מה יותר קל ? מבחן TOEFL או מבחן IELTS ?

RoyceGracie

New member
מה יותר קל ? מבחן TOEFL או מבחן IELTS ?

שלום לכולם, סוג של התקבלתי ללימודים מחו"ל מטעם האוניברסיטה העברית.

בכדי להתקבל סופית עליי להוציא ציון של מעל 79 במבחן טופל או ציון מינימלי של 6.5 במבחן IELTS

מה יהיה יותר קל לפי דעתכם להוציא ?

האם 79 במבחן טופל נחשב לקשה ? תוכלו בבקשה להקביל לי את זה לרמת הקושי בפסיכומטרי ?

תודה רבה לכל העוזרים

GeJuFan

New member
בוא נשאל בהפוכה

מה רמת האנגלית שלך?

79 בטופל זה לא כזה גבוה בהתחשב בכך שהציון המקסימלי הוא 120.
אם יש לך רמת אנגלית טובה ומעלה לא אמורה להיות לך שום בעיה להוציא מעל ל-79.

ממליצה להיכנס לאתר של שני המבחנים להוריד מבחן דוגמא ולעשות אותו, משם תוכלי גם להבין אם רמת האנגלית שלך מספיק גבוהה.

RoyceGracie

New member
אני שנה ב' באוניברסיטה וקורא לא מעט מאמרים

באנגלית. נראה לי שהאנגלית שלי סבבי יחסית...

אפשר בבקשה לינק לאתר בו יש מבחנים לדוגמא ?

בנוסף לכך, כמה עולה המבחן ? חלק אומרים 600 שח, חלק 800

האם לרוב יש לחץ או שגם אם ארשם כמה ימים לפני יהיה מקום ?

תודה

GeJuFan

New member
גוגל חברך הטוב

רשום את שם המבחן וליד זה official website
האתר לטופל הוא ה-ets, אין לי מושג מהו שם האתר לאילטס.
שמה יהיה לך עלויות, ומי יש מקומות פנויים.

מבחנים לדוגמא יהיה באתר הרשמי. וכמובן שיש גם בספרי ההכנה שאפשר לקנות.

אני ממליצה שלא להירשם כמה ימים לפני, אלא לקחת חודש או חודשיים מעכשיו (בהתאם למה שפנוי באיזור שנוח לך), והלשתמש בחודש הזה לעבוד עוד קצת על האנגלית ולתרגל עוד קצת מבחנים.

עידוdee

New member
79 ב-TOEFL זה ממש כלום.

ציון של 100 נחשב אנגלית סבירה. פחות מזה זה אנגלית ממש בסיסית, מבלי להעליב כמובן.

GeJuFan

New member
להבא אז תשרשר

לשואל השאלה.

כששרשרת אליי זה נראה כאילו אתה חולק עם מה שאני כותבת.

John the Savage

New member
לא נכון

להשיג 79 בטופל זה דווקא ממש קל.

* סתאם, סתאם. הכותרת היא בצחוק. מה שכתבת נכון.

GeJuFan

New member

גברת בץ

New member
עשיתי IELTS לאחרונה

(לפני שנה וחצי), ואת ה-toefl לפני יותר מעשר שנים כך שבוודאי השתנה, אז אני לא באמת יכולה להשוות.

ובכל זאת, לתחושתי אם תצליח לקבל ציון מספיק טוב באחד, תצליח גם בשני. שניהם לא ברמה גבוהה מדי למי שיש לו אנגלית טובה. יכולה להגיד ש-6.5 הוא לא ציון שקשה לעבור למי שיש לו אנגלית ברמה מספיקה ללמוד בחו"ל...

RoyceGracie

New member
בנוסף לכך, האם יש את אלמנט הזמן המוגבל ?

בדומה לפסיכומטרי בו נדרשים לבצע מטלות במהירות, האם גם במבחן טופל יש את עקרון זה או שהזמן סביר בהחלט לביצוע המשימה בנחת ?

Philip Jr

New member
תשמע..

אני יכול לסיים מבחן טופל בנחת אם תעיר אותי בשלוש בלילה, תקשור לי יד אחת מאחורי הגב ותשים מאחוריי את סימפונט רעננה שינגנו תוך כדי שאני מדבר. ההסבר לכך הוא שגדלתי בבית בריטי, אנגלית היא שפת האם שלי, שוחחתי, קראתי וכתבתי באנגלית כל חיי ואף לימדתי אנגלית.

אני מספר לך את הסיפור המרתק הזה מפני שלכל שאלותיך יש כל מיני תשובות התלויות בעבר שלך, בניסיון שלך ובידע שלך. לכן הדבר הכי טוב שתוכל לעשות הוא להיכנס לאתר של ה - ETS שאחראים על מבחן ה - TOEFL, לקרוא את כל הנתונים על המבחן כולל העלות ששנה שעברה הייתה מעל 200 דולר (כן זה בדולרים לא שקלים) ולהחליט כיצד להתכונן אחרי שעשית מבחן לדוגמא, ואולי אפילו קנית ספר הכנה.

ולסיום אם יש לך אנגלית סבירה אין לך מה לחשוש - תקבל 79 בקלות.

RoyceGracie

New member
אני מבין ומקבל

והאנגלית שלי יותר מסבירה.

אך בהחלט נכון לומר שהמבחן פסיכומטרי הוא מבחן "על זמן", וכל אדם שתשאל יענה לך שהפסיכומטרי הוא משהו שצריך לתפקד בו סופר מהר.
ולכן רציתי להבין האם מבחן טופל גם כן בא לבדוק תפקוד תחת לחץ זמן. או שהוא בדומה לכל מבחן "רגיל" בו הזמן סביר לאדם הממוצע...

Philip Jr

New member
אין שום קשר בין הפסיכומטרי ל - TOEFL

הם לא דומים בשום צורה ולכן חבל בכלל להשוות. בנוסף הציון שלך בפסיכומטרי קובע לא מעט מסיכוייך להתקבל לאוניברסיטה, בעוד שה - TOEFL הוא מבחן של סף. אם עברת - לא משנה לך במיוחד בכמה. אם אני קיבלתי 120 ואתה תקבל 79 זה לא ישנה, ישנה אם תקבל 78.

ולסיום אתה רוצה לדעת על האדם הממוצע? הציון הממוצע לדובר עברית שפת אם במבחן הטופל הוא 95, שזה הרבה מעבר למה שאתה צריך.

RoyceGracie

New member
מעולה אלו בדיוק מהסוג הדברים שרציתי לדעת

תודה רבה לך ולכולם

oscarnotwild

New member
באמת שאין מה לדאוג

וזה בריא לא להיות שאנן, אבל בנושא הטופל באמת אין מה לדאוג.
דבר ראשון - הציון שאתה צריך להשיג הוא באמת מגוחך. וכל מי שמבין משהו באפליקיישנס אמר לי שמה שחשוב זה לעבור את הסף וממש לא משנה כמה בדיוק קיבלת (אם הציון בכל זאת נמוך במיוחד אולי תצטרך לעשות קורס אנגלית בשנה הראשונה שלך, אבל זה עדיין לא ימנע קבלה).

לגבי אלמנט הזמן - סיפור משעשע: רצה הגורל ואני עשיתי את הטופל בזמן עמוד ענן. באמצע המבחן שלי היה צבע אדום. עם כל הבלאגן והללכת ולחזור וכו' עדיין סיימתי (אמנם על הדקה, אבל סיימתי הכל). גם אנשים אחרים שהיו איתי בחדר הבחינה לא נראו ממש מוטרדים מאובדן הזמן שזה גרם. (למי שסקרן: ETS בדקו את המבחן כרגיל, אבל הציעו לכל מי שלקח את הבחינה לעשות מועד חוזר בחינם).

למעלה