מגלומניה, הגדרה:

Dr Spock

New member
מגלומניה, הגדרה:

ייתכן ואני טועה, אבל עוד לא ראיתי הסבר או הגדרה רצינית מאנשי הפורום על המושג מגלומניה, ואני זוכר באחת ההודעות נשאלה השאלה, מה זה בעצם מגלומניה? והשאלה לא ממש נענתה, אז החלטתי להביא לכם את ההגדרה הפסיכולוגית (ורק מי שמזהה את התסמינים באמת ראוי להיות פה). מגלומאניה (שיגעון גדלות): הערכה עצמית מופרזת. חולי נפש מסוימים מוכנעים כי יש להם עוצמה מיוחדת (בין אם חברתית, פיזית, מינית וכו'). הם רואים את עצמם כלא פחות ממלכי העולם או אלוהים, וגם מתנהגים כך. לדוגמא: אשה שמאמינה כי היא מלכה, זועמת על בעלה כי הוא מתייחס אליה בהכרות וקירבה שלכאורה לא מתאים למעמדה הרם, והיא סוטרת לו. המגלומניה מופיעה לעיתם קרובות במקרים של סכיזופרניה, מאניה, שיתוק כולל ודמציה סנילית (שיטיון).

קפת

New member
מלכה מלקה!

עירפו את ראשו, והביאו אלי על מגש. ותתפשטו. במיידי.

יס באך

New member
רבותיי, חברי אסיפת המלאכים

דומני שדרשתי מפורשות לא לתת לחקייני השכל שלי לדבר לא?!

דמנציה ספוק, דמנציה. לא דמציה.

ואני לא חולת נפש. אני גם מודעת לעצמי עד מאוד. ורק אני מכירה באיכות החוקן שלי.

Dr Spock

New member
כן, על טעויות הכתיב שלי דיברנו

וגם על הפוציות שלך!
נחמה מנדנדת, וההיסטוריה חוזרת...

קפת

New member
את קראת לנחמה פוצית?

יש לך משאלת מוות? או שסתם נגמר לך החוקן מלח-גס?

Dr Spock

New member
אני לא מפחד ממנה

אני מלך העולם ואלוהים וגם מלכה, אסטור לה בלחי עד ימי הביינים

קפת

New member
נורא מסובך

תגיד, נניח שאתה, אלוהים, המלך והמלכה מחליטים על פיקניק של שבת. מביאים את השמיכה המשובצת אדום ולבן, סל קש תוצרת איקאה, פת כפרית, בקבוק יין צעיר, גבינה בשלה, אשכול ענבים. ברור שעם פתיחה כזו, זה חייב להסתיים בסקס פרוע, על השאריות. אז... מי למעלה?

אתה בסך הכל סכיזופרן הלוצינציוני

עם התקפי מאניה דיפרסיה, ועל ריבוי האישויות אני בכלל לא מדברת עדיין. ואתה עוד קורא לעצמך דוקטור. חביבי, כשאתה פרסמת את הספרים החכמים שלך אי שם במקביל לאנשי הכפר והYMCA שלהם, שווסטר נחמה כבר שיווקה שמן קיק בבקבוקים קדושים בכל סניפי טיפת חלב. ולעניות דעתי, על סמך הקמט העצבני בין גבותיך, אני מרשה לעצמי לשאול - האם נלקחת כעולל אל סניף טיפת חלב שבמבוא חרציות 34? חשבתי כך. הרי לא יתכן שלעוד תינוק יהיו עוויתות זהות לשלך. אל תצטער חביבי, אני מכירה את הגנטיקה המשפחתית שלך. בסוף זה יעבור. כולם מתים.

Dr Spock

New member
את טועה יקירתי

אחות נותנת דיאגנוזה לד"ר? איפה נשמע כדבר הזה? יקירתי המיתומנית, בין הברבורים הפבולצים והסכיזופזים שלך זיהיתי פורקלוזיון של המציאות וטריכוטילומניה (נשאר לך שיער בראש?). לגבי, אבחנתך לוקה בחסר, אני סכיזופרן פרנואידי, פלגמטי, פירומן גבולי וטרנסווסטי הלוקה במאניה. עם מר ד"ר פלסף לא מתעסקים!

ד"ר ד"ר, למה יש לך מנדבושקס כל כך

גדולות? זה בגלל כל הורבליות המופרזת שלך? הנקודה היא פשוטה. אני הייתי פה שנים לפני שאתה חשבת על תוכנית הלימודים הטרום חובית שלך. ולמרות כל הפלספלצניות שלך, שעליה רק יכולתי לומר שלא מדובר רק בקוצר ראייה, אלא גם ובעיקר באסטיגמטיות דו עינית, חד כיוונית והביוטיפולוגיה שלך מעידה על אנדומורפיות ויסקרוטונית. את כל זה ניתן להסיק בעין ואפילו לא מאוד מקצועית על סמך בולטותן של הפונקציות העיכוליות, הרפייה כללית של הגוף, אהבת הנוחות וקשרים חברתיים עליזים. וכל זה כמובן אומר דברים שונים לגמרי ממה שאתה חושב שהן אומרות. אבל אני לא אגיד, משום שאני אחות ותו לא. אתה רק שוכח מהות בסיסית אחת. בשורה התחתונה, אני יודעת לחקן ולך יש רקטום צר ונעים. ככה זה אחיות.

Dr Spock

New member
אה הא...

את בכלל יודעת מה כתבת פה? חחח נראה לי שחוץ ממנדבושקס (בגלל הנסיון האישי) אין לך מושג מה כתבת... והרקטום שלי רחב ומזמין יקירתי !Any time dear, any time

Dr Spock

New member
בוודאי יקירתי

אני תמיד נהנה לשחק עם עצמי... >ד"ר ספוק מושך את הדיון עוד יותר למטה<

אתה גם מתחבק עם עצמך כפית בסוף?

כי האמת, אתה לא נראה כמו אחד שיש לו מספיק גדול למצוץ לעצמו. (תודיע לי כשנמאס לך).

Dr Spock

New member
מה פתאום?

מה אני שרלילה? אני לא מתקדם לשום מקום עם עצמי לפני הפגישה השלישית, ורק אחרי ארוחת ערב (עם יין) וסרט טוב. חוצמזה, אני לא רוצה להוציא לעצמי את העין...

למעלה