מה נסגר בפורטוגל?

SmartS1

New member
מה נסגר בפורטוגל?

זה נכון שעם התיקון בפורטוגל מספיק שם משפחה מזרחי (ספרדי...) ולהראות זיקה למנהגים מזרחיים או מוזיקה מזרחית כדי לקבל דרכון פורטוגלי? אכן כך הדבר?

SmartS1

New member
אז מה המצב בפועל?

רואה הרבה פרסומות של כל מיני משרדים שטוענים שאלה עם שמות משפחה מזרחיים זכאים לאזרחות פורטוגלית. זה עד כדי כך בלוף וגורף רק לפי שמות? או שנדרשות הוכחות של שורשים למגורשי ספרד?

een ogenblik

New member
נסיון לחשוב בצורה הגיונית

פורטוגל חוקקה חוק הנוגע להשבת אזרחות למי שאזרחותו נשללה ממנו, גם אם עברו מאות שנים.
לחוק הזה יש תנאים מתנאים שונים. תנאי שקל לבדוק הוא שם משפחה נפוץ. בהתאם לזאת, מי שיש לו את אחד משמות המשפחה ברשימה, הוא בעל קצה חוט להשגת אזרחות פורטוגלית.
בהתאם לזאת, מי שאין לו את אחד משמות המשפחה ברשימה צריך למצוא קצה חוט אחר, אם הוא חושב שמגיעה לו אזרחות פורטוגלית.
אלו גם אלו יצטרכו הרבה מעבר לשם משפחה מתאים.
למשרדי פרסום קל מאוד לפרסם את קצה החוט הזה, שלרבים מאזרחי ישראל, שבשום דרך אחרת אין גישה לאפשרות לקבלת אזרחות של האיחוד האירופאי, יש אותו. מהרגע שהפניה למשרד המפרסם תתקבל, תתחיל בדיקה מעמיקה יותר.
עד כמה מעמיקה? עד כמה גדול משקל קצה החוט של שם משפחה?
אלו שאלות שצריך לשאול במקומות המתמחים בחוקי השבת אזרחות פורטוגלית.

הנחה שלי, על סמך כמויות של אנשים שידוע כי בקשתם נענתה בחיוב - הבלוף הוא של החברות המפרסמות.

SmartS1

New member
הבלוף יכול להיות גם של הקהילה היהודית בפורטוגל

יכול להיות שאתה צודק וזה בלוף של משרדי החברות שמנסות לשדל אנשים. ומצד שני, יכול להיות ואפילו סביר שחלק מהכסף שמשולם לחברות עובר כ"תרומה" לקהילה היהודית בפורטוגל בתמורה לכך שזו תצהיר מול הממשלה הפורטוגלית שאדם X הינו בעל שורשים בפורטוגל מאות שנים אחורה, כשבפועל קשר הדם היחיד של אותו אדם לאירופה הוא אם נשרט ונפלו לו כמה טיפות דם פעם אחרונה שהיה בטיול באירופה. ואז הבלוף הוא של הקהילה, והפראייר הוא הממשל הפורטוגלי...

een ogenblik

New member
בין אם התרחיש הזה נכון ובין אם לאו

שאלתך הראשונית נגעה לפרסום חברות המתמחות לכאורה בהשגת אזרחות פורטוגלית.
אם הרחיש אינו נכון, הן מפרסמות קצה חוט כאילו הוא בכל, ורק מי שיפול ברשתן יקבל תשובה שאין זה מספק.
אם התרחיש נכון, הן מבססות את כל פעולתן על מתן שוחד, מתוך ידיעה שאם כאשר התרמית תתגלה, גם האזרחויות שהושגו בדרך זו תתבטלנה.
כך שנכונות תרחיש השוחד אינה ממש רלוונטית. פרסום החברות בישראל הוא בעייתי. זה מה ששאלת, זה מה שהסקתי. שאר השערותיך על רמאות של גורמים שאיננו יודעים על דרך פעולתם, אינן רלווטיות לדבריי.

אספרסו2

New member
מה שמטריד

זה מופע הקרנבל בבלגיה עם דמויות היהודים שכאילו יצאו תחת ידיו של גבלס.

maozeitan

New member
אני דווקא הוצאתי דרכון ספרדי בקלות ללא יותר מדי בעיות.
בגדול התהליך הוא די פשוט וניתן לבצע לבד ללא משרד או עורך דין

uris123

New member
עכשיו די, נגמרה החגיגה. העבירו חוק שמי שרוצה אזרחות פורטוגלית חייב לגור בפורטוגל 3 שנים. אני עובד עם מלונות בליסבון וזה עושה לי קצת בעיות.

למעלה