מולית הריונית עם סימנים

NEHAMA81

New member
מולית הריונית עם סימנים

היי צלי, מצרף שוב תמונה של המולית. ההתנהגות שלה מוזרה (אמנם בהיריון מאוד מתקדם) אבל האם בטוח שהסימנים הלבנים זה לא פיטריה או משהו? תסתכל על הזנב שלה גם. בנוסף היא מתנשמת בכבדות פותחת הרבה את הפה וסוגרת לעומת דגים אחרים שבאקווריום. הסימנים כאמור רק עליה. יכול להיות שזה פטריה או מחלה כלשהיא?

NEHAMA81

New member
היי צלי

העברתי את התמונות לחבר נוסף שאמר שמדובר במחלקת הפונגוס, הייתכן? הדגה הרי מתנהגת מוזר. אם זה אכן פונגוס איך מטפלים? יש תרופה לכל האקווריום הקיבוצי? מה הסיכויים של התרופה הזו להחלמת הדג? הבנתי שהמחלה מדבקת לשאר הדגים באקווריום הקיבוצי

NEHAMA81

New member
צלי, זה נראה כמו פונגוס (לא הפה)

הבנתי שמדבק מאוד לכל שאר הדגים. תרופה לאקווריום הקיבוצי תספיק? תעזור לדג ותמנע את זה בשאר הדגים? תודה

NEHAMA81

New member
היי צלי

נאלץ לחלוק עלייך הפעם. תגדיל את התמונה ותראה שהכשכשים של הדג כאילו יוצאים. זה נראה כמו זיהום פנימי. הדגה הזו גם מתנהגת מוזר פתיחות גדולות של פה וסגירות. אני משוכנע שמשהו לא בסדר איתה

זה סיפור אחר

באם הקשקשים ניצבים לגוף זו מחלת המיימת תכנס לקישור שהעברתי לך ותקבל שם תגובה
מחלה זאת היא נפוצה במיוחד אצל משפחת דגי המים הקרים וכן המשריצים למיניהם.
קל מאוד להבחין בה משום שהדג משמין מאוד ברמות מפחידות והקשקשים ממש
נעמדים ניצבים לגוף .

מניסיוני לא מצאתי הדבקה בין הדגים כאשר איכות המים טובה.
במצב שבו הקשקשים זקורים אין כבר מה לעשות אלה לגאול את הדג על ידי המתתו.
בעבר הייתי מנסה לעזור לדג על ידי אמבטיות של מלח אנגלי ולמפעמים זה היה עוזר
אני כלל לא בטוח שזה היה בגלל הטיפול שלי.
מחלה זאת נגרמת על ידי חיידקים הפוגעים בכליות ובמערכת העיכול של הדג.
הטיפול שמומלץ הוא טיפול באנטיביוטיקה בשם כלורומיצין בתוך המזון או בטבע ציקלין שבו הייתי משתמש בעבר.

לא הייתי מייעץ לחובב הפרטי להתעסק בכך.

NEHAMA81

New member
היי צלי

לא משוכנע שזה מיימת שכן הדגה הייתה בהיריון מתקדם מאוד. כמה זמן נמשך הריון של מולי? היא הייתה אצלי מעל חודש. אם אתה אומר שההיריון הוא פחות מחודש אז כנראה שהיה מעורב פה היריון פלוס מיימת יחד? מה שכן הדגה הייתה חולה. לצערי לא הייתה לי ברירה אלא לגאול אותה מייסורה היום בטרם תדביק לי את כל הדגים ושאר האקווריום. רכשתי היום חומר חיטוי על בסיס טבעי - המחליף של מלפיקס. הבנתי שהוא לא פוגע בפילטר וכך לא צריך לנטר אמוניה. האם מכיר את זה? העניין שההוראות לשימוש הן בצרפתית ובהולנדית. ידוע לך כיצד להשתמש בזה? אמרו לי לשים 35 מ"ל יום כן יום לא למשך שבוע. נשמע הגיוני? תודה

לא משוכנע שזה מיימת שכן הדגה הייתה בהיריו

אתה מכיר את המשפט הפריירים לא מתים רק מתחלפים חשוב על זה.
והולך המוכר שמח כל הדרך אל הבנק

למעלה