מהם הזכויות והחובות של מי שימונה כאפוטרופוס

ladybug4NLP

Active member
מהם הזכויות והחובות של מי שימונה כאפוטרופוס

חיצוני לקשישה שהינה אלמנה ללא ילדים (אבל עם אחיינים) ובנוסף גם חולת אלצהיימר מאובחנת.

בעלי מטפל בדודתו מזה כשנתיים.
זה כולל איספור טלפונים שלה ושל המטפלת במשך היום ולפעמים גם בלילה, תיקונים קלים, פתירת בעיות וכמובן גם הרגעה במצבי חרדה, לקיחה לרופא ובקיצור כל מה שצריך
כדי לנהל בית שבו בעל הבית אינו שולט בעינינו וכמובן עזרה לעובדת הזרה להריץ את הבית מכל הבחינות.

כעת מעוניינים למנות אפוטרופוס חיצוני אבל קשה לי להאמין כי הנ"ל יוכל לעשות את כל מה שעושים בשבילה היום, ביום ובלילה.

אז... מהם החובות והזכויות של אפוטרופוס ומהן הזכויות של המשפחה בקשר ההתנהלות של האפוטרופוס (למשל מי יחליט שהיא זקוקה לרופא מונחה פעם בחצי שנה ולא פעם שנה, לבדוק הוצאות הסופר ולמי הקשישה תתן תרומות אלו או אחרות (אלו סתם דוגמאות כמובן)

תודה

הי !

לשאלתך זה תלוי אם המדובר באפוטרופוס בגוף או באפוטרופוס ברכוש או שניהם, להערכתי אפוטרופוס חיצוני אינו בנוי כלל לטפל בסיטואציה כזו - ולכן יעביר את הגברת לסידור מוסדי שם התערבותו הפיזית דרושה רק לעיתים רחוקות.
למה שלא תתמנו אתם כאפוטרוסים ? יש לכם עדיפות משפטית על כל מינוי של גורם חיצוני -
לגבי ההשלכות המדויקות והניואנסים של זכויות וחובות של אפוטרופוס - דרוש לך ייעוץ פרטני מול גורם משפטי
בהצלחה

ladybug4NLP

Active member
ז"א שאפוטרופסות היא הדרך הקצרה למוסד סעודי?

אני מזועזעת.....

השאלה באה מאחר וזה מה שהמשפחה רוצה כדי להיות בטוחים שגורם חיצוני מפקח על הכסף שלה אבל לא מוכנים לתרום מעצמם מאומה

קזרדי

New member
מנהל הפורום צודק

את באמת חושבת שאפוטרופוס חיצוני (שזה גוף כלשהו שמתמחה בכך) ייקח על עצמו לשבת בכוננות 24 שעות ליד הטלפון ולרוץ לבית הדודה בכל פעם שמתעוררת בעיה או שצריך להרגיע אותה?
ומה אם האפוטרופוס מטפל ב- 100 קשישים?
אז הוא ימנה כונן אישי בשכר לכל אחד?

אפוטרופוס חיצוני יכניס את הקשישה למוסד ומעורבותו תתמצה בניהול מינימליסטי של כספה, הגעה לביקורת במוסד פעם בהמון זמן (אני מניח שפעם-פעמיים בשנה או משהו כזה), וחתימה על מסמכים כשהדודה תזדקק לניתוח.

נשמונת3

New member
אפוטרופוס

תמיד עדיף שבן משפחה מסור יתמנה כאפוטרופוס, מאשר גורם חיצוני. המשמעות של מינוי אפורופוס היא שמי שמתמנה פועל "מתוך נעליו" של הקשיש/ה. זו לקיחת אחריות. יש עמותות שמתמנות כאפוטרופסיות אך מטפלות בו זמנית במספר רב של חסויים ואין להשוותן למעורבות של בן משפחה שמתמנה לאפוטרופוס ויש לו "רק" קשיש/ה אחד לדאוג לו.

למעלה