מזג אוויר באל קלפאטה

eitanir

New member
מזג אוויר באל קלפאטה

מישהו יודע האם מזג האוויר באל קלפאטה שונה משמעותית בשבוע השני של אוקטובר, לעומת השבוע הלפני אחרון של אוקטובר ? (כלומר, שבועיים הפרש) קראתי שעדיף להגיע לדרום כמה שיותר מאוחר, אך בשל אילוצים נוספים, יתכן ואגיע לא קלפטאה בשבוע השני של אוקטובר. אשמח לדעת האם הפער של השבועיים הללו משמעותי מבחינת מזג האוויר, והאם חובה להערך אחרת ולהגיע לאל קלפאטה שבועיים מאוחר יותר.

אלון 58

New member
בכל מקרה...,

רצוי שיהיה עמך לבוש חם. הייתי שם בדצמבר 2005,היה קריר בהתחלה ובהמשך התחמם,שם זה האביב הדרומי,ויש תנודות במזג-האויר.

skooby

New member
מזג אויר

האביב כמו הסתיו הן עונות ההפכפות, אבל יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון שבאל קלפטה תמיד קר. אני לא רואה שום בעייה לטייל בפטגוניה גם באמצע החורף (אני גרה בארץ האש) כל עוד לבושים טוב. להיות לבושים טוב הכוונה היא לאו דווקא ללבוש הרבה בגדים אלה להתלבש בצורה חכמה שהקור לא יעבור למשל: - ללבוש לבנים טרמיים, גופייה וגטקעס (בישראל זה יקר פה זה עולה 40 פסו כל פריט) -על הבגדים הטרמיים אפשר לשבוש ג'ינס כשהטמפרוטרה בסיבות האפס, כשהטמפרורה יורדת ממינוס חמש רצוי ללבוש מכנס שלג קל, כשהטמפרוטרה יורדת ממינוס עשרים רצוי ללבוש מכנס שלג מרופד או טטיניום. נראה לי שלך יספיק ג'ינס. - על הגופיה רצוי ללבוש סוודר מצמר או פליז מאיכות טובה. איך יודעים שהפליז באיכות טובה? נושפים דרכו, אם מרגישים את האוויר סימן שהאיכות לא טובה. - על הפליז או הסוודר צריך ללבוש מעיל כשלוקחים מעיל צריך להקפיד על הדברים הבאים: 1. שיהיה גומי בשרוולים. 2. שהריצ'רצ' יסגר עד לאמצע הצוואר. 3. שיהיה מבד חסין רוח. והכי חשוב, שיהיה חסין מים, לי הנקודההזאת עלתה לי בשבוע מחלה. כמובן רצוי לקחת כובע, צעיף או צוורון וכפפות דקות. תהנה מהטיול, אשמח לעזור במה שאפשר, מריאלה

למעלה