מזווית קצת אחרת

מזווית קצת אחרת

ככל שנה אני ממש נהנת מהכנס על זה אין עוררין. מרגע שנגמר הכנס אצלי בבית כבר מחקים לכנס הבא. 1) כל הכבוד למארגנים על הצמידים שלא ניתנים להעברה, והרישום בכניסה. גם תיחום האזור נתן תחושה של סדר. תבואו- על הברכה. 2) המוני הנופשים, אכן בהשווה לכינרת או לירדן אןלי בכנס היו פחת נופשים אבל זו ממש בעיה. ליד האוהל שלנו היו 4 משפחות שכל מה שהן עשו זה על האש וקמפינג, לא עיניין אותן לא הכנס הסדנאות וההופעת. נכון שבניגוד לשנים עברו הם שילמו כדי להיות שם (רעיון טוב של הצוות המארגן) אבל זה מעלה את השאלה, האם זה כנס או פסטיבל. רובינו משאירים ציוד באוהלים, התחושה שלי לפחות הייתה לא טובה.כי כל הזמן הסתובבו אנשים וילדים שלא קשורים לג'אגלינג באזור של האוהלים שלנו ורוב הזמן דאגתי לציוד, גם הריחות של המנגל והבשר שהיו לי באוהל כל הזמן לא היה נעים, כאשר בשעות הצהריים בחום בחרתי לנוח קצת אי אפשר היה כי המנגל עבד שעות נוספות בצהריים, וערב והאוהל והשטח לידו היו מלאים בעשן. בנושא הציוד האולם מאחר והיו רבים שבאו כדי לנפוש לא היה ברור להם שצריך לבקש לפני שלוקחים ציוד. ציוד נלקח מתיקים, ומהרצפה, לשימוש ולא הוחזר.ללא קשר לאיכות או עלות הציוד כאשר פנתה אלי נערה צעירה וביקשה את עזרתי עם חד אופן שאלתי עם יש לה אז היא פשוט לקחה אחד שהיה מונח בצד לשאלתי האם הוא שלה ענתה "לא הוא של הכנס" כאשר ניסיתי להסביר לה שאין ציוד של הכנס אלא הוא של אנשים ויש לבקש היא הופתעה - תגובתה הייתה "אבל שילמנו על הכנס מה צריך להביא ציוד הכנס לא דואג לזה? אז על מה שילמנו?!" ועל זה עוד קיבלתי צעקות והתנפלות מאוד מאוד אלימה ואגרסיבית מאיש עם כלב שלא היה קשור לנערה ואף פגע גם בה וגם בי בצורנה מאוד ברוטלית אלימה וחסרת כבוד לצערי כי רב גם בזמן האימונים כאשר ישבתי בצד ישבו לידי אנשים - הורים אני משערת - וקיטרו על כך שאין הופעות- אז על מה שילמו בעצם - כאשר עניתי להם שזה הכנס זה העיניין האימונים החוויה השיתוף הלמידה וההופעות הן תוספת מהנה חוויתית אך העיקר זה מה שקורה הם מאוד כעסו כי זה לא מה שציפו. החבורה ששהתה ליד האוהל שלי כל הזמן קיטרו, על ההופעות למשל בתחרות אבי הם כעסו שזה לא היה מעניין וזה פשוט סתם, אחרי המופע הישראלי על זה שהילדים היו צריכים לשבת על הבירכיים, על האירון הלקוי, על חוסר במקלחות חמות, על העלות הגבוהה יחסית למה שקיבלו בתמורה, ועוד ועוד. לא יודעת מה נכון או לא אבל לדעתי צריך לחשוב על כמה נקודות נוספות מאחר וכמות האנשים בכנסים גדלה, זה ניפלא שיש הרבה אנשים כי הרמה עולה החוויה גדלה וכמות הג'אגלינארים עולה אין דבר נפלא יותר מלראות את האולם מלא בכל כך הרבה אנשים בכל הגילאים עומדים ומתרגלים עוזרים אחד לשני ללא קשר לגיל, מין, מקצוע וסטטוס חברתי כזה או אחר, פשוט ניפלא.!!!!!! 1) שרותים ומקלחות - לכמות כזו של אוכלוסיה צריך יותר שרותים התורים אצל הנשים הם ארוכים - כל הכבוד לינאי ורון על העמידה בלחץ אבל שאין נייר, אור, מים, מלוכלך - זה בעיה. 2) מנגלים - צריך לקבל החלטה בנושא, כן או לא- עם כן צריך אולי להחליחט על מקום שבו אפשר לעשות על האש ולא בין האוהלים, כי די צפוף במתחם.לדעתי זה לא מתאים בין האוהלים, גם די צפוף ובטיחותית זה מסוכן וגם הריח. 3) צל - רעיון שעלה לי אחרי כנס אחר שבו הייתי זה אוהלים מרכזיים 1 או 2 אוהלים גדולים שבהם אפשר לישון בלי להביא אוהל תמורת סכום סימלי, זה גם נחמד חברתית, גם מאפשר להביא פחות ציוד, גם מאפשר צל. 4) אוכל - האוכל של המאמות ניפלא טעים והאווירה נפלאה- אבל שוב בעקבות כמות האוכלוסיה צריך לחשוב על עוד פתרון לאוכל אולי עוד קיטרינג נוסף - גם יוריד לחץ גם יתן יותר מגוון וגם יאפשר בחירה. אולי גם יתן פתרון נוסף לצורך להביא אוכל מהבית ולבשל. 5) תשלום בכניסה אולי להוריד את הגיל ל - 4 שלא משלמים? וזה גם בגלל כמות האנשים וגם הבעיה בהופעות כי מאוד לא היה נעים שנשים מבוגרות ישבו על הרצפה כי הורים לא רצו לקחת את הילדים על הבירכיים, איך הם אמרו שילמנו מה זה צריך להיות. או הארגון פה בעייתי שיעשו יותר הופעות. 6) בעלי חיים, אני אוהבת בעי חיים אבל אולי גם כאן צריך לחשוב על אחרים. אני נשמעת קוטרית. לא אני לא אני אוהבת את הכנס הבנים שלי נהנים ואני מוכנה תמיד לתת יד ולעזור, אני רק חושבת שצריך לחשוב גם על מה שקורה מחוץ לאולם ומעבר לדבר הנפלא של הלהטוטנות עצמה, כי כאשר כמות האוכלוסיה גדלה צריך לעשות שינויים. בדיוק כמו במשפחה גם שם צריך מידי פעם לעצור ולחשוב. השיג אישי שלי בכנס - הצלחתי להגשים חלום וללמוד לרכב על חד אופן.- תודה ליוגב על הסבלנות השתתפתי בסנאת פוי מתחילים של ישי והצלחתי !!! מחקים כבר למיני כנס הבא.

danielthewhite

New member
פעמונית יקרה,

הביקורת שלך מנומקת ולגיטימית. תני לי לענות לך קצת מצד הארגון של הכנס. כל שנה עולה מחדש השאלה שאת מציבה: עד כמה מדובר בכנס, שהוא ג'אגלינג הארד קור למי שמתעסק בזה באמת, סדנאות מקצועיות, הופעות רלוונטיות וכו', ועד כמה מדובר בפסטיבל שאמור לתת מענה לקהל יותר רחב, ומספק גם הופעות לילדים, סדנאות לרמות יותר בסיסיות וכו'. בסופו של דבר, אין מנוס מלשלב בין השניים. העובדה שבאות הרבה משפחות ואנשים פחות קשורים, היא זאת שמאפשרת מימון של אורחים מחו"ל והופעות ברמה. מעבר לזה, חלק ממטרת הכנס היא לתת גישה לג'אגלינג לאנשים שאולי לא היו מרגישים בנוח להגיע לכנס מקצועי נטו. זאת אחד הסיבות שנוצר המוסד של "מיני כנס" שהוא כנס שנועד יותר לנטו ג'אגלינג ופחות לחופשה, וגם הוא ממומן ברובו ע"י כל הנופשים בפסח... לגבי ההיתקלויות הלא נעימות עם אנשים. זה אכן מצער, אבל אני חושש שבלתי נמנע. אין דרך למנוע מאנשים לא נחמדים לבוא לכנס... אני חושב שהפתרון היחיד הוא שתהיה כתובת מסודרת אליה יהיה ניתן לפנות במקרה של התנהגות פוגענית ואלימה ולהסדיר את העניין. פינה נפרדת למנגלים יכולה להיות רעיון טוב, ולטעמי גם קייטרינג נוסף ואולי לא צמחוני (למרות שאני אישית אוהב את האוכל של המאמות). עניין הציוד, באמת מטריד. כל פעם משמח אותי מחדש לראות שאנשים נותנים אמון ומביאים ציוד אישי שלהם ונותנים לאחרים להשתמש בו. באופן אישי אני כמובן תמיד מבקש רשות (ומשתדל לתת אותה כשמבקשים) וגם מעיר את תשומת ליבם של אנשים שלוקחים ציוד בלי לדעת של מי הוא, ומצד שני כל פעם מעצבן אותי מחדש לשמוע על אנשים שמאבדים ציוד, או לראות אנשים שסתם לוקחים בלי לשאול. אולי כדאי להבהיר במכתב כניסה שאין דבר כזה ציוד של הכנס, וצריך לבקש רשות בשביל הציוד. לגבי אנשים שלא מרוצים מהכנס: ברור שזה לא נעים לשמוע אנשים מקטרים ומתלוננים על משהו שאת אוהבת, אבל בסופו של דבר צריך לזכור שתוכניית הכנס מפורסמת במלואה מראש, ואנשים יכולים לדעת בדיוק על מה הם משלמים. לא טוב להם? שלא יבואו, או שיבואו ויתלוננו. אין שום סיבה שתקחי את זה אישית. יש להם תלונה ספציפית? שיבואו לדבר עם מי האחראים ויסבירו להם שהם טועים. באופן כללי, שאר הרעיונות שלך מאוד נחמדים. אני ממליץ לך להעביר אותם במייל לרון לקראת פגישת הסיכום לכנס. אני בטוח שהם ישמח לרעיונות לשיפור. מקווה שעזרתי להבהיר כמה דברים... דניאל

הבנת הנקרא

"אולי כדאי להבהיר במכתב כניסה שאין דבר כזה ציוד של הכנס, וצריך לבקש רשות בשביל הציוד". והנה המשפט הרלוונטי, המופיע בדף המחולק בכניסה לכל אחד ואחד מבאי הכנס החל משנת 2002, פסקה שניה מלמעלה: "אחד הדברים היפים בכנס כזה היא האפשרות להתנסות בסוגים רבים של צעצועי ג'אגלינג – רק בקשו רשות מבעל הציוד לפני שאתם מתחילים לשחק בו!". אבל אם אתה עצמך לא קורא/זוכר שכבר 7 שנים יש משפט כזה, נראה לי קשה לצפות ממי שבא כדי שישרתו, יבדרו וישעשעו אותו שיתרשם ממכתב הכניסה. אכן, כפי שכתבת בחוכמה, אין שום אפשרות למנוע מאנשים לא נחמדים להגיע לכנס. אני אישית הייתי מצמצם את מספר האירועים הלא-מרכזיים בכנס (כגון הופעות של קרקסי גליל/פלורנטין/ברלין וכיו"ב).

danielthewhite

New member
מממ...

מצד שני, אני כבר בטוח שאני יודע הכל, אז אני לא ממש טורח לקרוא את המכתב כניסה....
לגבי מספר האירועים הלא מרכזיים, אני מסכים איתך - חלקית. באמת הורגש השנה מספר יותר מדי גדול של הופעות ואירועים, שגרמו למחסור בזמן אולם פשוט. מצד שני, תיאורטית אני לא רואה סיבה לא לעשות אירועים כאלה, במידה והם לא יפריעו לאנשים שפשוט רוצים להתאמן. לטעמי עדיף להבא לעשות אותם בחצי אולם, או אולי אפילו בדום בחוץ (במידה וזה אפשרי). אני כן יודע שמבחינת קרקסים כנס ג'אגלינג זה מקום מאוד נחמד להביא אליו תוצרים מפעם לפעם ואני חושב שזה טוב מצד הכנס לספק במה לזה.

הסיבה שציינתי את זה דווקא בשרשור הזה

היא שעלה (כרגיל) הנושא של כנס לעומת פסטיבל. אני מרגיש שהמינון של האירועים משחק דווקא לכיוון של פסטיבל: "אה, יש הרבה משפחות עם ילדים? בואו נעשה מופעים לילדים כל יום על הדשא מול הקייטרינג. אה, אנשים מתלוננים שלא משעשעים אותם? בואו נעשה עוד מופעי קרקס באולם". אתה מבין לאן זה לוקח. אם הכנס היה כנס, כלומר הדגש היה על סדנאות ואימון ופחות על מופעים (למעט מופע מרכזי או שניים בהם בשאיפה הרמה גבוהה מאד וקהל היעד הוא הלהטוטנים ולא רק הקהל הרחב) הרי שהתלונות היו נעלמות מאליהן. הרי אף אחד לא יבואו לכנס מקצועי בשום תחום אחר ויתלונן שלא משעשעים אותו. אולי. צריך כמובן להביא בחשבון את האטרקטיביות של הסחנה כקמפינג בלי קשר לשום ג'אגלינג, מה שתמיד יגרור נוכחות של טרמפיסטים לאירוע, מה שתמיד יגרור ברמה מסויימת תלונות מצד מי שלא מבין על מה בעצם מדובר...

danielthewhite

New member
הבנתי את האספקט הזה

פשוט את רוב מה שיש לי להגיד על זה אמרתי כבר בתגובה הקודמת שלי... מלבד מופעי הילדים בדום שהחלו שנה שעברה ובאמת נועדו לספק שעשוע לקהל הרחב, אני חושב ששאר המופעים דווקא הגיעו מהכיוון ההפוך: לא מתוך רצון של הכנס לספק עוד שעשוע, אלא מתוך רצון של הקרקסים לבוא ולהופיע. אני אישית חושב שאין דבר רע בהפיכה של הכנס ליותר פסטיבלי. המשמעות של זה היא יותר תקציב לכנס ולכן כנס יותר מושקע. זה כמובן כל עוד המופעים לא באים על חשבון דברים אחרים... אני חושב שגם אם המופעים האלה יבוטלו, תמיד יהיו את האנשים שיתלוננו (איציק, יש עוד הרבה סיבות למה זה לא הגיוני שהם יתלוננו, כמו למשל המחיר הנמוך מאוד של הכנס, אבל למה אתה מפריע עם טיעונים הגיוניים?), וזאת לא סיבה לוותר על המשפחות והאנשים שיש להם זיקה כלשהי לג'אגלינג וכן נהנות משלל המופעים, אבל לא היו באות לכנס יותר מקצועי.

Aiyegbeni

New member
כתבתי קודם אבל תפוז לא קלט

שאני חושב שהקטע הוא הסחנה. ברגע שהכנס יעבור למקום אחר ופחות אטרקטיבי מלא מלא אנשים לא יגיעו, אפילו אם כמות ההופעות תישאר כמו עכשיו. לפחות 50% אפילו אני חושב..... ממש לא אכפת לי שהכנס יהפוך ליותר "מקצועי" סטייל כנסים אירופאיים מקומיים וכו', אני אפילו די בעד זה.. יש יתרונות...

אכן הדברים כתובים

אכן הדברים כתובים, בשיחתי עם אותה נערה ואמה ציינתי זאות והן טענו שלא קראו את הדף כאשר הבאתי דף מבחוץ בכדי להראות להן קרע אותו מול עניי וזרק אותו אדם עם הכלב שגם צעק וגידף אותי הפראות. אני למעשה קאתי את הדף אבל רבים לא. אף שהדף כתב ניפלא - לדעתי מתבל בחש המר כמ החלק הנפלא על הרחצה בסחנה- שאני יודעת ממקר ראשן (לא אני א ילדי) אבל אכן אנשים רחצו בלילה. אני חושבת שיש דברים שצריך לכתוב לא רק בדף שמקבלים בכניסה אלה בדף הרישם מתחת מעל הטבלה של המחירים, בעיקר את נושא הציוד מודגש כי כל כך חבל שדברים כאיל יהרסו דבר ניפלא כל כך כמו הכנס הזה. במיני כנס אין כל כך הרבה נופשים זה אולי בגלל המיקום? אני בהחלט חושבת שהמיקום כן משנה. אכן הסחנה הוא האטרקציה, מאחר והסחנה לא מאפשר קמפינג, זו הזדמנות נפלאה וזולה, אולי באמת צריך לחשוב על מקום אחר. אולי גם עם מזגן באולם??? ועד שרותים? בנושא מופעים באולם - גם כאן יש צדק בדבר כאשר יש כל כך הרבה ארועים מרכזיים ללא תשלום זה הופך פסטיבל.ואכן האוכלוסיה מצפה שיבדרו אותה וגם כאן אני חושבת שאם זה כנס אז אין צורך "לבדר" את הקהל.גם בדף עם הלו"ז צריך להיות כתוב מה ליד כל מופע בתשלום /ללא תשלום. אני עדיין חושבת שגיל הכניסה בתשלום צריך לרדת ל - 4 . ומילה טובה וחשובה - לחובש איתמר - אין על הבחור הזה - הבסלנות ותשומת הלב שלו לכל קוץ ברגל - משהו!!!!!!

יותר במות פתוחות

בקשר למה שכתבתם שיש עודף הופעות בשביל לממן את הכנס ואת המיני כנס אפשר ליצור במות פתוחות באמצע השנה ובכך גם לממן מיני כנסים מקצועיים נטו גם לתת במה ואפשרות לאמנים לקבל פידבקים ולשפר את הרמה של ההופעות בארץ ובעיקר לנפות את כל הדברים שלא חשובים מקצועית מהכנס ובאמת להשקיע בסדנאות. בנוסף אני חושב שאם מביאים אמן מחו``ל כדאי לוודא שיש לו מה לתרום מעבר להופעה בבינלאומי

yanai6

New member
חולצה

בשנים האחרונות די התאכזבתי מהחולצות,לדעתי הי יותר יפה הסגנון של השאנטי כזה, צבעוני ועדין. כששאלתי את יעל רוט מה פתאום החליפו את הסגנון היא אמרה שהרבה אנשים ביקשו סיגנון פשוט יותר וממוחשב. אבל היא אמרה לשאול בפורום ולהציע למארגנים אחרי כמה שנים להחזיר לסגנון הקודם. מה אתם אומרים? איציק?אורי?

gjook

New member
נראה לי שזה לא מה שהוא התכוון

החולצות של הWJF הם לא ממש שנטי , יותר בסיגנון פשוט יותר וממוחשב. מה שכן אני גם בעד משהוא פשוט , משהו כמו החולצות שהיו שנה שעברה , הם לדעתי היו מצוינות...הלכתי איתם המון , אנשים נראה לי ממש התלהבו , הציור די פשוט מאחורה והוא פשוט מעביר הרבה , רק חבל שהחולצה התחילה להיקרע לי.. בכל מקרה מה אתם אומרים ששנה הבאה , אולי יפרסמו את הדגם\דגמים שהולכים להדפיס , ונוכל להוסיף עוד דגמים משלנו כיד הדימיון , ונעשה הצבעה ..(אפשר אולי להשתמש באימיילים שאספו מאיתנו לפני שנה אם אני לא טועה..)..מה שכן זה קצת כאב ראש , אבל יכול להיות נחמד.

gjook

New member
או לפרסם באתר

חודש מראש נגיד , ושיהיה מקום להצבעה...אני לא ממש מבין במחשבים אבל נראה לי שמבחינת תיכנות זה לא בעיה להוסיף לאתר..

תמירK

New member
שלומות. כנס או פסטיבל?

ההערות שלך במקום ואני ממש מבין את התסכול לגבי אנשים שלא באים לכנס אלה לפסטיבל מנגל. לכאורה הפתרון: להכניס רק כאלו שהם חברים רשומים בעמותה ולערוך מבחני ג'אגלינג, נניח: 3 כדורים, 2 תריקים. מאידך, אני בטוח שיש שיקולים אחרים שאולי עובדים לכיוון הפוך. בסך הכול תופעת "ההפרעות" לדעתי פחתה השנה ביחס לשנה שעברה, באולם ומסביבו הייתה יותר אווירת גא'גלינג. ככה לפחות לתחושתי. אני באופן אישי מצאתי שחלק מהתקלות קשורות בארגון של המתנדבים, שבגלל הכמות אולי ראוי ליחד לכך תשומת לב וכוח אדם יעודי. לדוגמה: לא עוד הפעלה ספונטנית של מתנדבים שאולי טובה להזזת טרמפולינה ופחות יעילה לדברים אחרים. יותר לחשוב בכיוון של הפעלת מתנדבים מתוכננת, ראשי צוותים לניקיון וכו'. גם אני מצטער שאני לא פנוי להציעה את עצמי לתפקיד כזה. בשורה התחתונה ובמבחן המעשה: אם זה עובד לא לגעת, היה כנס מדהים! אחד הטובים! אני בטוח שהמארגנים ימשיכו לנסות ולהשתפר גם בכנס הבא...להם מגיעה תודה רבה. נשתמע בי

yabash

New member
אני לא חושב שזה מעשי

יוציאו כל אחד מהאוטו בכניסה כדי לעשות ג'אגלינג? לא מעשי. מה שכן - שטח אוהלים לג'אגלרים ושטח אוהלים ללא ג'אגלרים.

yabash

New member
משקף גם את דעתי

צריך לחשוב לפעם הבאה על הדברים שאמרת. בכנס הבא - שלט גדול בכניסה לאולם לגבי הציוד, ושלט גדול בכניסה לסחנה לגבי זה שמי שלא ג'אגלר מן הסתם לא יהנה לאורך זמן.

שלט גדול לגבי הציוד

ממש נכון לכתוב בגדול וגם בתוך האולם. לבן שלי לקחו מהתיק ציוד טוב לא אימון אלא הופעות ורק במיקרה מצאנו אותו סתם השאירו מפוזר. לגבי מבחנים זה לא מעשי אני לא ג'אגלינארית אבל אמא של שניים וקצת גם בעיקר מלווה ועוזרת אז לא אוכל להכנס כי אני לא יודעת 3 כדורים? בנושא החולצות הייתי מאוד רוצה שהן יהיו יותר צבעוניות לבן זה משעמם. ואפשר לארגן הצבעה באינטרנט דרך האתר זה ממש לא מסובך ואפשרי. שמים כמה דוגמאות ומתחת אנשים משרשרים רק מס' דוגמא בלי מלל, קובעים תאריך יעד שבו השרשור מסתיים וסופרים את הקולות. מאוד פשוט. לגבי האוהלים רעיון ניפלא להפריד אזורים, מי שבא לג'אנגל יהיה האזור אחד ומי שבא למנגל יהיה באזור אחר.

למעלה