מזל טוב לרעות על הפורום

daywalker

New member
מזל טוב לרעות על הפורום

שלום לכולם אני גלעד עכשיו בי"ב לומד ביולוגיה 5 יחידות האמת לא ממש הולך לי מקווה שתוכלו לעזור מישהו עשה את הביוטופ על העטלפים(אני אשאל שוב שיהיה יותר אנשים) חח נראה לי פעם הראשונה שאני בעמוד ראשון של פורום שיהיה בהצלחה

לא רעות, אלא מישל...../images/Emo80.gif

ותודה. בנוגע לביוטופ אודות העטלפים, איפה נעשה הביוטופ ואצל איזה בית ספר שדה? אם תוכל להעביר לי את כל הפרטים אוכל לברר לך אודותיו ואף לעזור לך.

daywalker

New member
סורי התלבלבתי

חחטוב המוח קצת נשרף אחרי 9 שעות שמתוכן 3 פיסיקה וישר אחר כך 3 ביולוגיה הביוטופ שלי בחניון בדיזנגוף וליד הבימה אממ כבר היו 4 מפגשים אבל עוד לא בחרתי שאלות אקולוגיות וכול זה בעצם לא עשיתי כלום אז כול עזרה תתקבל בברכה

מה אתם בודקים?../images/Emo80.gif

נתונים א-ביוטיים וביוטיים? במסגרת הביוטופ אתה צריך לשאול כ-5 שאלות אקולוגיות, השאלות יתעסקו בקשר בין גורם אחד למשנהו. אילו נתונים ביוטיים וא-ביוטיים בדקתם? אולי כך אוכל לתת לך רעיונות לשאלות אקולוגיות.

daywalker

New member
אז ככה

אנחנו מתחילי בגן ליד הבימה ועושים תצפית פנולוגית לצמחים שם בודקים לנטנה דביקה,פיקוס שיקמה,דקל,בומבקס הודי,פיקוס שדרות בודקים את מספר ותאור העלים הפריחה והפירות ש/להם על הבומבקס אנחנו עושים תצפית קצרה ובודקים כמה ציפורים ואת הפעילו שלהם אחר כך עוברים לחניון בדיזנגוף ובודקים בכמה מקומות בחניון את הטמפרטורה הלחות וכמות העטלפים אחר כך אנחנו יוצאים מהחניון ובודקים כניסות ויציאות של עטלפים במשך שעה אממ זה מה שעושים יש שאלות טובות?

אני אקח לדוגמא../images/Emo80.gif

מהביוטופ שאני עשיתי. 1. נגיד אם בדקת את הלחות היחסית באוויר ואת פנולוגיית הצמחים (צמח מסויים בלבד) אז תבדוק את הקשר בינהם. עוד סעיף לשאלה הזו: הקשר בין הלחות היחסית בקרקע לבין פנולוגיית צמח הפיקוס (לדוג'). 2. הקשר בין טמפרטורת האוויר לבין זמן פעילות העטלפים במשך העונות. 3. כיצד משתנה פעילות וכמות העטלפים לאור העונות השונות\השעות ביממה (תלוי אם בדקתם את הפעילות בשעות שונות ביממה). ברור לך שלא תמיד (וברוב המקרים) לא נמצא קשר בין גורם אחד למשנהו מפאת הסיבה הפשוטה שהגורם הבלתי תלוי איננו מבודד משאר הגורמים העשויים להשפיע על הגורם התלוי. אבל בכל זאת אתה צריך לתת הסבר לעצם העובדה שלא קיבלת קשר, ולתת בסיס ביולוגי להשערה אותה אתה נותן לאחר שאילת השאלה. מקווה שעזרתי

perrinat

New member
../images/Emo39.gifביוטופ........./images/Emo103.gif

אוייייייי, אתם מזכירים לי נשכחות.... [לא ממש נשכחות... רק 5 שנים עברו...] אני עשיתי ביוטופ על "השקמה כבית גידול" והיה חביב, אבל אני לא כ"כ ממליצה לעשות על זה, כי זה תחום ממש מצומצם ומוגבל... אפילו פעם אחת גזמו את לנו את העץ.... אני זוכרת שהביוטופ היה מועקה בהתחלה. אבל בסוף קלטתי את הקטע, ואפילו קיבלתי 100.

AcesHigh

New member
../images/Emo6.gif

בתקופה שלך הסטנדרטים היו יותר קפדניים... בשנים האחרונות הרמה הכללית של הביוטופים ירדה...כך גם הסטרדנטים.

למעלה