מגיעה בקרוב

מגיעה בקרוב

שלום לכולם זו פעם ראשונה שלי בפורום אז קודם כל נעים מאוד שמי אדוה. בעלי עובד באוגנדה (גי'נג'ה) ושני ילדינו ואני נשארנו עד כה בארץ. בימים האחרונים החל תהליך של חיפוש משכננו החדש בקמפלה ולאחר שיימצא נארוז את עצמנו ונגיע :) מאמינה שהתהליך לא ייערך זמן רב מידי, ובכל אופן את הזמן שאנו מחכים אני מנצלת ללמידת המקום באופן כללי (כאשר הדגש הוא על הילדים - בני שנתיים וחמישה חודשים ושנה ושלושה). במהלך התקופה אחרונה בטח יעלו שאלות רבות שלי אז אני מודה מראש לכל מי שייסייע - ולכל מי שגר בקמפלה - ניפגש בקרוב!

לילית462

New member
אדווה - ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

למה שבעלך לא יבדוק אם הבית של אופיר ונטע פנוי - הם בדיוק עוזבים וזה בית חמוד, במקום מצויין. בית שהוא בתוך קומפאונד של 4 בתים, עם גינה פרטית וגם גינה משותפת, אני רק חוששת שאולי הוא קצת קטן עבורכם, אבל זה צריך לבדוק. זה ממש בית אחלה, כדאי לכם לבדוק את זה. חוצמזה, מהבירורים שאני עשיתי, הבנתי שזה עדיין בשושו לגמרי, - אז סתמתי את הפה, אז איך זה שאת יוצאת מהארון כאן ? לגבי הילדים, כמו שכבר כתבתי לך, באמת שאין לך מה לדאוג. תחסני אותם בארץ לכל מה שהם צריכים, תוסיפי גם קדחת צהובה - חובה. בהמשך תצטרכי אבאבועות רוח, ושחפת - טי בי, שאולי כדאי לך לשקול לתת עכשיו בארץ ולא לחכות לכאן. חוצמזה, אתם שולחים מכולה או באים נטורל - רק עם מזודות ? אם אתם שולחים מכולה שווה לך להביא : ציוד גינה - נדנדות, מגלשות, בית בובות וכו' חיתולים - לשבת ולעשות חישוב קדימה על מידות, ולהביא חיתולים לכל התקופה שתהיו כאן, עד הגמילה - לא שאין כאן חיתולים, יש בדיוק כמו בארץ רק שהמחיר שלהם הוא טיפה יותר מכפול. אותו כנ"ל לגבי מגבונים ולגבי תמ"ל. מעבר לכך יש כאן הכל, ומה שאין, לא ממש צריך. אוגנדה משגעת, קמפלה מקסימה, האנשים כאן נחמדים בטירוף, כולם חברותיים וממש נעים לחיות כאן. אם יש לך עוד שאלות תרגישי חופשי ברוכה הבאה

היי

היי לגבי השאלה האם אנחנו מביאים מכולה - בכלל לא חשבתי על זה... האם זה מסובך? תוך כמה זמן היא מגיעה? זה סיפור יקר? אני עדיין לא בדקתי את הדברים ה"קטנים" כמו זה אלא התמקדתי יותר בלהכיר את הנפשות הפועלות ואת הלך הדברים שם. אני מניחה שיקח קצת זמן עד שממש נגיע כי בכל זאת זה תהליך - גם בקטע הפורמאלי ובכל ההתארגנות פה בארץ. איך המחייה שם? ציינת שטיטולים ומגבונים זה סיפור יקר - האם זה נכון לגבי עוד דברים? מהן ההוצאות הממוצעות בחודש למשפחה שם? (ברור לי שזה מאוד אינדבדואלי אבל בהערכה גסה...) תודה ויום מקסים!

לילית462

New member
וואו, אין לי מושג לענות לך ../images/Emo3.gif

לגבי מכולה, יקר זה ענין יחסי... לפעמים המעסיק משתתף בחלק או בהכל. מסובך, לא ממש, חברה אורזת לך בארץ את מה שאת רוצה ותוך בערך שלושה חודשים זה מגיע לבית שלך בצד השני של העולם.
מחיה, אוכל ביום יום אני חושבת שיותר זול כאן מאשר בארץ, פירות וירקות, אם זה תוצרת מקומית זה בטח יותר זול, יש כאן גם הרבה דברים מיובאים, שהם יקרים מאוד. בשר כאן זול ויש בשפע. תוצרת חלב, ההיצע דל, ולא זול. תקשורת זה די יקר, אינטרנט בלפחות 100$ לחודש, כך גם טלויזיה בלוין. טלפון - בהתאם לשימוש כמובן אני חושבת שבסך הכל בסוף החודש אנחנו מוצאים כאן פחות ממה שהיינו מוציאים בארץ, וחיים ברמת חיים הרבה יותר גבוהה מזאת שהיינו חיים בארץ.

למעלה