מהי ההגדרה שלכם לאדם דתי?

ai27

Well-known member
אדם דתי הוא אדם שהדת תופסת מקום חשוב בחייו
זאת לעומת אדם חילוני
שהדת תופסת תפקיד שולי בחייו ולכן חי חיי חול

אבי בן 1231

Well-known member
אדם דתי הוא אדם שמבסס את חייו על אמונה בקיומו של כוח עליון.
אינני דתי ואני מבסס את חיי על אמונה בקיומן של כמה כוחות עליונים.
כמו למשל, הרוח, השמש, האהבה ואפילו הירח הם כוחות עליונים המשפיעים על חיינו.

Harrington

Well-known member
מנהל
כתבת אמונה בכוח עליון. זה לא מספיק כדי להפוך את האדם לדתי. כחילוני גמור שלא מתיחס לכללי הדת אדם יכול להאמין בחוקיות (כוח עליון) שמפעילה את היקום והטבע.
זה אכן גם להשקפתי לא הופך אדם לדתי, אבל זה בהחלט הופך אותו לאדם מאמין שלא שונה משמעותית מאמונה באלוקים.

זה אכן גם להשקפתי לא הופך אדם לדתי, אבל זה בהחלט הופך אותו לאדם מאמין שלא שונה משמעותית מאמונה באלוקים.
ועוד איך שונה. אלוהים הוא כוח רוחני ששולט ביקום מתוך החלטה מודעת עליונה. הוא לא סתם כוח טבע שאפשר לחקור באופן מדעי.

Harrington

Well-known member
מנהל
ועוד איך שונה. אלוהים הוא כוח רוחני ששולט ביקום מתוך החלטה מודעת עליונה. הוא לא סתם כוח טבע שאפשר לחקור באופן מדעי.
יש כמובן שוני, אבל זאת עדיין אמונה בכוח עליון שמניע את העולם. זה לא כל כך משנה לעניין זה אם אתה קורא לו "טבע" או "אלוקים".

יש כמובן שוני, אבל זאת עדיין אמונה בכוח עליון שמניע את העולם. זה לא כל כך משנה לעניין זה אם אתה קורא לו "טבע" או "אלוקים".
כוח עליון הוא כוח ששולט בעולם וביקום, כדי לשלוט צריך החלטה ומודעות. לאלוהים יש מודעות, לטבע לא.

Harrington

Well-known member
מנהל
כוח עליון הוא כוח ששולט בעולם וביקום, כדי לשלוט צריך החלטה ומודעות. לאלוהים יש מודעות, לטבע לא.
כאמור, אני לא חולק על כך שיש שוני. אפשר לנתח 1,001 דברים ששונים. אבל מה לעשות, האמונה בכח עליון מבחינת העקרון, לא שונה משמעותית מהאמונה שלכוח העליון הזה קוראים אלוקים. אז אחד סבור שלכוח העליון יש X דרכי שליטה ביקום והשני סבור שיש Y. אבל עצם האמונה בכוח העליון, לא שונה במהות.

כאמור, אני לא חולק על כך שיש שוני. אפשר לנתח 1,001 דברים ששונים. אבל מה לעשות, האמונה בכח עליון מבחינת העקרון, לא שונה משמעותית מהאמונה שלכוח העליון הזה קוראים אלוקים. אז אחד סבור שלכוח העליון יש X דרכי שליטה ביקום והשני סבור שיש Y. אבל עצם האמונה בכוח העליון, לא שונה במהות.
דת היא דרך חיים שמבוססת על אמונה בקיום כוח ששולט ביקום מתוך החלטה.

כתבתי "מבסס את חייו" על אמונה בכוח עליון. הוא מנהל את חייו בקיום מצוות והלכות לפי האמונה. כוח עליון הכוונה לכוח ששולט ביקום מתוך החלטה, לא לחוקיות טבעית. אלוהים הוא כוח מודע ורוחני ששולט ביקום.

אולי אחזור להיות דתי. זה עוזר לי להגן על הרוחניות שלי מפני חומרנות החברה והאנשים סביבי, מזכיר לי שאני רוחני ומונע מהתנהגות החברה להפוך אותי לחומרני.

למעלה