מגי טביבי ותמיר סטיינמן נבחרו להנחות את טקס המשואות השנה.

שמלת תחרה1

Well-known member

מגי טביבי ותמיר סטיינמן נבחרו על ידי השרה מירי רגב, הממונה על אירועי ה-76 למדינת ישראל, להנחות את טקס המשואות השנה​

את מי הייתם רוצים לראות בן משיאי המשואות?

שמלת תחרה1

Well-known member

מגי טביבי ותמיר סטיינמן נבחרו על ידי השרה מירי רגב, הממונה על אירועי ה-76 למדינת ישראל, להנחות את טקס המשואות השנה​

קריאות לתמיר לא להנחות.
לדעתכם תמיר צריך להנחות, לסרב להנחות?

אל תהיה כלי שרת בידי אלה שמנסים להביא דווקא אותך, כמי שמילותיהם האחרונות של הנרצחים נלחשו באוזניו, להגיש טקס הלבנה פומבי - כי דמי אחיך זועקים אליך מן האדמה. מכתב אישי למי שנבחר על ידי לשכת ראש הממשלה להנחות את טקס הדלקת המשואות

הדלקת משואות, פוגע בנרצחים? בחללים?
אי הדלקת המשואות נצחון לאוייב? כבוד לנרצחים?
שתפו את דעתכם.

Harrington

Well-known member
מנהל
קריאות לתמיר לא להנחות.
סתם נסיון לפלג עוד קצת את העם (וכמובן לצעוק לאחר מכן שראש הממשלה והצד שלו הוא המפלג ;-)).
לדעתכם תמיר צריך להנחות, לסרב להנחות?
מאחר ואין כל סיבה עניינית שיסרב להנחות מחד ומאחר ומאידך מדובר בכבוד מבחינת הברנז'ה להיבחר לתפקיד, עליו להנחות כמובן. ודאי כך אם ניכר מהמכתב שבקישור שכל עניינו פוליטיקה.
הדלקת משואות, פוגע בנרצחים? בחללים?
כמובן שלא. מילא אפשר לדון בעניין ביחס לחגיגות. אבל הדלקת משואות? טקס רשמי ומאופק? לא פוגע בזכרו של איש.
אי הדלקת המשואות נצחון לאוייב? כבוד לנרצחים?
כל שינוי משמעותי בחיי האומה ובהתנהגות הציבור, הוא מעין פרס לאויבי ישראל. הרי כל מטרת הטרור, מעבר להנאתם של מחבלי הנוחבה להתייחס ליהודים כאל תתי-אדם ולבצע בהם זוועות מזוויעות, הוא לשבש את המהלך התקין של האומה, של הדמוקרטיה כפי שרבים אומרים בצדק. Terror => To terrorize. על כן כל שינוי במה שאומה הייתה נוהגת ורוצה לנהוג בימים כתיקונם.

כמובן שלא ניתן להתחמק מזה שיש שינויים מחויבי המציאות. אנחנו לא בלתי רגישים. אבל ככל שניתן חשוב מאוד לשמור על השגרה וזה אומר גם קיום אירועים כאלה, על אף שברור לכו"ע שיש כאלה שיותר קשה להם עם זה.
שתפו את דעתכם.
בוצע.

אפרת10512

Well-known member

הדלקת המשואות היא ממלכתית. היא לא שייכת למפלגה זו או אחרת. היא מאחדת. להנחות את טקס הדלקת המשואות זה כבוד גדול ויפה שבחרו כתב 12 עם כתבת 14, בחירה מאחדת. במיוחד עכשיו, עלינו לפעול לאחדות ולא לשינאה

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
הדלקת המשואות היא ממלכתית. היא לא שייכת למפלגה זו או אחרת. היא מאחדת. להנחות את טקס הדלקת המשואות זה כבוד גדול ויפה שבחרו כתב 12 עם כתבת 14, בחירה מאחדת. במיוחד עכשיו, עלינו לפעול לאחדות ולא לשינאה
הלוואי וכל העם היה חושב כמוך.

פולגאר

Well-known member

את גיבורי המלחמה ובמיוחד אלו שפעלו לא במסגרת כלשהי, כמו למשל את אותו אחד שנסע הלוך וחזור בדרכי אפר בכדי לחלץ את חוגגי המסיבה.
כמו כן, הייתי רוצה לראות פצועים מדליקים משואות ובמיוחד כאלו שחזרו להילחם למרות פציעתם.

פולגאר

Well-known member
זאת דעתו - עידן עמדי דחה את ההצעה להשיא משואה.
עמדי, שנפצע באורח קשה בח'אן יונס מגיב על בחירתו להשיא משואה בפוסט שפרסם: "אין כבוד גדול מזה אבל לא אוכל לצערי לקבל את הכבוד הזה השנה. כלכך הרבה גיבורים גלינו מאותה שבת שחורה, חלקם היו לוחמים שלי בעבר או במלחמה הנוכחית.
השנה אשאר בביתי ואתייחד עם זכרם כמו רבים בעם ישראל. אבל גם אזכור את הנס שנקרא 'מדינת היהודים', לאחרונה אני מבין את הנס הזה לעומקו. אני מקווה שאולי בעתיד תינתן לי הזכות להשיא משואה בזכות המילים שאכתוב ולא בגלל גבורת מלחמה".
זכותו, איש גדול.
בכלל לא ברור, ההקרבה שלו לאחר שרוב עמיתיו המקצועיים הם לרוב בין המשתמטים משירות משמעותי ובטח מיציאה למלחמה.
מקווה לראותו בפוליטיקה, נראה לי שלשם הוא חותר אחרת לא ברור לי סירובו לכבוד הרם שבהדלקת המשואה.

שמלת תחרה1

Well-known member

עמדי מסרב בנימוס להשיא משואה.

עמדי, שנפצע באורח קשה בח'אן יונס מגיב על בחירתו להשיא משואה בפוסט שפרסם: "אין כבוד גדול מזה אבל לא אוכל לצערי לקבל את הכבוד הזה השנה. כלכך הרבה גיבורים גלינו מאותה שבת שחורה, חלקם היו לוחמים שלי בעבר או במלחמה הנוכחית.
השנה אשאר בביתי ואתייחד עם זכרם כמו רבים בעם ישראל. אבל גם אזכור את הנס שנקרא 'מדינת היהודים', לאחרונה אני מבין את הנס הזה לעומקו. אני מקווה שאולי בעתיד תינתן לי הזכות להשיא משואה בזכות המילים שאכתוב ולא בגלל גבורת מלחמה".

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
עמדי מסרב בנימוס להשיא משואה.

השנה אשאר בביתי ואתייחד עם זכרם כמו רבים בעם ישראל. אבל גם אזכור את הנס שנקרא 'מדינת היהודים', לאחרונה אני מבין את הנס הזה לעומקו. אני מקווה שאולי בעתיד תינתן לי הזכות להשיא משואה בזכות המילים שאכתוב ולא בגלל גבורת מלחמה"
חבל שעמדי סירב, הוא הוכחה להמשכיות החיים.
מעיין אדם שאחותה נרצחה בנובה ע"י הנאצים ביקשה להנחות את הטקס, ולא נבחרה.

מעיין אדם משתפת הבוקר שביקשה להנחות את טקס המשואות השנה בהר הרצל מתוך רצון עז "לסמל משהו" כשתעמוד שם בחודש תשיעי להריונה, בעיקר נוכח אירועי השנה החולפת, שבה איבדה את אחותה הקטנה, מפל, במסיבה בנובה ב-7 באוקטובר. "אצפה בטקס מהבית במקום להביט לשמיים מהר הרצל כפי שדמיינתי, בתקווה שהיא תהיה גאה בי גם על הספה", כתבה מעיין​

למעלה