מה זה השטויות האלו?!

מה זה השטויות האלו?! ../images/Emo124.gif

בעודי משוטט בפורום הנחמד הזה , נתקלתי בהודעות ותגובות שטותיות וממש ממש לא נכונות ואיך אומרים אצלנו בצה"ל ממש "פעורות". אז אני רוצה לתת לכם דוגמא על שתי אנשים. אחד , שי , שירת ב-8200 (יחידה מאוד יוקרתית) בחיל המודיעין אחרי שנה וחצי הוא הרגיש שהוא לא ממצה את עצמו ויצא מהצבא על 21. הוא למד משפטים וכלכלה והיום הוא עו"ד של חברת הייטק בן אדם מוצלח בכל רמח אבריו ואיש קריירה מצליח. השני , אדם , שירת ב-"שלדג" סיירת בחיל האויר נפצע והורידו אותו להיות איזה פקיד. אחריי שנה ושלושה חודשים הוא יצא מהצבא על אי התאמה וכן 21 נפשי. עבד עבד עבד.. למד הנדסת תוכנה והיום הוא משולב במייקרוספט ישראל בן אדם שמרוויח מעל 15 אלף והוא רק בן 27... וגם הוא מוצלח שפיץ ואיש קריירה מצליח. עכשיו הגענו למסקנות: 1. חשוב שתדעו שהצבא זה לא מדד להצלחה ואם אתה בן אדם אם שאיפות , חלומות ורצון-עז, אז שום דבר לא יעצור אותך. 2. חוצמזה שבמשרות הבחירות במשק והבאמת טובות ויוקרתיות , לא חופרים יותר מדי על הצבא, שואלים רק "מה עשית בצבא?" ,וממש לא על פרופילים וכאלה..חח ממש לא ואתם יכולים לבדוק את זה! 3. מה גם שבקורות חיים שאתה מגיש בעת בקשת עבודה, כשאתה מגיע לפרק הצבאי אתה רושם מה עשית ואיפה היית.. אתה בכלל לא רושם זמנים ופרופילים!!!!!!! כי אסור!!!!!! 4. אבל כן חשוב שתדעו (וחס וחלילה אני לא מזלזל באף אחד ובאף אוכלוסייה !) ששירות מלא בצבא יכול להועיל לאנשים שלא מתכוונים ללמוד , לאנשים שמתכננים לעבוד במפעלים , במקומות ממשלתיים כמו הדואר,ביטוח לאומי,חברות ניקיון, בתי חולים ממשלתיים,וכן מוסדות ציבור. 5. חשוב שתדעו, שבן אדם שעשה רק שנה וחצי הוא לא משתמט... ממש לא.. מקווה שהסרתי קצת מהדאגות שלכם!!! שיהיה יום טוב...

Ambious

New member
תודה רבה על הפוסט החשוב הזה

הדוגמאות שהבאת כולן חושובות ונכונות, וכמובן ששירות חלקי בצבא לא אמור וברוב המקרים (ובעיקר במקומות יותר 'פתוחים' וצעירים כמו היי-טק למשל) לא משפיע על עבודה והיכולת להמשיך הלאה. -אלעד

פיק8

New member
שלום,

לא ידעתי שיש פורום כזה... ממש שמחתי אגב! רציתי לציין ש(גם) אני יצאתי על 21 נפשי בגלל בעיות במשפחה וזה היה המוצא האחרון שלי לאחר 7 חודשי שירות מייגעים ובלתי נסבלים. כיום אני לומד שנה ב' וקיבלתי מלגות שונות בלי בעיה. בנוסף, המפתיע מכל הוא שהתקבלתי לתפקיד מאד נחשק - רכז פר"ח, שמתוך 200 סטודנטים נבחרו 8 ואני ביניהם. באותו הרגע הבנתי שזה באמת לא אומר כלום אם שירתתי חלקי, מה שאומר זה מה שיש בפנים וכמה רצון יש לבן אדם ועד כמה הוא מציב בפניו מכשולים ומהו קו האופק שלו... במקרה, ידידה טובה טובה שלי, יצאה גם על 21 נפשי לאחר 4 חודשי שירות וכיום, היא לומדת ביטוח והיא עובדת בחברה מובילה בתור מנהלת מחלקת פיננסים! שנינו, רק בני 20. מסקנה: אל תתן לכשלון שלך בתחום הצבאי לחשוב על עצמך ככשלון בחיים. זה מה שאני חשבתי בהתחלה, אך מיד הרמתי את עצמי והבנתי שאני זה שבונה לעצמי את המציאות ואני בוחר מה יהיה קשה, מה יהיה קל ומה אשיג עם המון כח רצון. אני מאחל בהצלחה לכל אלו אשר למרות הרצון הטוב, לא שרדו בצבא בהצלחה והמון מזל ותיקוה בדרך החדשה. שבת שלום.

למעלה