מה הורים אומרים - ומה אנחנו שומעות/ים (טריגר?)

גילי 69

New member
מה הורים אומרים - ומה אנחנו שומעות/ים (טריגר?)

בוקר טוב,

לפני די הרבה שנים - יותר מעשור, אם לדייק - הייתי מאד פעילה בפורום הזה, ומצאתי בו הרבה אוזניים קשובות ועיניים אוהבות וחיבוקים וירטואליים שחלקם גם הפכו גשמיים. חוזרת לכאן עכשיו בתור אמא לשתי ילדות קטנות, וחשבתי אולי תסכימו לעזור לי להכין רשימה שתשמש הורים ששוקלים מילים (סליחה על השימוש בפועל הזה, אבל אולי זה בדיוק העניין), הורים שהולכים על קצות האצבעות, הורים שיוצאים מגדרם כדי לפצח את שפת ההפרעה - ופשוט לא מצליחים. ברור שאין שפה אחת כזו, הרי כל אחד ואחת מאיתנו הם עולם עשיר ומגוון, אבל אולי שווה לבדוק את זה. אם תצא רשימה יפה ושימושית, ואם תסכימו, נוכל גם להפוך אותה לכתבה עבור הורים.

אנא כתבו -
1. מה הסיטואציה?
2. מה אבא או אמא אמרו לי?
3. מה שמעתי בין המילים? (או - איך ההפרעה שלי עיוותה את הדברים)
4. מה עדיף היה שההורים יגידו כדי שהדברים יקבלו משמעות מבריאה ולא מורידה?

מקווה שאני מובנת, בכל מקרה הנה דוגמה משלי:
1. פעם מדדתי ג'ינס ליד אבא שלי
2. הוא אמר לי "זה קצת צפוף לך, עוד מעט תחזרי לעצמך"
3. בין המלים שמעתי "הגוף שלך מכוער, את גדולה מדי, את חייבת לעשות הכל כדי לשנות את ממדי גופך"
4. עדיף היה שיגיד: "נראה שלא נוח לך, בואי נמצא מכנסיים שתרגישי בהם טוב ונעים"

מוזמנות להצטרף

אנוביה

New member
תודה

נכנסתי לפה בתור אימא לילדה בת 7 שמאוד אוהבת לאכול. חשוב לי לגדל ילדה שמחה ובריאה ואני מאוד אשמח לקרוא כל מה שיכתבו פה.

noa144

New member
שלום גילי, רעיון מקסים :)

אמנם אין לי חוויה אבל כמטפלת אני מאד מתחברת למה שאת שמעת ומה היית מעדיפה שהיה אומר.
אני יכולה רק להכליל ולומר שזה בעצם ההבדל בין לומר משהו שיפוטי ללומר משהו תיאורי, כששיפוטיות יכולה גם להיות מחמאה ולהיחוות כלא נעימה וחודרנית.
&nbsp

למעלה