מה דעתכם על הכתבה הזאת? האם מדיטציה יכולה להזיק?

מה דעתכם על הכתבה הזאת? האם מדיטציה יכולה להזיק?

https://www.haaretz.co.il/magazine/the-edge/.premium-1.7409802

אכתוב בהמשך גם כן את דעתי

lightflake

New member
זה מצריך כנראה מינוי... בכל מקרה

לא נשמע מעניין במיוחד
מחקרים אקדמים על מדיטציה...
&nbsp
איפה דניאל גליקר כשצריך אותו ?

גם עם מנוי לא הצלחתי להיכנס, אכן מחקרים אמפריים הם מצויינים

למי שרוצה קריירה אקדמית.
&nbsp
&nbsp

זה פשוט

New member
"אל תתרכזו בהשתקפויות ותתלוננו שאינכם רואים את המקור"

נכון משפט מעורר?
(תרגום חופשי של רמנה מהרשי)
לא יכלתי לפתוח הודעה אז שמתי בפוסט שלך
אבל גם ככה הכל אחד

17 שנה בתפוז כולל ניהול מעל עשר שנים והנה תקלה שטרם שמעתי

עליה.
&nbsp
לפתוח לך שרשור חדש?

זה פשוט

New member
זה היה בנייד, לא ב"מחשף" :)

בנייד הגלישה דומה יותר למשחק וידיאו שבו אתה נאלץ לברוח מהרעים (להלן הפרסומות) שרודפות אחריך לכל מקום

תגובות...

בשבילי זה משפט מעורר, כמובן.
ללא ספק גם בשביל ראמנה מהארשי עצמו.

בשביל רוב האנשים, זהו משפט פילוסופי או אחר; והוא בטח לא מעורר אותם; והם בכלל לא מכירים את אפשרות ההתעוררות.

אגב בהכרות עם האפשרות להתעורר, אינני מתכוון בהכרח להכרות אינטלקטואלית של "כן, יש דבר כזה שנקרא התעוררות".
הכרות אינטלקטואלית שכזאת, יכולה לעתים להרחיק/להגביל את האפשרות של אנשים להתנסות בהתעוררות; ובמקרים אחרים, היא יכולה לקרב/לאפשר אותה; אולם בשני המקרים גם יחד, מדובר לרוב באפקט זניח למדי.

לרוב נדרשת הוראה דו-כיוונית (בשונה מאשר הוראה דרך ספר או סרטון) בכדי לקרב/לאפשר.
הוראה חיה, שמקשיבה לך, שמתבוננת בך.
שמגיבה ישירות לך.

וכן, הכל אחד.
והכל גם ריבוי.

הכל עשוי חלקים-חלקים, ישויות-ישויות.
ביותר מדרך חלוקה אחת ומסוג חלוקה אחד, מנקודת המבט של הטבע.

הזיהוי של הכל כאחד, איננו מחליף את הזיהוי של החלקים; והזיהוי של החלקים, איננו מחליף את הזיהוי של האחד.

כמובן, שהכל אחד יותר ולפני שהוא חלקים, אולם עדיין, תפישת החלקים קיימת גם היא... ומהווה רובד חשוב בחיים האנושיים (גם אם היא סוג של אשליה, מנקודת מבט מציאותית יותר, אמיתית יותר).

אני יודע שאת יודעת. אני פשוט מנסה לשקף את זה במילותיי כאן, בהודעה הזאת, לטובת מי שקורא/ת את זה.

זה פשוט

New member
יאפ

תפישת החלקים לא פחות חשובה מהשלם למרות שזה חלק ממנו. אין בזה סתירה.
&nbsp
אפרופו, בדיוק קיבלתי מסר ממורי הער: במדיטציה על הכל אין מאמץ כי אין הסחות דעת.. כל מה שקורה הוא חלק מהמדיטציה, אז אין שום בעיה עם שום דבר. אם כי לדעתי חשוב לכוונן את זה, אחרת אין הבדל בין אלו שעושים מדיטציה ומחפשים את עצמם לבין אלה שלא מתעסקים בזה בכלל.
&nbsp
היייתי אצל אותו מורה לכמה פגישות לפני כשנה/שנתיים כשהייתי עוד די מבולבלת. לפני, במקביל ואחרי הפגישות כמובן שהמשכתי ללמוד ממורים רבים אחרים, מהכתובים שלהם ונוסף לי עוד ידע. שכלי וחוויתי. בשבוע שעבר קיימתי איתו פגישה נוספת. הרגשתי שאין לי יותר מה ללמוד ואין לו יותר מה ללמד. הוא גם לא הציע שאבוא שוב, כפי שעשה בעבר. אפשר להגיד שזו היתה הפגישה הסתמית הכי טובה בחיי :)

למעלה