מה אני? מי אני?

darklighter

New member
צודקת../images/Emo45.gif../images/Emo121.gif

והכללות סאקס

imjeane

New member
זה בגלל החורף?

הפסימיות והציניות? פעם עבדתי עם מישהי שכל אחד שהיא דיברה איתו/ה גם אם היא לא הכירה אותו/ה בכלל- היא היתה מתחילה את השיחה ב-"מה שלומך?" אז נכון שזה עיניין לה את הזבובים ואת הפילים, אבל זה הופך את הכל ליותר נעים ויותר סימפטי. לא הכל כזה רציני בחיים, יו נואו.

new kassel 8 9

New member
אני סתם נכנסתי לבקר..

נודלתי בארה"ב וגרתי שם עד גיל 3. אחרי זה עליתי לארץ (אני בן 16). ההורים שלי בכלל צרפתים שהיו בלימודים בארה"ב. כך שאנחנו לא מדברים אנגלית בבית והאנגלית שלי די ממוצעת כמו של שאר הישראלים. אני מרגיש את עצמי ישראלי (כרגע, כיוון שיש לי תיכנונים לגור בחו"ל כשאגדל) כיוון שגדלתי פה, אני לא זוכר שומדבר מארה"ב ולא הייתי שם מאז שעזבתי.

yo1984

New member
אני חושב שויכוח זו הסתיימה

נאמרו הרבה דברים כאן כדי לנהל שיחה ולהביא דעות שונות בנידון ועקב דעות שלא הסכימו כאן כמה חברים גרם יותר מה שנראה כמו ויכוח אישי מידי לכן אני חושב שכולם כאן לא היו צריכים לקחת דברים ללב אלא רק להקשיב אחד לשני ולשמוע דעה נוספת אפילו אם בן אדם מכליל זה לא אומר כלום עדיין מותר שיהיה לך דעה משלך אך לא צריך להיפגע ח"ו על דברים הנאמרו כאן. אז נראה לי ששיחה זו בעצם הסתיימה! ואני מקווה שכל המשתתפים בדיון זה יקבלו הכל בקלות. תודה יודה

ih10

New member
כן, אבל

זה נראה כאילו שכמה כאן נעלבו מההכללות על האמריקאים אבל ההכללה הראשונה שלך על ישראלים הרבה יותר הפריעה לי ("ואני לא אוהב את המנטליות הישראלית כי בעיני זה להתייחס לבן אדם או לדברים בצורה מגעילה בטירוף") בכלל, אי אפשר לנהל דיון כזה בלי הכללות, אי אפשר להגיד משהו על 6 מיליון אנשים או 300 מיליון ושזה יהיה נכון לגבי כולם. תשמע, אבא שלי גר בקליפורניה, כל יום הוא היה עושה הליכה עם אשתו באותה השעה בערב והם היו עוברים מול אותם האנשים, אומרים שלום אחד לשני ולא היה להם מושג מי זה, אבל הנימוס (אחרי הכל רואים אותם כל יום) הזיוף הזה נראה לי מוזר, כמו שנראה לי מוזר שלאנשים שגרים בקליפורניה לא ממש איכפת ממה שקורה במקומות אחרים בארה"ב (למשל הוריקן קטרינה) כל עוד זה לא משפיע עליהם (אבל כשהדלק התחיל להתייקר פתאום כולם התחילו לדבר על זה) יש תכונות שמאפיינות עם, זה פשוט ככה, בגלל הנסיבות שהישראליים חיים בהם ובגלל הנסיבות שהאמריקאים חיים בהם, צורת ההתנהגות והדיבור שונות. החוצפה הישראלית, שאני מניח שאליה אתה מתכוון, לפעמים באמת מפריעה לי ואני חושב תמיד על זה שבארה"ב זה לא ככה. מצד שני גם את הignorance שם אני ממש לא אוהב, אז אני בוחר לחיות כאן בגלל שאני מעדיף את האופי הישראלי על האמריקאי. האמת, בישראל הרבה יותר מפריע לי התייחסות של בעלי עסקים אליי בתור לקוח, הזלזול של חברות שאני משלם להם כסף ולא חושבים לרגע שאולי כדאי לתת לי שרות טוב. זה הרבה יותר גרוע מה"חוצפה" של האנשים פה

newKiticat

New member
אני עצמי

נולדתי לתוך אווירה אמריקאית/קנדית, אבל אף פעם לא גרתי שם. כנראה שזה בעיקר הסביבה, ומה שאתה הכי מתחבר אליו... אגב, אני כן אוהבת ביסלי- אבל יותר מזה- מטורפת על M&M.....

למעלה