מזל טוב על הפורום החדש - ושאלה:

Numnum

New member
איך זה מתבצע ?

הרבה אתרים מבקשים מספר כרטיס אשראי בן 16 ספרות. על הדירקט יש 9 . איך זה עובד ? תודה.

katayelet

New member
גם בישראכרט יש פחות ספרות

זה לא קשור לדיירקט. מניסיון ניתן לבצע עסקאות בטלפון. הבעיה היחידה שלפעמים אם אתה משלם ביום שישי זה לא תמיד מאשר בגלל העומס!

Numnum

New member
בימי שישי ...

העסקאות לא תמיד מאושרות באותו יום בעיקר אם זה אחרי "סגירת יום עסקים" בנוסף, יש קופות שלא מבצעות התקשרות מול חברת האשראי במהלך היום אלא רק במועד סגירת הקופה לכן זה מתעדכן מאוחר. ביום שישי, סביר להניח מאותה סיבה. לגבי הספרות, כנראה שבכרטיסים מקומיים יש 8~ ספרות ורק בבינלאומיים יש 16

amazone

New member
אבלללל

אל תשכח את עמלת השורה - לא משתלם בגלל עלות ועלויות שגם חברות האשראי אוהבות להוסיף כמו בטוח ודמי שימוש חודשיים גם אם אתה לא משתמש בכמות ממוצעת מינימלית לחודש כפי שהחברה דורשת

amazone

New member
ציטוט מדבריך מוכיחות את טענתי:

GOLDY: "1) לא הישתמשתה - לא שילמתה: אין דמי חבר, אין תשלום חודשי קבוע, אין דמי הגבלת אחריות. הבנק גובה 10 ש"ח דמי 'ניהול' לחודש * 12 חודשים = 120 שקלים בשנה(!) ועוד לא הזכרתי את עמלת השורה וריבית משכנתא. בניגוד לכך, אים לא תישתמש בכת"מ שנה שלמה אז לא תשלם עליו ביכלל! בכת"מ סך כל התשלומים לחברה: עד 120 שקלים לשנה (כל עוד לא יונפק לך חדש ו\או תשקר לחברה שלא ביצעתה פעולה). 2) אתה לא משלם על עצם זה שיש לך אותו למעט עמלת הנפקה חד-פעמית. 3) אין אפשרות להיכנס למינוס - אתה יכול להישתמש רק במה שהטענתה. הטענה לא נחשבת פעולה. 4) אתה אומנם לא יכול לחלק לתשלומים אבל: לא משנה כמה פעולות תבצע אתה תשלם בדיוק תשלום אחד של 10 ש"ח לחודש סה"כ: ביצעתה פעולה אחת כל החודש כגון רכישה? תשלם 10 ש"ח. ביצעתה 27 רכישות? תשלם עמלה בסך 10 ש"ח סה"כ." 1. אז מה? לא תנצל את העקרון ולא תשתמש בכרטיס? או שמא יצא לך חודש מסויים שלא יהיו לך הוצאות בכלל? - עובדה היא שאתה משלם כל חודש 10 שח ואני על רגיל משלמת 6. בנוסף, תלוי באיזה תוכנית אתה נמצא בבנק, המשמעות היא שכל פעם שאתה מעביר את הכרטיס הבנק גובה ממך עמלת שורה במקום ללכת לכספומט להוציא את כל סכום החשבונות ולשלם עמלה רק פעם אחת. בנוסף, מדובר בכרטיס אשראי לכל דבר. אמנם הגבייה תעשה תוך 24 שעות [נו ומה עם שבתות וחגים?] אבל חברת האשראי עושה דברים גם מעבר לשימוש המיידי שלך כמו סליקה [עולה לה כסף] אחריות בפני גנבה [עולה לה כסף - עדיין תצטרך להעביר כסף לעסק אבל לא לגבות מהלקוח] מספקת לך מוקד לא משתלם לשרות לקוחות מיוחד כי אתה נחשב לעני ולא לקוח מן השורה שאפשר לצרף אותו למועדון לקוחות מן השורה [כמו אלעל, סטודנטים] וכן הלאה 2. נו ומה, זה לא הוצאה? בתור אחד שמציין שאם אתה יכול לא להשתמש בו שנה שלמה ואפילו להרויח מאי תשלום עמלה חודשית, אתה יכול להבחין בסוף ששכחת איפה הנחת אותו או שהוא נגנב לך ולכן תצטרך לשלם שוב עמלת הנפקה 3. מבחינתי זה חסרון - למה אי אפשר להיכנס למינוס? עשיתי חשבון בבנק הדואר? עשה להם טוב שיש כסף ועכשיו כשאין? 4. ןעדיין - מה עם עמלת השורה בבנק? לדעתי זה מצויין לנוער עובד, חיילים [ובמקרים מסויימים סטודנטים] ולבעלי חשבון מוגבל. מלמד איך להתמודד עם הוצאות. אם אתה אוהב לעבוד עם מזומן אז לך עד הסוף ותעבוד עם מזומן. בשביל מה הבלגן - להטעין, לשלם בנוסף, כן מינוס לא מינוס....

goldy

New member
"עכשיו כסף" זה לא הכל בחיים

1) אני משלם רק אים הישתמשתי. בכל שאר הכרטיסים אני משלם בכל מיקרה. הכסף שלי נימצא בכרטיס ללא קשר לבנק. מה את מעדיפה: 10 ש"ח לחודש סך-הכל או 10 לחודש + עמ' שורה? כל תשלום הוא 39 אגורות. הריבית על הסכום מגולמת בתשלומי ההחזר. אני אומנם לא יכול לחלק לתשלומים אבל לפחות אני יודע שמוצר בשווי 1000 שקלים אכן יעלה לי 1000 שקלים ולא 1100 או יותר, כתוצאה ישירה מגילום הריבית בתשלומים + עמ' שורה על כל תשלום. אני משלם רק 10, בעוד שאת משלמת גם 6 . הגביה היא מיידית: אים אין כסף הכרטיס לא עובר: אים הטענתי 500.00 והסכום לחיוב הוא 500.01 הכרטיס לא יעבור. הדבר היחיד שמעניין אותי זה לשלם כמה שפחות, אים בכלל, על עצם זה שיש לי. 2) אני יודע היכן הכרטיס שלי נימצא. 3) כל כניסה למינוס היא הלוואה + ריבית. כל פעם שאת מכסה את המינוס את משלמת גם ריבית, כלומר את מחזירה סכום גבוה מימה שמשכת. 4) אני מעדיף להיות עשיר עים כרטיס של עניים מאשר עני עים כרטיס של עשירים.

amazone

New member
מה? ממתי 6 זה יותר מ-10?

רק אם השתמשת? אז אתה מעדיף להשתמש בו או לא? ואם כן למה שלא? ואם כן לא תשלם? ואם לא אז למה לך להוציא? כי אם לא בכל מקרה "הטענת" אותו ושילמת עמלת הנפקה אז מה הטעם. ה"הטענה" צוברת ריבית? יש לכרטיס תאריך תוקף? ואם התוקף נגמר כשהכרטיס טעון בזכות? בכל הכרטיסים שאני מכירה אתה לא משלם אם אתה עושה מינימום של 3-4 פעולות בחודש בממוצע. כלומר, חודש אחד אתה יכול לעשות 8 חיובים ובחודש האחר אתה יכול שלא להשתמש בכרטיס ועדיין לא תשלם - פלא נכון? איזה ריבית? איזה בית עסק רציני יאלץ אותך לשלם בקרדיט על עסקה מעל 1000 שקלים? אני לא סומכת על בתי עסק מפוקפקים עם מספר כרטיס האשראי שלי. אני לא משלמת עמלת שורה על חיוב אחד בחודש - יש לי משכורת, כ.א. ומדי פעם משיכות מזומן וצ'קים והפקדות שלא עולות על 10 פעולות בחודש [ואם למשל מפקידה 2-3 צ'קים באותו מעמד וחותמת באותו הדף, זה נחשב לשורה אחת ולא על כל צ'ק]. לפי התוכנית שאני נמצאת בו בבנק אני לא צריכה לשלם אם אני לא חורגת מהכמות הזו ולכן, אני לא משלמת עמלת שורה. אבל אם אתה כן חורג מהכמות הזו [משכורת, הפקדות ומשיכות על בסיס של יותר מ-5 פעולות בשבוע כולל השימוש שלך בכרטיס האשראי] מדובר בחריגה באופן משמעותי מהכמות המינימלית כיוון שבכל פעם שאתה משתמש בכרטיס החשבון שלך מחוייב ולכן עמלת השורה חוגגת אתה לא משלם עמלת שורה על כל תשלום כיון שכל התשלומים יורדים לך מהבנק בפעם אחת בניגוד לכרטיס "יותר" שיורד לך בכל פעם גם במקרים שרכשת בסופר ב-500 שקל ואחר כך העברת אותו שוב כי שכחת להכניס לחשבון את אבקת הכביסה אם תעקוב אחרי ההכנסות וההוצאות שלך ותמקד במה שאתה צריך ולא במה שהפרסומת משווקת או שהחברה דורשת לא תיכנס למינוס. רובנו כאן מעל גיל 18 וחלקנו אף עומדים בראשי משפחה. תשאירו לילדים את החלק האימפולסיבי ותחיו בהתאם לרמת ההכנסה שלכם. אף אחד שחי על הבטחת הכנסה או ביטוח לאומי לא צריך לקנות לילדים שלו אופני הרים מקצועיים עם 35 הילוכים ולאפ טופ פנטיום 4 עם צורב DVD שיכול להיות מחובר גם לJPS בפג'רו קינג. הילדים ישרדו גם עם אופניים יד שניה מחשב משומש עם חיבור לאינטרנט למשחקים ושיעורים ויאלתרו את יתר המשחקים להם הם זקוקים. 4. בסך הכל אומר שאתה קמצן ולא אכפת לך מה שחושבים עליך. זה נכון לחיות על פי "לא אכפת לי מה חושבים" אבל תפעל על פי מה שמשתלם לך - אל תשכח שהעשירים מתעשרים עוד יותר על גבם של העניים שנהיים עניים עוד יותר ומי שחי כמו עשיר משמע אחרים חושבים שהוא עשיר וכסף מושך כסף... צוחק מי שצוחק אחרון ויש מי שמתעשר על הגב שלך

goldy

New member
תשובות../images/Emo23.gif

"ואם התוקף נגמר כשהכרטיס טעון בזכות?" __זו הייתה התקלה שלא חשבתי עליה. במיוחד עבורך התקשרתי לשרות הלקוחות ונאמר לי: א) שולחים לי כרטיס חדש לפני שהנוכחי פג תוקף. ב) אני לא משלם שוב עבור הטענתו הראשונה. אני מישתמש בכרטיס רק אים אני מוצא את עצמי מזיע מהמחשבה שיש לי יותר מידיי מזומן בכיסים. "כי אם לא בכל מקרה "הטענת" אותו ושילמת עמלת הנפקה אז מה הטעם." __על ההטענה הריאשונה משלמים עמלה חד פעמית. הטענה לא נחשבת פעולה, גיהוץ הכרטיס כן. "ה"הטענה" צוברת ריבית?" __לא. יש לכרטיס תאריך תוקף? __כן. "אתה לא משלם אם אתה עושה מינימום של 3-4 פעולות בחודש בממוצע" __זה ניקרא "עידוד צריכה". מה שאת לא משלמת עבור "החזקת כרטיס" את משלמת בריבית המגולמת על ההחזרים המיתווספת אוטומטית מיטעם חברת האשראי. אים אני לא טועה; קרדיט זו ריבית של בית העסק. הסכום שהוטען בכרטיס לא קשור לבנק: הטענתי 500. הבנק גונב על כך עמלת שורה. חברת האשראי לא. ניצלתי את ההטענה בשתי קניות באותו חודש של 200 ו300. סך כל החיוב: 1.21+10=11.21 ש"ח סך הכל! ללא ריבית נוספת שהיא. הכרטיס שלי הוא לא "יותר". מכיוון שהחברה המנפיקה לא משלמת לי עבור הפניית לקוחות פני אליי במסרים ותקבלי את פרטי ההיתקשרות
. העשירים מיתעשרים מהסיבה היחידה שהם מיישמים הפקת לקחים גם אים היא פוגעת להם באגו. העניים ניכחדים כי מי שחושב יורדים עליו שהוא מישתכנז.

amazone

New member
ואז אתה משלם שוב הנפקה... אשכרה הסיפור שאינו

נגמר באופן אישי אני לא רואה יתרונות במידע כפי שאתה מציג אותו ולמרות שאתה מכיר בחלק מהחסרונות בשבילך זה יתרון זה כמו סלולרי חד פעמי [ביגטוק] שאתה מטעין כל חודש 50 שקל ומשתמש בשעת חרום - כל חודש צובר כסף, לא מחזיר את ההשקעה שלו לוקח חשמל ועושה את חברת הסלולר מאושרת כי אתה משלם שקל זמן אויר כש"לקוח נורמלי" משלם לא יותר מ-30 אג' באותו סך כולל של חשבון חודשי אבל מקבל יותר זמן אויר - יש מבין?

goldy

New member
אני לא משלם שוב על הנפקת חדש

על ההטענה הרישונה אי-פעם משלמים עמלה חד-פעמית והנפקת חדש מסיבה "פג תוקף" אינה מחוייבת בעמלה. את שמחה על כך שאת משלמת "רק שישה שקלים" ובאמת לא רואה, גם בכתב במפורש כפי שמופיע בדפי הפרוט, שביגלל שהריבית מגולמת בסכום ההחזר מה שעולה בחנות 1000 ש"ח עולה לך לפחות 1100 שקלים? לא, אין מבין. בבקשה הסבר מפורט.

למעלה