מדיניות קליטה בכפר אדומים -דתיים / חילונים

ויסקאש

New member
מדיניות קליטה בכפר אדומים -דתיים / חילונים

לוועדת קליטה החדשה שלום קודם כל רציתי להודות לכם על האיכפתיות וההיתגייסות לטובת הקהילה על חשבון הזמן הפרטי היקר שלכם ! דבר שני - כפי שוודאי ידוע לכם האיזון בין מספר המשפחות הדתיות ומספר המשפחות החילוניות בישוב הופר ועומד כיום על 70 אחוז 30 אחוז לטובת הדתיים.. בקצרה - זה לא מצב בריא,חייבים להשוות ולאזן את המספרים,הנושא כבר עלה בעבר,ישנם משפחות (משני הצדדים) שהדבר מאוד לא נח להם. אני קורא ומבקש ממכם לעצור קליטה של משפחות דתיות (גם ביחידות השכרה) ולהפגין שיקול דעת ואחריות כלפי כל הקהילה

יש החלטת אסיפה בנושא.

יונתן זה מה שקורה שלא מגעים לאסיפות. יש החלטת אסיפה של עצירת קליטת משפחות דתיות עד איזון. למעט מורים גננות וצרכים מיוחדים . אבל יותר בטוח שתבקש את הנוסח המדוייק מהמזכירות .

ויסקאש

New member
תודה על העידכון,רק תגיד לי בבקשה :

מי יעצור כניסה של שוכרים דתיים ? מי אוכף את החלטות האסיפה ? מה אגיד - קריטוריונים מוזרים,חוזרים לנושא הרגיש של מורים דתיים בלבד..ולמה דווקא ? לפי מה שאתה אומר (ביחד עם הגערה שפיספסתי אסיפה
) .אז חבל שלא התנדבתי לוועדת קליטה - גם לא הייתי עושה כלום כל הקדנציה והייתי יוצא מה זה גבר שהיתנדבתי לוועדה...

מצטער אין לי תשובותעל הכל .

מי יעצור את כניסת השוכרים בכלל ? (לפי מה שנאמר יש בעיה חוקית בענין ) אכיפת החלטות אסיפה זה תפקיד המזכיר וועד הנהלה .אני מקווה שהם יצליחו . בנוסף זה גם תפקידה של ועדת ביקורת. קרטריונים מוזרים ודרכים לעקיפת החלטות . זה המומחיות של היהודים. (הברכה הכי גדולה שקיבלנו ) וכן לא מאוחר בשנה הבאה יש בחירות לועד הנהלה וועדת ביקורת . תרשם אני יצביע בשבילך.

מדיניות קליטה

יונתן היי בימים הקרובים אנחנו אמורים להיפגש עם ועדת קליטה הקודמת לצורך חפיפה ולאחר מכן נשתדל בע"ה להתחיל בעבודתנו בתחום זה. כפי שנכתב, החלטת האסיפה קוראת לקלוט בשלב זה רק משפחות חילוניות , למעט במקרים של בנים ממשיכים או צרכים מיוחדים של הכפר. לגבי מדיניות קליטת השוכרים , האסיפה אמנם דנה בנושא אך עדיין לא הוגשו ההצעות הסופיות וכן לא הוחלט סופית האם וכיצד ניתן לאכוף מדיניות קליטה על השוכרים.הוצגו רעיונות האסיפה אך טרם התקיימה הצבעה בנושא. כחבר ועדת קליטה אני רואה חשיבות רבה בקיום החלטות האסיפה ועל פי החלטתה אנהג. ככלל אני מעדיף כיוונים חיוביים ולכן אבקש מכל מי שיכול לתרום ב"שיווק היישוב" אצל ציבורים אותם אנו מעוניינים לקלוט בשלב זה לבצע את השיווק על מנת שנוכל להתאים את רוח הכפר לרוח שנשבה בהחלטת האסיפה. תודה, ובהצלחה לכולנו. יובל

למעלה