מה לעשות...?

מיואש 20

New member
מה לעשות...?

היי, אני בן 20 גר בצפון. מאז תחילת גיל ההתבגרות התעניינתי בבנים. בהתחלה חשבתי שזה רק משהו של הגיל ושאני רוצה להשוות או משהו, אבל אף פעם לא מצאתי את עצמי נמשך לנשים ועם השנים כבר הפנמתי שאני הומו. אבל בהתחלה ממש לא רציתי להיות כזה ופשוט הדחקתי כל תחושה שהייתה לי לבנים. הייתי במצב שבנות פשוט לא עיניינו אותי ולא רציתי להתעניין בגברים ככה שפשוט נשארתי לבד, ולא פיתחתי אף פעם שום סוג של קשר אינטימי. היום כשאני מתחיל להפנים ולקבל את מי שאני, אני מרגיש שפספסתי את הגיל שבו אמורים לחוות את החוויות הזוגיות הראשונות ושעכשיו אני פשוט ילד בלתי מנוסה בכל הנוגע לזוגיות. אני רוצה לפגוש מישהו ואולי להתפתח למשהו, אבל אני פשוט לא יודע איפה להתחיל. הבעיה היא שכשאני רואה גבר שנראה טוב, אני אחשוב "איזה חתיך" או משהו, אבל אני כנראה שלא אעלה בדעתי לעשות משהו בעניין. אני רוצה לשנות את הגישה הזאת בי כי אני יודע שזה מה שימנע ממני ליצור קשר כלשהו עם מישהו. עוד משהו שאולי כדאי לציין, אני חי בסביבה מאוד סובלנית נקרא לזה. אני לא חושב שאף אחד מהחברים שלי או מהמשפחה הקרובה יקח את זה קשה אם יגלו שאני הומו, שזה ממש משגע אותי. כלומר, אני שומע על כל הסיפרים של הורים שזורקים את הילדים שלהם מהבית כשמגלים שהם הומואים, ואני יודע שזה לא יקרה לי. אז למה אני כ"כ מפחד להחשף? אין לי ממה לדאוג ועדיין אני נרתע מלחשוף את עצמי. בקיצור, אני מרגיש אבוד ולא יודע איפה להתחיל כדי לפתוח דף חדש, ומאוד חסר, בחיים שלי. אשמח לשמוע עצות תודה

שלום מיואש20

קודם כול – אתה ממש לא צריך להרגיש שפספסת. אתה עדיין צעיר מאוד, וכנראה מסלול היציאה שלך מהארון הצריך את הזמן שלו. בכל מקרה יש כאלה שיוצאים מהארון בגיל מבוגר יותר. העיקר שאתה מודע למה שאתה מרגיש ומנסה לפתור את המצוקה שלך. לגבי ההרגשה שאתה אבוד, יכול להיות שעיקר הבעיה שלך לא בהיחשפות עצמה דווקא, אלא בכניסה למצב חדש אחרי שנים שהיה לך נוח במצב אחר, וזה דבר טבעי מאוד. אבל כנראה הצורך שלך להתמודד עם מה שמטריד אותך חזק יותר מהנוחות. היציאה מהארון והכניסה לאורח חיים אחר לא קורות ביום אחד, כי מדובר בשינוי עמוק. אם אתה מפחד לקפוץ ישר למסיבות ולמועדונים ולהתחיל לפנות לבחורים ברחוב – זה בסדר גמור. כדאי לך להתחיל בסיטואציות נוחות יותר, שיכניסו אותך לאט לעניינים ויאפשרו לך להתרגל. למשל בפורומים גאים או בקבוצות חברתיות גאות. אולי גם בקבוצות של תהל"ה. ואולי אתה צריך להתנסות לפני שתוכל לעשות שינוי גדול יותר בחיים. יש כאלה שצריכים לעבור שלב של התנסויות וגישושים לפני שהם מחליטים איך להיכנס לעולם החדש שהתגלה להם. רק אל תשכח להקפיד על סקס מוגן. אורי קשת – קשב ותמיכה לקהילה הגאה

Dardamavet

New member
הגעת לגיל שאפשר להתחיל

באמת שאתה בגיל מצויין להתחיל לחקור מערכות יחסים. באופן כללי בחיים, אנחנו נוטים להצטער על העבר במקום לדאוג להווה, זה רק יגרום לך לעוד דברים להצטער עליהם אחר כך. אז מה עושים עכשיו? את הדוש אתה מכיר? כתובת בפייסבוק באיגי כבר היית? igy.org.il ובקשר לארון - נכון, יש אנשים שהתגובה בבית היא מאוד קשה. הם לא הרוב. הם פשוט הסיפורים שתופסים כותרות. וגם לאנשים שגדלו בסביבה מקבלת יש עם מה להתמודד. ואני אגלה לך עוד משהו, גם למשפחות מקבלות יש עם מה להתמודד. זה אף פעם לא קל. אז תעשה מה שמרגיש לך נכון. אין לאף אחד זכות לכעוס עליך שהסתרת את זה מהם, כי אתה בעצמך לא ידעת (וזהות זה משהו שימשיך ויתפתח), וחוץ מזה, זה מצב מפחיד שקשה להתמודד איתו. מה שכן, ביום שבו תחליט לספר - תזכור כמה זמן לקח לך לקבל את עצמך, ואל תצפה משאר העולם לקבל אותך ברגע אחד, כולם צריכים את הזמן שלהם. המון בהצלחה בהמשך הדרך! (ואל תהסס לפנות בכל שאלה)

למעלה