מגזימה?

• פותח הנושא OKH2
  • פורסם בתאריך

OKH2

New member
מגזימה?

היי,
אני רוצה לשאול משהו ובבקשה תסתכלו על זה מזווית מבט של מישהו שנמצא במערכת יחסים, פשוט כי אני יודעת שכשאני לא נמצאת באחת כזו אז החשיבה שלי נוטה להיות הרבה יותר ריאלית ודברים נראים לגמרי אחרת.
אז ככה- אני יוצאת מישהו כבר תקופה (אני 23 הוא 29), בערך 8 חודשים אבל היינו "רציניים" רק בחודשיים הראשונים ואז חתכתי את זה כי הרגשתי שזה לא הולך לשום מקום. אח"כ חידשתי את הקשר בקטע של יזיזות אבל זה היה הרבה יותר מזה, הוא היה שולח לי הודעה כל יום (גם כשנסע לטיול של חודש במזרח) וגם הייתי ישנה אצלו כל שבוע ובקיצור מעבר לסקס היינו חברים טובים.
רק לא מזמן אמרתי לו שכבר תקופה ארוכה קשה לי להיות בין לבין, שאני רוצה שנהיה ביחד או שננתק קשר. הוא הפתיע ואמר שהוא רוצה שננסה להיות ביחד, והוא היה לגמרי פייר איתי ואמר לי שהוא צריך שזה יתקדם נורא לאט (זה בכל מקרה מתקדם נורא לאט) ושהוא לא יכול לתת מעצמו יותר ממה שהוא נותן עכשיו, שזה אומר להמשיך להתראות פעם פעמיים בשבוע (וזה לגמרי בסדר מבחינתי כי שנינו עובדים במשרה מלאה).
כן שמתי לב לשינויים קטנים מאז השיחה - הוא מנשק אותי הרבה יותר (לא בשפתיים), הרבה יותר מחבק ומחזיק ידיים (גם ליד חברים שלנו), מציע להיפגש (לפני זה אני הייתי זו ש90% מהפעמים הציעה שניפגש ופתאום זה רק הוא).
בקיצור למה שקרה - קיוויתי בערב יום העצמאות להיות איתו, בכל זאת זה לא שהתחלנו לצאת לפני שנייה. הוא אמר שנראה לו שהוא עם חברים... שהם לא קבעו שום דבר אבל זה ככה כל שנה.
נפגעתי מזה. למה אני לא יכולה להצטרף?.. למה שהשנה אולי לא יהיה עם חברים?
לא יודעת, נראה לי לגמרי לגיטימי שבני זוג יהיו יחד בעצמאות, לא?
אני סתם מגזימה?

קריסטה

New member
זה לא נורא ואיום

אבל די מעלה תהיות.
קצת מוזר שהוא "ניפנף" אותך ככה.
אולי תנסי לדבר איתו על זה?
אולי אלו חברים שהוא לא ראה הרבה זמן? אולי הוא הרגיש צורך לבלות זמן רק איתם בבילוי גברי נטו?
אולי הם רצו ללכת למקום שהוא חשב שלא תירצי להיות בו?
אלו האופציות הטובות, יש גם לא טובות אבל אני מעדיפה שתשמעי את הגרסה שלו לפני שאנחנו רצים כאן להסיק מסקנות גורפות.

OKH2

New member
זה שום דבר ממה שהעלת...

אני לא באמת יודעת עם איזה חברים הוא יצא אבל הוא בקשר מאד טוב עם החברים שלו ככה שלא נראה לי שזה אנשים שהוא לא ראה הרבה זמן.
בנוגע למקום - הוא אמר שהם סתם מסתובבים ורואים מה יש.

הוא לא בדיוק ניפנף אותי, מן אמר לי "אה.. נראה לי שאני עם חברים. כאילו, לא תיכננו שום דבר אבל זה ככה כל שנה. אבל אולי ניפגש אחרי זה ואולי אני לא אהיה איתם, אני אודיע לך"
(לא באמת התכוונתי לשבת ולחכות שיודיע לי, אבל ההבעה שלי ברגע שהוא אמר לי את כל זה השתנתה תוך שנייה לפרצוף מאוכזב בטירוף)

B L I M P

New member
דברתם על זה?

או שקיווית רק בלב? נראה לי לגיטימי לבלות בלעדיך אם הוא רוצה לעשות משהו רק עם חברים שלו. יום העצמאות זה לא היומולדת שלו או יום השנה שלכם.

לדעתי אם העלת את זה מאוחר יחסית, אז זה לגיטימי שהוא כבר עשה תוכניות והוא לא מעוניין לכלול אותך. אם הבהרת לו מזמן שחשוב לך שתבלו ביחד והוא עדיין מעדיף לבלות בלעדיך זה כבר בעייתי. אם לחלופין זה נורא נורא חשוב לך (למה?) ולו לא כזה חשוב והוא עדיין לא מעוניין ללכת לקראתך זה גם נראה לי בעייתי.

OKH2

New member
כן אמרתי לו

שאלתי אותו את זה עוד לפני הסופ"ש האחרון, מה הוא עושה בעצמאות.
כשהוא שאל אותי מה אני עושה אז אמרתי לו שאני לא יודעת ושקיוויתי להיות איתו.
לא אמרתי לו שזה חשוב לי כי זה לא באמת, איכזב אותי שהוא לא חשב עליי בתכניות שלו פשוט...

B L I M P

New member
אבל זה לגיטימי לרצות לבלות בנפרד

אני חושבת שהוא יכל לעשות את זה עם יותר טקט, אבל נראה לי בהחלט נכון ובסדר שהוא רוצה לבלות את החג הזה עם חברים שלו ולא איתך. יכול להיות שאם הוא ידע שאת ככ נפגעת מזה אז להבא הוא יעשה שיקולים אחרים, ככה שמציעה בהחלט להסביר לו איך הרגשת. בלי האשמות או משהו, אלא פשוט להסביר לו. מאוד יכול להיות שהוא בכלל לא הבין שזה ככ מפריע לך ואם הוא היה יודע הוא היה עושה שיקולים אחרים.

OKH2

New member
דווקא אחרי שקראתי פה את התגובות

זה גרם לי להסתכל אחרת על המצב.
הייתי ממש מבואסת אתמול, מכל מיני סיבות לא רק בגללו, והוא נורא התעקש על להיפגש היום אז זה גרם לי להרגיש יותר טוב...
אבל אולי אני באמת לוקחת כל עצם קטנה שהוא זורק לי. אני כבר לא יודעת.
אני לא רוצה שיעשה שיקולים אחרים בגללי, אני רוצה שיעשה מה שהוא רוצה לעשות (והלוואי שמה שהוא היה רוצה זה להיות איתי, אבל זה לא) אחרת זה ירגיש לי מזוייף, יופי אז השגתי אותו להערב אבל בעצם הוא העדיף להיות במקום אחר, אז מה באמת השגתי בזה?

לרצות לבלות לבד זה בסדר ומאוד בריא אפילו -

אבל יש ימים שזה ממש צורם - חגים (בעיקר כמו יום העצמאות, שיש במות וזיקוקים וזה לא עוד ערב רגיל), ימי הולדת, וכו'.
זה מצביע על סדר עדיפויות, ואני לא הייתי אוהבת את הסדר הזה.
כן - כשיש חברה אתה יכול וגם צריך לשנות חלק מהתכניות. ככה זה בחיים.

עיניין של תפיסה ולא של סדר עדיפויות

את רואה במות וזיקוקים וזה מתקשר אצלך לזוגיות ורומנטיקה.
מישהו אחר רואה את הספריי שלג והפטישים הענקיים, את כל המסיבות והאלכוהול וזה בשבילו הכי ערב חבר'ה.

לא מדוייק -

א. לא קשור לרומנטיקה. אני רואה יום עצמאות, שהוא יום מיוחד ולא ערב רגיל, וטבעי שהחברה תרצה שתבלה אותו איתה ולא עם החבר'ה.
*במיוחד* שעשית את זה כל שנה.
והאמת היא שהוא יכול גם לשלב - או להזמין אותה, או לבלות חלק מהערב איתם וחלק איתה.
ב. בכ"ז אני מסכימה איתך חלקית. ייתכן שמדובר בהבדלי תפיסות. אבל בלי קשר לרומנטיקה
פשוט כי לתפיסתי - ערבים מיוחדים מבלים עם החברה, לא החבר'ה.
ג. כמו שראית משאר הדברים שהיא כתבה - זה כנראה יותר מורכב מזה, ובאמת מצביע על סדר עדיפויות במקרה שלו.

B L I M P

New member
תראי יום העצמאות

בעיני זה ממש לא חג זוגי. אולי גם לא בעיניו. דווקא ערב של חבר'ה לדעתי. ככה שאלא אם כן היא הבהירה לו כמה זה חשוב לה (ואני לא מבינה למה), אז זה לגיטימי שהוא רצה לבלות לבד.

מסכימה - צריך היה להבהיר לו.

בלי קשר למקרה הספציפי או איזה חג/אירוע זה - תקשורת זה א"ב.

סאטוריס

New member
בעיניי זה עיניין של תפיסת הזוגיות

זה ערב שיוצאים
אז אני הייתי רוצה לצאת עם החבר שלי.

גם אם הוא נפגש עם הח'ברה שלו - אז למה שלא אצטרף?
(אלא אם כן הבחור הזה ניפגש עם אחרות בזמן הזה)

ושאלה לכותבת הפוסט : הח'ברה שלו - זה רק גברים
או שברור לך שהיו שם גם בנות?

גם בעיניי זה ערב שיוצאים.

אבל לא כולם חושבים כמונו, כנראה- אז אולי גם הוא.
לכן תקשורת זה הכי חשוב - היא הייתה צריכה להבהיר לו איך היא רואה את זה.

סאטוריס

New member
את צריכה להבין משהו

מערכת יחסים אמורה לשרת את הצרכים שלך.
אם יש לך צורך להיות יחד ביום העצמאות
אז את צריכה לעמוד על שלך.
זה ניראה שאת בכלל לא חשובה במערכת יחסים הזו.
אבל קודם כל את זו ששמה את עצמך במקום אחרון. אז הוא מרשה לעצמו להתנהג ככה ולהגיד לך דברים מזלזלים כמו - אני לא רוצה לתת יותר וכד'.

לא ייתכן שרק הוא קובע את הכללים כאן. ואת רודפת אחריו ומרצה אותו.

זה לא הדדי. ואת תיפגעי ביג טיים מתישהו.
תעצרי את זה עכשיו.

את לא חייבת לעשות לו שיחה - אבל תבדקי עם עצמך טוב - האם את מקבלת מה שאת רוצה ממנו. ומה שלא - ואני מדברת על דברים טכניים - כמו מספר דייטים וכד'. - אז תעמדי על שלך.

ורק אז ניתן לבחון מה היחס שלו אלייך.
כי יכול להיות שאת כל כך מבטלת את עצמך שהוא מרוכז בעצמו ולא חושב שצריך לספק אותך כי את שם כמו מעריצה לא משנה מה הוא ייתן לך.

ורק אחרי שתעמדי על שלך - ניראה עד כמה הוא זורם איתך
או מתנגד.

ולפי דעתי כל מהות הקשר הזה עבורך - היזיזות והיחס שלו הם על הפנים.
את גם צעירה ממנו ועם פחות ניסיון בזוגיות ובחיים- אולי הוא לא מרגיש שאת "שווה" לו - שהוא יכול לדבר איתך ב"גובה העיניים" ואז הזוגיות תתרכז בסקס באמת ותו לא.

עוד תגובה הזויה

איך שוב הגעת למסקנה שיש פה גבר רשע שמנצל תמימות של מישהי?
כי יש לו רצון שונה משלה? ועוד לגבי נושא כלכך משמעותי כמו לצאת בערב העצמאות.... נו באמת.

את מציעה לה לעמוד על שלה? איך בדיוק? ולמה?
להכריח אותו לבלות איתה במקום עם חברים?
ומה זה ייתן לה?

סאטוריס

New member
אייבורי -התגובות שלך הזויות ופוגעניות.

אני אגב לוקחת אחריות מלאה על התגובות שלי.

למעלה