נוירולוגית ומשם אל נוירופסיכולוג ושם עושים אבחון ומשם אל מרפאת זיכרון או אל ריפוי בעיסוק ששם יש מרפאות בעיסוק ופסיכולוגים שמומחות בתרגילי אימון קוגניטיביים .

אירילה

New member
מרפאות זיכרון הן המקום לבדיקה כזאת

נא כנסי לקישוריהפורום לקישור העמותה לאלצהיימר ומחלות דומות ושם תמצאי רישמה של מרפאות זיכרון בארץ.

למעלה