מגורים אצל ההורים לאחר חתונה

סמיילי22

New member
מגורים אצל ההורים לאחר חתונה

מי כאן גר אצל אחד מזוגות ההורים לאחר החתונה בכלל ואצל הוריי החתן בפרט? למזלי אנחנו גרים כבר בדירה שלנו שנתיים, אבל בקרב הרבה זוגות שאני מכירה נשארים לגור אצל אחד מזוגות ההורים, לעיתים גם בלי ניסיונות למצוא סידור קבע. כשהעזתי פעם לומר מה דעתי בנידון קטלו אותי אנשים בסגנון הבא "לא לכולם יש כסף!" אז למה להתחתן אם אין? מה דעתכם?

dili

New member
אנחנו גרנו חצי שנה עם הורי בעלי

בגלל שהדירה שקנינו לא היתה פנויה...זה ממש לא היה רע, היה לנו את החדר שלנו, עבדנו ולמדנו כך שלא היינו רואים אותם הרבה. הם דרשו שנגור אצלם ולא נשכור דירה ואנחנו בירכנו על האפשרות לחסוך את הכסף הזה... ההצעה חזרה על עצמה לפני כשנה כשעברנו דירה ושוב נאלצנו לחכות כמה חודשים לפינויה, אבל הם סירבו לארח גם את הכלב שלנו ומבחינתי זה היה מספיק כדי לסרב להם... אגב, לא באתי אליהם בדרישה שיארחו גם את הכלב, פשוט היה לנו ברור שלא נזרוק אותו בשביל לחסוך את דמי השכירות הפעם ולכן העדפנו לשכור דירה. יש לנו זוג חברים עם ילד שמכרו דירה, קנו חורבה ועכשיו הם משפצים, אבל אין להם כסף והם קצת תקועים וכל הזמן הזה הם גרים אצל הורי האישה...הבנתי מהבעל שהוא לא מת על הסידור...אבל אשתו היא בעלת הבית בבית... לדעתי זו שטות גמורה מצידם, אבל כמו שאני מכירה אותה..לא מעניין אותה שום דבר. אני באופן אישי, רוצה את החופש שלי לעשות בבית שלי מה שאני רוצה, אני חושבת שזה חשוב עוד יותר כשיש ילדים, כי לסבתא-סבא יש נטיה לסבול כל מה שהילדים עושים ואם אני אכעס על הילד בגלל סיבה מסוימת אני לא מוכנה שיתערבו לי פתאום ויגרמו לי להראות הרעה...ראיתי שזה קורה כשגיסתי באה לסופ"ש עם הילדים...אז לעבור את זה על בסיס של מגורים איתם. לא תודה!

גרתי אצלם שנתיים

עד שקיבלנו את הדירה החדשה ועד היום אני אומרת בצחוק לדורון (בן זוגי) שהיה לי יותר כיף לגור איתם מאשר לגור רק איתו (כמובן שהכל בצחוק, אבל באמת היה לי כיף שם)

גרנו עם ההורים שלו 3 שנים

ובשנה האחרונה זה היה ממש סיוטי.... כל הסיפור היה הרבה לפני החתונה, ובכל זאת היחס של אמא שלו השתנה ברגע שאני הזכרתי את המילה "חתונה" (למרות שנישאנו רק 4 שנים אחר כך). פתאום נפתח פי הגיהנום... אני לא חושבת שצריך להינשא לפי חישוב כלכלי- להרבה זוגות אין כסף בהתחלה. חוסכים (ולכן גרים עם הורים) לוקחים 90% משכנתא וסובלים... דבר לא ינצח את האהבה!....

zimes

New member
אם אין כסף לא צריך להתחתן?

אני לא חושבת כמוך. ומצד שני - אני לא מתארת אותנו גרים אצל ההורים ושורדים יותר משבוע
לגבי ההורים אצלינו - סבתי, אחרי שסבי נפטר, גרה אתנו - 8 שנים. בזכות היותה ותרנית ויודעת מתי לשתוק - חיינו מצוין יחד!

AdiBason

New member
אנחנו...

גרים בשכירות אפילו שזה קשה. אמא שלי גרה בדרום ולכן אין לנו אפשרות לגור אצלה. וההורים של בעלי גרים 25 דק´ מביתנו אבל בחיים לא הייתי מסכימה לגור איתם. גם ככה היא ניכנסת לורידים של בעלי אז מה היה קורה אם היינו אצלה? וחוץ מזה יש הרבה דברים בביתה שאני יכולה לסבול רק בביקורים ולא יותר מזה. לדוג´ סלטים פתוחים במקרר ולא סגור בקופסא. כל הריחות מתערבבים וגם שמים סלט על סלט אויייייייייי כל הזמן היא מתלוננת על ביתה ובנה הלא נשואים ובבית היא מזיעה כמו סוס ואף פעם לא מנגבת את הפנים......ולחשוב שבאים וצריך לתת לה נשיקה......... ( שמזמן הפסקתי - אבל אני מרחמת על ביתי שמיד אח"כ היא נכנסת דחוף למקלחת!!!) ועוד ועוד ועוד...... ושהיא מדברת כמו תינוקת כבר אמרתי....

cookie1

New member
אוי עדי

כאילו דיברת מגרוני: המקרר, הזיעה פוי. זה מצדיק בגדול למה לא לגור אצלם, אבל חוץ מזה היא ממש בסדר תודה לאל, אחרי כל הסיפורים כאן

kisses

New member
אני גרתי עם בעלי בבית הוריו

למשך 9 חודשים לפני החתונה וכ - חודשיים אחרי.

אני גרתי לפני החתונה...

ובגלל התקופה הזו כמעט ולא התקיימה חתונה
כשהכרנו, אני (אני הייתי חיילת) כבר גרתי בדירה שכורה, כך שבאופן טבעי מיד הוא עבר לגור אצלי... קצת לפני שהשתחררתי מהצבא, נגמר לי החוזה בדירה, והיו לי התלבטויות מה לעשות. אז באה אמא שלו, והציעה לי "ברוב טובה" שנעבור לגור אצלהם בבית. (ההורים שלי גרים רחוק, כך שלחזור הביתה, לפחות בתקופה שעוד שרתתי בצבא, לא היתה אופציה). התלבטתי רבות, ודי בכורח הנסיבות , הסכמתי (לא מצאתי שום דירה סבירה בתקציב שלי, וחשבתי שככה אני אחסוך קצת ואוכל אח"כ להתחייב לדירה טובה יותר). אין לי שום דוגמה חותכת, ואני אפילו לא יכולה להניח את האצבע על הסיבה, אבל השהות שם היתה בלתי נסבלת!!!!!!!! הכל בקטנות, כמו העדר פרטיות, הערות שלה על כך שאנחנו מתקלחים יחדיו, או אפילו שהוא "נכנס" לי למקלחת (נגיד בכדי לתת לי מגבת) וההפך. דרישה שבשבת בבוקר לא "נבלה" בחדר הסגור, אלא תמיד נהייה בסלון עם כולם וכו´.... אני מצידי, ניסיתי למזער ככל האפשר, את הנזק, השתדלתי תמיד לנקות אחרי (וגם אחרי הבנות הקטנות), את הכביסה שלי תמיד לקחתי להורי (מרחק 3 שעות נסיעה באוטובוס) רק בכדי שלא יהיה מצב שהיא תכבס לי את התחתונים... הסכמתי לשמש "נהגת" לאחיות הקטנות (ברכבי הפרטי) ,השתתפתי בכל מטלות הבית ועוד... בתקופה ההיה, שארכה כ-3-4 חודשים, הייתי פקעת עצבים. לא יכולתי איפלו לריב עם בנגוזי, כי לא היתה לי הפרטיות לעשות זאת... הקש ששבר את גב הגמל היה, שהיא ארזה את כל הבגדים שלי (הכל!!!) ודחפה אותם לשקית, ללא הבחנה בין בגדים נקיים לכביסה, ללא שום סדר וללא לקפל את הבגדים, וטענה שאני צריכה לקחת אותם להורי כי הם עוברים דירה.... מעבר דירה שתוכנן לחודש לאחר מכן!!!! ז"א חודש לפני , היא "סילקה" אותי, בלי שום הודעה מוקדמת... כמובן שאחרי ה"קטע" הזה לא הסכמתי להשאר שם והכרחתי את בנזוגי להחליט אם אנחנו נשארים יחדיו, או שאני אחזור להורי ואפרד ממנו. הוא החליט שאנחנו יחדיו, ובכדי להוכיח לי שכר איתי דירה...(ונשאר איתי עד היום...) מאז עברו אמנם כמעט 7 שנים, אבל את הכאב הזה, אני זוכרת עד היום....

נופר30

New member
תמיד גרנו בדירה משלנו

ועד היום בנזוגי לא יישן לא אצל ההורים שלו ולא אצל אמא שלי הוא אומר שיש לו בית ושם הוא ישן ( פרט לשבת חתן שהוא רצה לשמח את אמא שלו )

odeia

New member
אנחנו גרנו אצל חמותי כחודשיים לפני

שעברנו לגור ביחד. כלומר, חיפשנו דירה ועד שמצאנו גרנו אצל חמותי. תמיד ניקיתי אחרי, השתדלתי לבשל לבעלי (כיום), ואף הקפדתי לשלם על חשמל, טלפון וכו´. זכור לי לילה אחד, בעלי יצא לסיור כתובות, היה צריך לחזור מאוחר. אני יושבת בסלון וחמותי (אז אם חברי) גם. היא כל הזמן נרדמת בישיבה. באיזשהו שלב אמרתי לה שכדאי שתלך לישון. אז מה היא אומרת לי?: תלכי את לישון, אני אשב כאן ואחכה לו עד שיגיע, הוא לא צריך ששתינו נחכה, אז תלכי את לישון. כמובן שנשארתי ערה וחיכיתי לו, ברור שיחד איתה. נראה לי שהיא גם קצת כעסה על זה. שפתאום יש לבנה אשה, במלוא מובן המלה, שתחכה לו ותקבל את פניו.

שירלון

New member
גם אני גרה אצל חמי וחמותי../images/Emo46.gif

אנחנו נשואים בדיוק שבוע ויומיים וגרים אצלהם כבר שלושה וחצי חודשים ואפשר לומר שנשארו לנו עוד 3 חודשים לסבל הזה. אנחנו שכרנו דירה שנתיים ואחרי שהחלטנו להתחתן רכשנו דירה (בבנייה). מכיוון שמסיום חוזה השכירות ועד הכניסה יש 7 חודשים הם הציעו לנו לעבור אליהם. הסכמנו משיקולי משכנתא + שכירות = מינוס רצחני... וכך יכולנו לחסוך, אבל בדיעבד שום דבר לא שווה את זה. אנחנו חיים כמו שני ילדים בבית ללא טיפת פרטיות, כשלבן זוג יש אח קטן ששונא את העובדה שעברנו לשם ולכן מתייחס נורא מגעיל. כמה שאנחנו מנסים להתעלם זה קשה. דווקא החמות בסדר אבל הצפיפות והיחס הכללי פשוט מדכאים. כשבן זוגי אינו בבית אני יושבת בחדר סגורה, העיקר לא להיות עם משפחתו בסלון. אם מישהו ישאל אותי אז תשובתי תהיה שלא משנה מה לגור ביחד עם הורי החתן זה הסיוט הכי גדול...

למעלה